ابدومینوپلاستی | مزایا و عوارض

زایمان و بارداری ، از به یادماندنی ترین لحظاتی هستند که هر مادری می تواند آن را تجربه کند. اما این دوره ، تغییراتی را نیز در بدن ایجاد می کند که خیلی خوش آیند نیستند. یکی از این تغییرات ، جمع شدن چربی در شکم و تشکیل پوست اضافه در این قسمت می باشد. البته ، این تغییرات ناخوشایند تنها به دلیل حاملگی رخ نمی دهند و افزایش و کاهش وزن هم می توانند این مشکلات را ایجاد کنند. خوشبختانه می توان با یک پروسه به نام ابدومینوپلاستی ، چربی اضافی شکم را از بین برد و پوست اضافه آن را هم برداشت. پس اگر شما هم با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید، مهم نیست زن باشید یا مرد ، می توانید به راحتی تحت عمل زیبایی شکم یا تامی تاک در تهران قرار بگیرید. این مقاله را از دست ندهید تا اطلاعات جامعی در این باره کسب کنید.

 

ابدومینوپلاستی - کلینیک کیمیا

 

داوطلب ایده آل ابدومینوپلاستی

حقیقت این است که برخی زنان و مردان علیرغم گرفتن رژیم های غذایی و انجام فعالیت های ورزشی نمی توانند صاحب یک شکم صاف و محکم شوند. تغییرات طبیعی مرتبط با سن، بارداری و نوسانات شدید وزن می تواند باعث شل شدن پوست، تجمع چربی اضافی و ضعیف شدن عضلات شود. افراد دارای شرایط زیر، کاندید ایده آل تامی تاک محسوب می شوند:

 • افرادی که وزن آنها نزدیک به وزن ایده آل بوده و برنامه ای برای باردار شدن ندارند. علت این است که هر گونه تغییر وزن بعد از ابدومینوپلاستی می تواند تاثیرات منفی روی نتیجه فرایند بگذارد.
 • افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و سیگاری نباشند. سیگار کشیدن سلامت پوست را کاهش داده و باعث طولانی شدن دوره ریکاوری و بروز عوارض جانبی جدی می شود.
 • افرادی که رژیم غذایی سالم را دنبال کرده و طبق یک برنامه منظم ورزش می کنند.

اگر شما هم جز این دسته هستید، فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

"*" زمینه های مورد نیاز را نشان می دهد

مزایای ابدومینوپلاستی

 • جراحی تامی تاک به دست یک جراح ماهر ابدومینوپلاستی در تهران و با تجربه و در یک کلینیک مجهز به تجهیزات مدرن مزایای زیادی را بهمراه دارد که در اینجا چند مورد را اشاره کرده ایم:
 • این گزینه درمان برای افرادی که قصد دارند مافین تاپ خود را برداشته یا بخش میانی شکم آنها برآمده است مناسب می باشد.
 • بعد از کاهش وزن، بسیاری از بیماران دچار افتادگی پوست می شود. این جراحی، پوست شل و چربی های سرسخت را حذف می کند.
 • با این جراحی به بدنی دست پیدا می کنید که همیشه آرزوی داشتن آن را در سر پرورانده اید. این جراحی اندام شما را در ناحیه شکم تراش می دهد.
 • اگر بعد از بارداری، عضلات شکم ضعیف شده باشد، ابدومینوپلاستی می تواند آنها را سفت کرده و منسجم تر نماید.

مهم ترین مزیت این پروسیجر جراحی این است که بیمارانی که تحت این فرایند زیبایی، جراحی شده اند، گزارش داده اند که اعتماد به نفس شان به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

 

همه چیز در مورد ابدومینوپلاستی - کلینیک کیمیا

 

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

تامی تاک شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از ناحیه شکم است. در طول این فرایند، عضلات شل شکم صاف شده و آثار کشیدگی پوست رفع می شود. گاهی لیپوساکشن به طور همزمان با جراحی برای خلق شکل بهتر در شکم انجام می شود. این جراحی تحت بیهوشی عمومی یا روش جدید بی حسی با ماندگاری بالا انجام می شود که در آن ماده مستقیماً در شکم تزریق شده و به مدت سه روز تا زمان تسکین کامل درد، اثر آن باقی خواهد ماند.

انواع ابدومینوپلاستی

تامی تاک اکستندد (Extended Tummy Tuck)

این روش دارای شباهت هایی با جراحی ابدومینوپلاستی کامل است ولی علاوه بر آن می تواند پهلوهای بیمار را درمان کرده و برای بیمارانی مناسب است که کاهش وزن قابل ملاحظه ای داشته و دوست دارند کانتور بدن خود را به دست اورند. داوطلبین این فرایند زیبایی معمولاً پوست زیادی در ناحیه شکم دارند که در ناحیه فوقانی و تحتانی شکم آویزان است. بیشتر این بیماران دچار شلی عضلات شکم هستند که در طول جراحی سفت شده و کانتور بهتری را خلق خواهد کرد.

برش ایجاد شده در این فرایند در مقایسه با نوع استاندارد، بزرگ تر است تا میدان دید وسیع تری ایجاد شود ولی خوشبختانه اسکار برجای مانده از آن با لباس زیر یا لباس شنا قابل پوشش دادن خواهد بود.تامی تاک فلور دی لیس (Fleur-De-Lis Tummy Tuck) نام خود را از شکل برش ایجاد شده در طول اجرای فرایند جراحی با این روش گرفته است. برش ها در این روش شبیه به گلبرگ های گل زنبق است و اساساً این تکنیک برای بیمارانی مناسب است که در بخش میانی شکم به علت تغییرات شدید وزنی دچار افتادگی پوست شده و ترکیبی از شل شدگی افقی و عمودی در شکم آنها دیده می شود.

در این فرایند برش هایی در دو جهت ایجاد می شود: یک برش افقی در طول استخوان شرمگاهی و یک برش عمودی در راستای بخش میانی شکم. این برش اضافی امکان سفت کردن بیشتر شکم و بهبود شکل آن را فراهم می آورد. اسکار بر جای مانده از این روش را نمی توان به راحتی پوشش داد، هرچند اسکار بر جای مانده از آن به مرور زمان از بین می رود.

تامی تاک درن لس (drainless tommy tuck)

در یک جراحی ابدومینوپلاستی نرمال، درن ها به طور موقتی از یک برش کوچک در ناحیه جراحی قرار داده می شوند تا مایعات شکل گرفته بین پوست و عضله را تخلیه کنند. با استفاده از روش پیشرفته بخیه زدن تحت عنوان تکنیک کوئیلتینگ (quilting technique) پوست شکم در لایه بافت پایه تحت محافظت قرار گرفته و پیوند محکم تری در آن ایجاد شده و فضایی برای تجمع مایعات باقی نخواهد ماند. بعلاوه، این تکنیک شکل ظاهری جذاب تری را خلق کرده و با خطر یا عارضه جانبی جدی همراه نمی باشد.

ابدومینوپلاستی بدون جراحی

برخی بیماران هستند که به هیچ وجه دوست ندارند زیر تیغ جراحی بروند و این موضوع کاملاً قابل درک است. برخی کلینیک های پیشرفته و مدرن گزینه های حداقل تهاجمی را در اختیار بیماران قرار می دهند که در آنها از دستگاه های پیشرفته برای سفت کردن پوست، بدون نیاز به جراحی استفاده می شود. البته، افرادی می توانند از این روش بیشترین بهره را به دست آورند که دامنه تغییرات و اصلاحات در آنها محدود باشد. با این حال این دستگاه ها نمی توانند جایگزین روشهای جراحی برای برداشتن پوست اضافی شوند.

مینی ابدومینوپلاستی

در مینی ابدومینوپلاستی ، این روش جراحی برای افرادی مناسب است که مقداری چربی اضافی در زیر شکم خود دارند. با ایجاد یک برش کوچک در زیر ناف، جراح تغییراتی در بافت و چربی شکم ایجاد می‌کند . برآمدگی ناحیه زیر شکم را برطرف می نماید.

جراحی ابدومینوپلاستی در مردان

جراحی شکم مردان بسیار شبیه به فول تامی تاک است که در آن برش ها تنها در یک مکان درست بالای کشاله ران برای برداشتن پوست اضافی ایجاد می شود. گاهی سفت شدن عضلات نیز همراه با برداشتن پوست انجام می شود. با توجه به اینکه مردان بارداری ندارند این جراحی در میان آنها بسیار رایج است. در مردان برش به صورت یک خط صاف است ولی در زنان این برش قوس دار است. اگر به همراه تامی تاک فرایند لیپوساکشن نیز انجام شود، اجرای آن در زنان و مردان متفاوت خواهد بود چراکه مردان دوست دارند سیکس پک آنها بیشتر دیده شود در حالیکه زنان علاقه چندانی به آن ندارند.

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که در بین مراجعینی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی را دارند این است که آیا بعد از انجام عمل تامی تاک بازگشت چربی در ناحیه شکم امکان پذیر است یا خیر؟ برای شنیدن توضیحات بیشتر پادکست زیر را گوش دهید.

 

ریکاوری ابدومینوپلاستی

یکی از سوالات رایجی که بیماران می پرسند این است بعد از پروسیجر قرار است چه اتفاقاتی رخ دهد. بعد از جراحی باید گن بپوشید و خوب استراحت کنید. این گن را باید در طول دو هفته اول بعد از عمل به طور شبانه روزی بر تن کنید. در بیشتر جراحی ها از دو درن برای تخلیه ترشحات در ناحیه جراحی استفاده می شود که بعد از مدت کوتاهی برداشته خواهد شد. بیشتر بیماران می توانند بعد از دو یا سه هفته کارهای خود را از سر گیرند ولی ریکاوری کامل به تقریباً شش هفته زمان نیاز دارد.

موارد مناسب و نامناسب برای انجام عمل ابدومینوپلاستی

 • موارد مناسب برای انجام ابدومینوپلاستی
 1. وجود پوست اضافی در اطراف ناف: در صورت تجمع پوست اضافی در اطراف ناف که معمولاً ناشی از عواملی نظیر کاهش وزن، بارداری یا زایمان است، انجام ابدومینوپلاستی در شهر تهران به عنوان یک راه حل مؤثر برای بازسازی و شکل دهی به این منطقه توصیه می‌شود.
 2. ضعف جدار پایین شکم: وجود ضعف در جدار پایین شکم می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که شامل بارداری و زایمان نیز می‌شود. انجام عمل شکم در این حالت می‌تواند به تقویت جدار پایین شکم و بهبود شکل ظاهری آن کمک کند.
 3. عدم بهبود مناسب با لیپوساکشن: اگر لیپوساکشن به تنهایی نتوانسته بهبود مناسبی در ظاهر جدار شکم ایجاد کند، انجام ابدومینوپلاستی می‌تواند به عنوان تکمیلی برای بهبود شکل و ظاهر بیشتر استفاده شود.
 4. زخم فرورفته ناشی از سزارین قبلی: در صورت وجود زخم فرورفته از سزارین‌های قبلی که ممکن است منجر به تغییرات نامطلوب در ظاهر شکم شود، ابدومینوپلاستی می‌تواند بهبود و شکل‌دهی به این ناحیه ایجاد کند.
 • کسانی که نباید ابدومینوپلاستی انجام دهند
 1. قصد کاهش وزن قابل توجه: افرادی که قصد دارند وزن خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند، ابدومینوپلاستی مناسب نیست و بهتر است منتظر بعد از کاهش وزن باشند.
 2. افراد متمایل به باردار شدن: افرادی که در آینده قصد دارند باردار شوند، بهتر است عمل زیبایی شکم را به تعویق بیندازند تا پس از اتمام فرایند بارداری خود اقدام نمایند.
 3. بیماری‌های مزمن شدید: افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت یا سندروم روده تحریک‌پذیر، باید با پزشک خود مشورت کنند و ممکن است کوچک کردن شکم برای آن‌ها مناسب نباشد.
 4. چاقی شدید با BMI بالاتر از ۴۰: افرادی که با چاقی شدید و BMI بالاتر از ۴۰ روبرو هستند، باید با پزشک خود در مورد راه‌های دیگر بهبود شکل بدن صحبت کنند و ابدومینوپلاستی ممکن است نامناسب باشد

برای تعیین نوبت ابدومینوپلاستی در تهران ، با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید

 

02126610228
02126610409

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

1.هزینه این پروسه چقدر است ؟

هزینه جراحی، دغدغه بسیاری از بیماران است. با توجه به اینکه این جراحی یک فرایند ماژور است می تواند تغییرات مثبت متعددی را ایجاد کند. هزینه ابدومینوپلاستی در شهر تهران باید در طول جلسه مشاوره مورد بحث قرار گیرد چون به فاکتورهای متعددی از قبیل کل زمان مورد نیاز برای اجرای پروسیجر، مهارت جراح، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان، مهارت و شهرت جراح، خدمات بیهوشی و گزینه های دیگر وابسته است.

2.آیا در پی جراحی شکم ناف از دست می رود؟

در جراحی تامی تاک ناف حفظ می شود. هرچند گاهی اسکار کوچکی برجای می ماند ولی به مرور زمان محو می شود.

3.نتیجه جراحی زیبایی شکم چقدر ماندگار است؟

موضوع شگفت انگیز درباره این فرایند زیبایی این است که در مقایسه با برخی درمان های جراحی، می تواند نتایج مادام العمری را به همراه داشته باشد. اگر از نظر فیزیکی مراقبت های کامل را دنبال کنید، هرگز به جراحی دیگری در ناحیه شکم نیاز پیدا نخواهید کرد.

4.تفاوت بین ابدومینوپلاستی کامل و جزئی چیست؟

ابدومینوپلاستی کامل، برای افرادی که نیاز به بازسازی گسترده دارند، مناسب است و شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از کل ناحیه‌ی شکم و سفت کردن عضلات شکمی می‌شود. در مقابل، نوع جزئی برای افرادی است که فقط در ناحیه‌ی پایین شکم دچار شلی و افتادگی هستند و نیاز به تغییرات کمتری دارند. در تامی تاک جزئی، جراحی محدود به ناحیه‌ی زیر ناف می‌شود و دوره‌ی بهبودی کوتاه‌تری نسبت به مدل کامل دارد.

5.آیا درد پس از جراحی ابدومینوپلاستی شدید خواهد بود؟

درد پس از این عمل متغیر است و به فرد و دامنه‌ی جراحی بستگی دارد.درد معمولا با مدیریت مناسب، از جمله استفاده از داروهای مسکن، قابل کنترل است. بیماران باید انتظار داشته باشند در ابتدا دردی را تجربه کنند، اما با گذشت زمان و دنبال کردن دستورالعمل‌های پزشکی، به تدریج بهبود می‌یابند.

6.ابدومینوپلاستی چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

این پروسه ها، دو روش جراحی هستند که برای بهبود ظاهر شکم استفاده می‌شوند، اما با هدف‌ها و روش‌های متفاوتی. جراحی تامی تاک، شامل برداشتن پوست و چربی اضافی و سفت کردن عضلات شکمی است، که برای افرادی با شلی پوست و عضلات ایده‌آل است. این روش می‌تواند به از بین بردن چروک های پوستی کمک کند که اغلب پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه رخ می‌دهد. در مقابل، لیپوساکشن تنها برای برداشتن چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش از بخش‌های مختلف بدن، از جمله شکم، استفاده می‌شود و تأثیری برسفتی پوست یا عضلات ندارد. لیپوساکشن برای افرادی با پوست انعطاف‌پذیر که می‌خواهند چربی‌های موضعی را از بین ببرند، مناسب است.

7.آیا ابدومینوپلاستی به کاهش وزن کمک می کند؟

این رویکرد گرچه می‌تواند به از بین بردن پوست اضافی و چربی‌های موضعی منجر شود، اما به طور مستقیم روی کاهش وزن تاثیر گذار نیست. این روش بیشتر برای ایجاد ظاهری صاف و محکم در ناحیه شکم تمرکز دارد و برای افرادی مناسب است که به دنبال بهبود تناسب اندام خود هستند، نه کاهش وزن عمده. بنابراین، ابدو به عنوان استراتژی کاهش وزن  توصیه نمی‌شود.

جستجو کنید

بروزترین نوشته ها

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهره
شهره
4 ماه قبل

سلام من الان یک هفته اس ابدو کردم شکمم رو، سه روز اول تخت تخت بود شکمم ولی الان کاملا بزرگ شده
علتش چیه؟ چیکار باید بکنم الان؟

کلینیک کیمیا
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  شهره

سلام بهرحال بعد از عمل مخصوصا ابدومینوپلاستی طبیعیه که شکم ورم کنه. تا دو ماه اینجوریه و بعد از دوماه کم کم از بین میره

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x