از بین بردن جای بخیه عمل پلک چه راهکار هایی دارد؟

 جای بخیه پس از جراحی کی از مکشلات بسیاری از افراد است به خصوص در جراحی هایی مانند جراحی پلک  از بین بردن جای بخیه عمل پلک شاید دغدغه شما هم باشد که به همین دلیل به این نوع جراحی اگر نیاز هم دارید، روی نمی‌آورید؛ به همین دلیل، ما در ادامه قصد داریم در مورد روش‌های از بین بردن این عارضه اشاره ‌کنیم. حقیقتاً برش‌هایی که در طی جراحی پلک به وجود می‌آید، برش‌هایی بسیار کمرنگ هستند و جای نگرانی نیست که زیبایی چشمان شما را تحت تأثیر خود قرار دهد.

 

از بین بردن جای بخیه عمل پلک
جراحی زیبایی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

از بین بردن جای بخیه عمل پلک

جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین 2 نوع برشی هستند که در جراحی پلک به وجود می‌آیند. همانطور که جراحی های مختلف مانند جراحی زیبایی شکم برش‌هایی را می‌طلبد، قطعاً جراحی‌هایی نظیر پلک هم با آن درگیر است. جراحی پلک بالا، با بخیه‌های بسیار ریزی همراه است که در بین خطوط طبیعی پلک کاملاً پنهان می‌شود، جراحی پلک پایین هم برشی در امتداد چین‌های لبخند و خط مژه است. این برش درون پلک پایین انجام می‌شود و به همین دلیل نباید نگرانی خاصی بابت از بین بردن جای بخیه عمل پلک داشته باشید.

همانطور که در مورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو با مشاورین کلینیک صحبت می‌کنید، قبل از هر نوع جراحی مانند جراحی پلک هم سعی کنید با جراحان ماهر و با تجربه در ارتباط باشید تا بتوانید در مورد مشکلات این‌چنینی همچون جای بخیه از جراح سؤالات خود را بپرسید و با جدید ترین روش لاغری با دستگاه نیز آشنا شوید و بدون دغدغه این جراحی مورد نظر را تجربه کنید. به هر حال مشاوره قبل از عمل یکی از موضوعات کلیدی و مهمی است که نمی‌توان آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت.

همه چیز در مورد از بین بردن جای بخیه عمل پلک

راهکارهای از بین بردن جای بخیه عمل پلک

جراحی بلفاروپلاستی از جمله روش‌های جراحی به شمار می‌آید که روی پلک چشم انجام می‌شود که در این میان، باید بدانید که بخیه‌ای روی پلک به وجود می‌آید همانطور که در ابدومینوپلاستی شکم بخیه روی ناحیه شکم بوجود می آید. حال به نظر شما برای بهبود و از بین بردن جای بخیه عمل پلک راهکاری وجود دارد؟ چه عواملی مؤثر هستند؟

  • یکی از راهکارهای اصولی برای از بین بردن جای بخیه عمل پلک می‌تواند استفاده از کرم‌های ترمیم کننده باشد. امروزه کرم و پمادهای مختلفی وجود دارند که هرکدام به شکلی برای بهبود این عارضه مناسب هستند. سعی کنید از برندهای معتبر و شناخته شده استفاده کنید که در غیر این صورت شاید نتیجه‌ای که به آن فکر می‌کنید، نتیجه آن چنان قابل قبولی نباشد. اگر در دسته‌بندی افرادی قرار دارید که همیشه به هزینه فکر می‌کنید و حتی در هنگام مراجعه به کلینیک هم به دنبال برآورد هزینه ابدومینوپلاستی یا هر نوع جراحی دیگری هستید، در هنگام خرید پماد و کرم هم لطفاً این روش را پیاده نکنید و به دنبال قیمت ارزان نباشید که کیفیت مهم‌تر است.
  • معمولاً از برای راحتی بیمار از  بخیه‌های جاذب استفاده می‌کنند و لازم نیست در این مورد نگرانی خاصی داشته باشید. در صورتی که از بخیه هایی مانند  بخیه جذبی استفاده نشود، 5 الی 7 روز بعد از عمل باید برای کشیدن بخیه به پزشک معالج مراجعه کرد. به هر حال هر نوع جراحی حتی لیپوساکشن شکم یک سری شرایط خاص را اعمال می‌کند. در این میان، جراحی پلک به واسطه بخیه‌ای که به وجود می‌آید کمی بیماران را دچار دغدغه می‌کند.
  • توجه داشته باشید که اسکارهای به وجود آمده به خاطر بخیه پشت پلک به مرور ترمیم می‌شوند، اما باید به نکاتی در این زمینه دقت کرد. حقیقتاً بالا نگه داشتن سر هم کمک می‌کند تا ورم چشم‌ها بسیار کمتر شوند.
  • از جابه‌جایی وسایل سنگین به‌شدت بپرهیزید که باعث فشار به ناحیه بخیه شده می‌شوند و حتی باید دقت کنید زیاد به مطالعه نپردازید و استفاده از موبایل را به حداقل برسانید.
  • استفاده از عینک آفتابی را هم نباید “از بین بردن جای بخیه عمل پلک” از یاد برد.
  • برخی به‌خوبی می‌دانند که مصرف نمک به اضافه شدن تورم پلک‌ها کمک می‌کند، پس بهتر است مصرف نمک را بعد از جراحی پلک یا حتی ابدومینوپلاستی شکم به حداقل برسانید.

راه حل از بین بردن جای بخیه

نحوه شستشوی پلک

شما اگر از جدیدترین روش لاغری با دستگاه هم استفاده کنید، باز هم باید شرایطی را بعد از استفاده از دستگاه در نظر بگیرید و هزینه های جراحی های مختلف مانند جراحی پلک و هزینه پیکر تراشی را در نظر داشته باشید به هرحال هزینه هایی مانند اینگونه جراحی ها کم نیست و با توجه به مزایا و معایبی که دارند بهتر است هزینه جراحی بلفاروپلاستی و انواع دیگر جراحی پلک و همچنین  هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو را در نظر داشته باشید در این میان، بعد از جراحی پلک  باید با نحوه شستشوی پلک هم آشنا بود. 2 روز باید از سرم فیزیولوژیک بیمار برای شستشوی پلک‌های خود استفاده کند. بعد از سپری شدن این 2 روز هم استفاده از آب جوشیده (سرد) بسیار مناسب خواهد بود برای شستشوی پلک، پلک‌ها باید کاملاً بسته باشند و بعد از برداشتن بانداژ باید با استفاده از گاز استریل و سرم محل بخیه را به درستی تمیز کرد. از انتهای بن مژه باید فرایند تمیز  کردن پلک‌ها را آغاز کرد. قبل از اینکه در مورد از بین بردن جای بخیه عمل پلک فک کنید، با نحوه شستشو محل آشنا باشید.

مراقبت های بعد از عمل

سعی کنید مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید. متأسفانه برخی تنها به هزینه پیکر تراشی ، جراحی پلک و… توجه می‌کنند. این اشتباه محض است. قبل از عمل و بعد از عمل شرایطی را به وجود می‌آورد که این شرایط را می‌توان در کیفیت انجام عمل دخیل دانست.

از جمله مراقبت‌های بعد از عمل جراحی پلک می‌تواند به نحوه استراحت مرتبط باشد. سر باید بالاتر باشد که برخی اصلاً رعایت نمی‌کنند. حقیقتاً جراحی پلک نسبت به دیگر جراحی‌ها عوارض چندانی ندارد که نگران کننده باشد. در این بین شاید مسئله از بین بردن جای بخیه جراحی کمی دغدغه ایجاد کند و برای بعضی از افراد نگران کننده باشد در این مواقع افراد می توانند با مراجعه به پزشک و مصرف کرم های ترمیم کننده آن را از بین ببرند.

از لمس فضایی که جراحی شده است باید به شدت بپرهیزید که این نکته به بهداشت فردی شما بستگی دارد. پوست آقایان نسبت به بانوان ضخیم‌تر است و به همین دلیل، شاید تورم و جای بخیه آقایان کمی دیرتر از بانوان بهبود یابد.

مراقبت های بعد از عمل پلک

 

سخن پایانی

برای از بین بردن جای بخیه عمل پلک همان‌طور که گفته شد لازم نیست دغدغه خاصی داشته باشید؛ چرا که در طی 5 الی 7 روز جای بخیه از بین می‌رود ولی بهتر است استفاده از کرم‌های ترمیم کنندگی را نادیده نگیرید. مراقبت‌های بعد از عمل هم به اقدامات ریز و درشتی اشاره می‌کند که باید رعایت کنید. حال برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک کیمیا در تماس باشید که آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما هستند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x