بلفاروپلاستی پلک چیست؟ و بررسی مزایا و معایب آن

قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی بهتر از بدانیم بلفاروپلاستی پلک چیست این سؤالی است که قبل از انجام عمل، متقاضیان زیادی از مشاورین کلینیک کیمیا می‌پرسند. حقیقتاً جراحی پلک یکی از جراحی‌های زیبایی برای ترمیم پلک است که همیشه در دسته‌بندی خدمات زیبایی جای ندارد و شاید جنبه درمانی هم داشته باشد. با این وجود متقاضیان باید به مزایا و معایب این جراحی توجه زیادی قبل از تصمیم‌گیری به انجام این عمل داشته باشند. تنها در این صورت از انتخاب خود پشیمان نخواهند شد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

بلفاروپلاستی پلک چیست

حقیقتاً زمانی که در مورد ماهیت این عمل جراحی یعنی بلفاروپلاستی پلک با شما صحبت می‌کنیم، بهتر است بدانید که به خودی خود این عمل جراحی مانند جراحی زیبایی شکم مزیت و معایب خاصی ندارد و همه چیز به تبحر پزشکی مربوط می‌شود که این جراحی را برای شما انجام می‌دهد.حتی شما اگر از دستگاه های مختلف لاغری و از بین برنده چربی و  جدیدترین روش لاغری با دستگاه هم استفاده کنید، باید این نکته را در نظر بگیرید که به چه مرکزی مراجعه می‌کنید؛ چرا که هر مرکز و کلینیکی نمی‌تواند روش لاغری با دستگاه را به صورت استاندارد و اصولی با متدهای متفاوت و روز در اختیار شما قرار دهد. پس می‌توان گفت همه چیز به کیفیت، مهارت و تخصص پرسنل مربوط می‌شود که شما به آن‌ها مراجعه می‌کنید.
برای این که بدانید بلفاروپلاستی پلک چیست، این عمل یک نوع جراحی برای ترمیم افتادگی پلک است که با توجه به حساسیتی که چشم‎ها دارند، باید شما را مشتاق کند که از مشاورین کلینیک کیمیا تنها در مورد مهارت و تخصص جراح سؤال کنید و معیاری مانند قیمت و هزینه را آن‌چنان دنبال نکنید

مزایای بلفاروپلاستی

همه چیز در مورد بلفاروپلاستی پلک

مزایای بلفاروپلاستی پلک چیست

حال که قصد داریم در مورد این‌که مزایای بلفاروپلاستی پلک چیست با شما صحبت کنیم، باید بدانید که شما زمانی با مزایای این نوع جراحی مانند مزایای ابدومینوپلاستی شکم رو‌به‌رو خواهید شد که تنها بحث هزینه را پیش نکشید؛ چرا که برخی از متقاضیان زمانی که با کلینیک کیمیا در ارتباط هستند، تنها به برآورد هزینه های جراحی مختلف مانند هزینه پیکر تراشی و  هزینه ابدومینوپلاستی، بلفاروپلاستی و جراحی‌های این‌چنینی تمایل نشان می‌دهد. در صورتی که تنها مهارت جراح می‌تواند نتیجه کار را تضمین کند.
⦁ اولین مزیتی که می‌توان برای این نوع جراحی در نظر گرفت، بهبود ظاهر چشمان است؛ زیرا چشم‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های چهره به حساب می‌آیند که می‌توانند روی جوان بودن صورت تأثیر بسزایی بگذارند. همین امر صد درصد به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک می‌کند.
⦁ در برخی از شرایط اگر به جراح ماهر مراجعه کنید، نتیجه حاصل از این عمل می‌تواند تا آخر عمر هم باقی بماند.
⦁ این عمل پف دور چشم را از بین برده و حتی اثرات افتادگی پلک پایین را ناپدید می‌کند.
⦁ افرادی که از مشکلات بینایی رنج می‌برند برای از بین بردن چربی‌های اطراف پلک خود می‌توانند، این عمل را مناسب بدانند.
⦁ حقیقتاً نسبت به تزریق ژل و چربی، لیفت چشم می‌تواند راه حل مناسب‌تری به شمار آید.

عوارض زودگذر بلفاروپلاستی

معایب بلفاروپلاستی پلک چیست؟

با توجه به این‌که در مورد مزایای بلفاروپلاستی پلک با شما صحبت کرده‌ایم، به نظر شما معایب بلفاروپلاستی پلک چیست؟

⦁ می‌توان گفت خونریزی یکی از معایب اصلی خواهد بود، اگر جراح کار خود را به درستی انجام ندهد و بعد از عمل این نوع عارضه به وجود می‌آید پس بهتر است بعد از براورد هزینه ها مانند هزینه پیکر تراشی و هزینه بلفاروپلاستی به فکر عوارض آن نیز باشید. البته در این هنگام بیمار باید هر چه سریع‌تر به پزشک معالج خود مراجعه کند.
⦁ یکی دیگر از معایب بعد از جراحی پلک، عفونت است. عفونت به عدم مراقبت‌هایی که بعد از عمل باید رعایت شود اشاره می‌کند. عفونت بعد از لیپوساکشن شکم هم می‌تواند به وجود آید. به این دلیل یک معایب یک عارضه است که در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌ها و نکاتو رعایت  مراقبت های بلفاروپلاستی با این مشکل بیماران روبه‌رو می‌شوند.
⦁ برخی از شرایط کاهش بینایی هم یکی‌دیگر از معایبی است که متأسفانه شاید به وجود آید که این امر نیست به عدم مهارت و تخصص جراح و هزینه ای که بابت اینگونه جراحی ها و جراحی هایی مانند لیپوساکشن بر می‌گردد؛ چرا که یک جراح ماهر از همان ابتدا باید حساب کتاب دقیقی و هزینه این جراحی ها و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو داشته باشد تا متوجه شود که آیا بیمار متقاضی خوبی برای این نوع جراحی است یا بهتر است، از انجام این عمل صرف نظر کند. به همین دلیل است که شما باید به جراحانی مراجعه کنید که همیشه سلامتی بیمار را در اولویت خود نسبت به صرفه اقتصادی قرار می‌دهند.
⦁ ناتوانی در هنگام بسته شدن کامل پلک‌ها یکی دیگر بلفاروپلاستی پلک چیست به شمار می‌آید که البته شاید تا به حال به گوش شما نخورده باشد.
⦁ همچنین چین و افتادگی غیرطبیعی پلک زمانی جزء معایب به شمار می‌آید که شما به جراحی ناوارد برای انجام بلفاروپلاستی پلک مراجعه کنید که حتی برای آن ابدومینوپلاستی شکم هم مهارت و تخصص جراح یکی از شرط‌های اصلی به شمار می‌آید.  

معایب بلفاروپلاستی

عوارض زودگذر بعد از جراحی پلک

توجه داشته باشید شما زمانی که به دنبال پاسخ این سؤال که “بلفاروپلاستی پلک چیست” باشید، عوارض موقتی که بعد از عمل جراحی به وجود می‌آید را در دسته‌بندی معایب این نوع جراحی نباید قرار دهید؛ چرا که حتی جراحی زیبایی شکم هم عوارضی موقتی را به وجود می‌آورد. به هر حال بی‌حسی، احساس درد، حساسیت به نور و تاری دید که البته به خاطر استفاده از پماد روی پلک‌ها به وجود می‌آید، جزء موارد زودگذر و موقتی به شمار می‌آیند. بدین‌ترتیب، شما بعد از انجام جراحی پلک با معایب بلفاروپلاستی آن روبه‌رو می‌شوید و این نکته را هم به خاطر بسپارید که نباید دغدغه خاصی بابت برآورد هزینه داشته باشید. فرقی نمی‌کند هزینه پیکرتراشی باشد و یا حتی هزینه ابدومینوپلاستی و یا جراحی پلک، همیشه تنها به مهارت جراح دقت کنید که این چنین، نتیجه پایانی را بتوانید، یک نتیجه ایده آل در نظر بگیرید.

عمل جراحی پلک تنها راه حل نیست :

اگر از انجام عمل جراحی می ترسید یا به هردلیلی اقدام برای عمل، آخرین گزینه برای شماست، باید گفت که بلفاروپلاستی غیر جراحی هم ممکن است و می توان روش هایی که کمتر تهاجمی باشند هم دنبال کرد:

تزریق بوتاکس:

بوتاکس ابرو و یا بوتاکس لیفت چشم روش های جایگزینی برای عمل جراحی پلک هستند و می توانند خطوط پنجه کلاغی و چروک های اطراف چشم را از بین ببرند.

فیلرهای پوستی:

تزریق این فیلرها برای جبران حجم از دست رفته در قسمت های به خصوص (در این مورد پلک)و همینطور فرم دهی صورت انجام می شود.

میکرونیدلینگ RF

با ایجاد سوراخ های ریز اطراف چشم، پوست را به کلاژن و الاستین سازی تحریک می کند و موجب سفت شدن و جوانسازی پوست اطراف چشم می شود.

تزریق  PRP

با تزریق پلاسمای خون خود فردف از طریق میکرونیدل ها به پوست، باعث تقویت پروسه و تحریک پوست به کلاژن و الاستین سازی می شود.

لیزر بازسازی کننده پوست:

این روش بیشتر برا از بین بردن اثرات آفتاب بر روی پوست به کار می رود : آفتاب سوختگی،خطوط  و چروک های سطحی،تغیررنگ پوست. این روش برای جواب دهی هرچه بهتر و بی نقص تر، نیاز به چندجلسه درمانی دارد.

ترماژ:

یک روش بازسازی پوست است با استفاده از امواج رادیوییست که کاملا بی ضرر و بی خطر است.

آیا انجام عمل جراحی پلک، لازم است:

اگر از آن دست افرادی هستید که عمل های زیبایی را صرفا جهت سلامتی انجام می دهید، باید گفت ، افتادگی پلک به خودی خود خطری برای شما به همراه نداشته و انجام عمل جراحی ضروریت برای شما ندارد . اما چناچه افتادگی پلک شما بیش از حد باشد از حیطه زیبایی خارج شده و بحث سلامت شما مطرح می شود چرا که ، افتادگی پلک زیاد می تواند رانندگی، مطالعه و یاحتی دید در نور کم را برایتان دشوارر کند و به مرور چشم های شما را ضعیف کند و در ان صورت عمل جراحی، برای شما نیاز خواهد بود.

سخن پایانی

به صورت کاملاً مختصر ولی بسیار مفید به پاسخ این سؤال که مزایا و معایب بلفاروپلاستی پلک چیست پرداخته‌ایم. جراحی پلک یکی از حساس‌ترین جراحی‌هایی است که نمی‌توان تخصص و مهارت جراح را در این بین نادیده گرفت. به هر حال هر مزیت و عارضه‌ای به شرایطی که متقاضی انتخاب می‌کند، بر می‌گردد و بدون شک کلینیک کیمیا همیشه بهترین تجهیزات، ماهرترین جراح و ایده آل‌ترین فضا را برای جراحی‌های گوناگون به وجود می‌آورد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و معایب این نوع عمل جراحی و دیگر عمل‌های زیبایی می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید. این‌گونه تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری را تجربه خواهید کرد.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x