تزریق چربی

چربی، کلمه ای است که شنیدن آن اغلب استعاره یا متافوری از بدشکلی اندام را در ذهن مان تداعی کند ولی همین چربی می تواند بعنوان منبعی برای ایجاد انحناهایی جذاب در اندام، مورد استفاده قرار گیرد. اما چگونه این امر ممکن است؟ تکنیک های جراحی پیشرفته امروزی از قبیل تزریق چربی و لیپوساکشن در کنار پیکرتراشی و بسیاری موارد دیگر، همین چربی هایی را که به دلیل جا خوش کردن در نواحی نامناسب در بدن باعث بد اندامی مان شده اند در قالب تکنیک های تزریق چربی به صورت، باسن، سینه ها، ساق پا و حتی واژن، به منبعی خوب برای خلق کانتوری چشم نواز با شکلی کاملاً طبیعی تبدیل خواهند کرد. در ادامه، توضیحات متخصصین مجرب کلینیک کیمیا ، بهترین کلینیک برای تزریق کردن چربی در تهران را مطالعه فرمایید.

 

تزریق چربی - کلینیک کیمیا

 

ترانسفر چربی به بدن چیست؟

فت گرافتینگ یک پروسیجر متحول کننده است که به ما این امکان را می دهد تا چربی را از نواحی نامطلوب برداشته و به بخش های دیگر بدن انتقال دهیم. این پروسیجر در دو مرحله قابل اجراست. مرحله اول، استخراج چربی با استفاده از لیپوساکشن است که در آن، چربی اغلب از نواحی از قبیل شکم، ران ها، باسن و غیره گرفته می شود. استخراج چربی و پالایش آن با روش لیپو ، قبل از تزریق به ناحیه جدید، انجام می شود. پس از ترانسفر چربی به محل جدید، خونرسانی به آن انجام شده و به این ترتیب، چربی ها در خانه جدید خود اسکان پیدا می کنند. نتایج به دست آمده از این فرایند درمان، دارای ماندگاری بسیار بالایی می باشد.

این عملیات زیبایی یک روش قدرتمند برای افزایش دادن حجم در نواحی مورد نظر و نیز بهبود دادن کانتور در بخش های مختلف بدن است. بافت چربی انتقال داده شده برای خلق کانتور، از بدن خود فرد گرفته می شود و این حاکی از یک نقطه قوت و عاملی مهم در پیشگیری از وقوع پس زدگی در فرایند درمان می باشد. تزریق چربی در شهر تهران اغلب به صورت یک فرایند ترکیبی با پیکرتراشی برای افزایش دادن زیبایی کانتور و طبیعی تر شدن نتیجه به دست آمده اجرا می شود. نکته جالب توجه این است که چربی باعث نرم شدن لبه های ایمپلنت ها شده و دیده نشدن لبه های پروتز در زیر پوست را تضمین می کند.

وقتی از تزریق چربی با عنوان یک فرایند اعجاب انگیز یاد می کنیم، حقیقتاً اغراق نکرده ایم چراکه می توان از آن، از نوک سر تا نوک انگشتان پا بهره برد. سینه ها، باسن، صورت، دست ها، واژن و بسیاری نواحی دیگر در بدن را می توان با استفاده از این تکنیک، زیباتر نمود.

چه تکنیک هایی در تزریق چربی وجود دارد؟

لیفت باسن برزیلی

ترانسفر چربی به باسن می تواند باعث برجسته و محکم شدن و شکل دهی به بخش پشتی بدن شود. لیفت باسن ، شکل ظاهری طبیعی و کانتوری جذاب را خصوصاً در زمان اجرا به صورت یک فرایند ترکیبی با پیکرتراشی، به دست داده و تغییر چشم نواز و شگفت انگیزی را در اندام خلق می کند. این زیبایی در زمان پوشیدن هر نوع لباس، باز یا پوشیده، تاثیرات چشم نواز خود را به رخ همگان می کشد. بافت تزریق شده، احساس کاملاً طبیعی را در فرد ایجاد می کند. زمانی که ریویو ها در خصوص نتیجه تزریق چربی به باسن را از زبان داوطلبین می شنویم، اشاره به طبیعی بودن احساس و شکل ظاهری خلق شده، مواردی هستند که تقریباً از زبان تمام این افراد شنیده می شود.

تزریق چربی به سینه

فرایند زیبایی رایج دیگری است که می تواند نتیجه به دست آمده از پروتز سینه را ارتقا دهد. وقتی پروتز سینه با فت گرافتیگ ترکیب می شود، چربی به عنوان یک کاور، پروتز را در بر می گیرد و همین امر موجب طبیعی تر دیده شدن نتیجه نهایی پروتز می شود. این پوشش دهی ایجاد شده روی ایمپلنت به وسیله چربی، خصوصاً برای بانوانی که سینه های آنها به طور طبیعی، کوچک است و بافت کافی برای استفاده از پروتز هایی با سایز بزرگ تر در سینه ندارند نیز بسیار کارساز واقع می شود. برخی بانوان بعد از بارداری، نوسانات شدید وزنی یا شیردهی، برای ترانسفر چربی اقدام می کنند تا حجم از دست رفته سینه های خود را بازیابی کرده و به شکل مطلوب در این اندام دست پیدا کنند.

 

فت اینجکشن در تهران - کیمیا کلینیک

 

نواحی رایج و مناسب تزریق چربی

نواحی رایج و مناسب تزریق چربی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
1. نواحی صورت:

 • گونه ها: برای افزایش حجم و برجسته سازی گونه ها
 •  خطوط خنده: برای پر کردن خطوط عمیق و چین و چروک های اطراف دهان
 • خطوط اخم: برای پر کردن خطوط عمیق و چین و چروک های بین ابروها
 • زیر چشم: برای رفع گودی و تیرگی زیر چشم
 • لب ها: برای افزایش حجم و برجسته سازی لب ها
 • پلک ها: برای رفع گودی و پف پلک

2. نواحی بدن:

 • باسن: برای افزایش حجم و برجسته سازی باسن
 • سینه: برای افزایش حجم و برجسته سازی سینه
 • دست ها: برای پر کردن چین و چروک ها و افزایش حجم پشت دست ها
 • اسکار: برای پر کردن و محو کردن اسکارهای آکنه، زخم و سوختگی

انتخاب ناحیه مناسب برای تزریق چربی به عوامل مختلفی از جمله:

 1. هدف شما از تزریق چربی
 2.  میزان چربی موجود در بدن شما
 3.  سلامتی عمومی شما
 4.  تجربه و مهارت جراح

باید توجه داشته باشید که تزریق چربی در همه نواحی بدن مناسب نیست. به عنوان مثال، تزریق چربی در عضلات یا رگ های خونی می تواند خطرناک باشد.
قبل از انجام تزریق چربی، حتماً با جراح خود مشورت کنید تا ببینید این روش برای شما مناسب است یا خیر و کدام ناحیه برای تزریق چربی مناسب تر است.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی یک روش جراحی زیبایی است که برای افزایش حجم و خطوط صورت، دست ها و سایر قسمت های بدن از چربی بدن خودتان استفاده می کند. این روش می تواند برای پر کردن چین و چروک ها، خطوط عمیق، اسکارها و یا برای افزایش حجم لب ها، گونه ها، باسن و سایر قسمت های بدن استفاده شود.

 • مراحل تزریق کردن چربی:

1. مرحله اول: جراح ابتدا ناحیه ای که چربی از آن گرفته می شود (معمولاً شکم، ران یا پهلو) را بی حس می کند. سپس با استفاده از یک سوزن یا کانولا، چربی را از زیر پوست خارج می کند.

2. مرحله دوم: چربی خارج شده تصفیه و آماده تزریق می شود.

3. مرحله سوم: جراح ناحیه ای که قرار است چربی تزریق شود را بی حس می کند. سپس با استفاده از یک سوزن یا کانولا، چربی را به آرامی به زیر پوست تزریق می کند.

تزریق چربی معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود، اما می تواند تحت بیهوشی عمومی نیز انجام شود.

تزریق چربی به بدن چه مزایایی را به همراه دارد؟

آیا قصد دارید از این روند زیبایی در تهران بهره مند شوید؟ توصیه متخصصان به شما عزیزان این است که در ادامه، مزایای این فرایند را نیز مورد مطالعه قرار دهید تا با کسب اطلاعات در این خصوص، ثابت قدم تر در این مسیر قدم بردارید.

 • عدم پس زنی : در این فرایند زیبایی، از چربی بدن خود فرد استفاده می شود، بنابراین هیچ خطر پس زنی وجود نخواهد داشت.
 • بالا بردن حجم : گرافت چربی به ما این امکان را می دهد تا نواحی مورد نظر را افزایش حجم دهیم. این یک گزینه فوق العاده برای نواحی از بدن از قبیل باسن محسوب می شود که افزایش حجم در آنها تاثیر چشمگیری را در شکل دهی به اندام بر جای می گذارد.
 • ماندگاری نتیجه : جریان یافتن خون در چربی تزریق شده به ناحیه جدید بدن باعث ماندگاری بیشتر آن می شود. در صورتی که میزان جذب چربی ها بالا باشد، فرایند ثانویه ای مورد نیاز خواهد بود. برای پیشگیری از نیاز به درمان مجدد، متخصصین مجرب ، با بهره بردن از تکنیک های پیشرفته، توانایی چربی ها را برای حفظ ماندگاری خود به حداکثر رسانده و نیاز به انجام پروسیجرهای ثانویه را به حداقل می رسانند. بسیاری از بیماران، فرایند تزریق چربی در تهران را به دلیل قدرت ماندگاری بالایی که دارد، انتخاب می کنند.
 • بهبود دو ناحیه به طور همزمان : با توجه به اینکه در این فرایند، با استفاده از لیپوساکشن، چربی از ناحیه ای از بدن برداشت شده و به ناحیه دیگری انتقال داده می شود، می توان گفت که به طور همزمان، دو ناحیه بهبود پیدا می کنند. برای مثال اگر شکم، کانون لیپوساکشن باشد، برداشت چربی از آن می تواند در خلق کانتوری بهتر در این بخش موثر واقع شود.
 • بهبود شکل ظاهری بدن و صورت : فت ترانسفر را می توان برای افزایش حجم در صورت و بدن با هدف خلق نتیجه فوق العاده مورد استفاده قرار داد. سینه ها، باسن و صورت از نقاط کانونی هستند که استفاده از این فرایند زیبایی برای ارتقا دادن آنها، طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

ریکاوری بعد از گرافت چربی چگونه است؟

تزریق چربی در شهر تهران عملیاتی با نتیجه ماندگار است که می تواند نتایج زیبایی را خلق کند. چربی که به محل جدید انتقال داده شده، شروع به رشد می کند. اغلب بخشی از این چربی خصوصاً در روزهای اول بعد از پروسیجر، از دست می رود ولی به کار گیری تکنیک های تخصصی موجب گردیده که میزان از دست رفتگی سلول های چربی ترانسفر شده، در طول روزهای اولیه درمان، به حداقل برسد.

در طول دوره ریکاوری باید چند روز به بدن تان استراحت بدهید. از فشار وارد کردن به ناحیه ای که تزریق به تازگی در آن انجام شده جداً خودداری کنید. اگر تزریق به باسن انجام شده، توصیه ما به شما این است که از نشستن روی باسن به مدت دو هفته خودداری کنید. به این ترتیب چربی ها فرصت کافی به دست می آورند تا به منابع خون دسترسی پیدا کرده و به این ترتیب، تاثیر تزریق افزایش پیدا خواهد کرد.

 

مزایای تزریق چربی - کلینیک کیمیا

 

آیا من گزینه مناسبی برای تزریق چربی هستم؟

انجام این عمل ، بسیار جذاب و وسوسه کننده است. اما حتما با خود فکر می کنید ، که آیا گزینه مناسبی برای انجام این جراحی هستید یا خیر؟ .

قبل از هر چیز فردی که داوطلب انجام این جراحی است ، باید، به لحاظ جسمی در وضعیت سلامت کامل باشد، وزن مناسب و نرمالی داشته باشد و پزشک تشخیص دهد که قسمت های خاصی از بدن ، قابلیت و امکان انتقال چربی را دارند.

مانند تمامی جراحی های دیگر، بدون شک از نتیجه نهایی راضی خواهید بود، اگر که انتظارات و توقعاتتان از نتیجه عمل واقع گرایانه و بدون افراط و رویا پردازی باشد.

پروسه انتقال چربی برای افرادی مناسب است که قصد جوانسازی و یا افزایش حجم درقسمت های خاصی ازبدنشان مثل دست، سینه، باسن و صورت را دارند.

به طور کلی اگر شما جز و افرادی هستید که:

حجم  زیادی ازتوده های بدن خود ر ادر ناحیه های مختلف از دست داده اید و برای جبران آن به دنبال راه هایی هستید که ماندگاری و دوام بیشتری نسبت به فیلر ها دارند

یا برای جبران حجم از دست رفته نواحی خاصی از بدن خود به دنبال درمانی می گردید که طبیعی تر سایر روش ها ، جلوه کند

به نظرتان ، دست های شما لاغر و استخوانی شده و این موضوع  باعث ناراحتی و نارضایتی شماست

بدون شک تزریق چربی بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

 

قبل و بعد از این عمل زیبایی - کلینیک کیمیا

 

آیا لازم است قبل از انجام تزریق چربی ، وزن خود را بالا برده و چاق شوم؟

از سوالات رایجی که مراجعان این فرایند از پزشک خود می پرسند، این است که آیا می توانند قبل ازتزریق چربی، وزن خود را بالا ببرند تا بدنشان چربی لازم را داشته باشد ؟ باید گفت، خیر.

زمانی که وزن اضافه می کنید، این چربی بیشتر داخلیست و از طریق ساکشن نمیتوان به آن درسترسی پیدا کرد.

به علاوه برای انجام جراحی، بهتر است به لحاظ سلامت، وضعیت ثابت و پایداری داشته باشید که افزایش وزن، عموما این مورد را با اختلال همراه می کند.

مزایای و معایب تزریق چربی چیست ؟

مزایای تزریق چربی:

 • طبیعی و طولانی مدت : چربی که از ناحیه ‌های دیگر بدن شما جمع ‌آوری شده و به مناطق مورد نیاز تزریق می ‌شود ، معمولا به عنوان یک ماده طبیعی شناخته می ‌شود و برخی افراد از این جهت ترجیح می ‌دهند که از مواد خود برای پر کردن چین و چروک‌ ها استفاده کنند.
 • بازگشت سریع به فعالیت ‌های روزمره : زمان بازیابی پس از تزریق چربی ممکن است کوتاه‌ تر از جراحی‌های پیچیده ‌تری باشد. برخی افراد به سرعت به فعالیت ‌های روزمره خود باز می ‌گردند.
 • پوست زیبا و طبیعی : تزریق چربی می ‌تواند باعث پر کردن چین و چروک ‌ها و همچنین بهبود جلد کمک کند ، که به نظر می ‌آید طبیعی ‌تر و جوان ‌تر کننده باشد.
 • انجام همزمان با دیگر جراحی ‌ها : تزریق چربی می ‌تواند به همراه دیگر جراحی ‌های زیبایی انجام شود ، مثل لیفت صورت یا جراحی پلاستیک.

معایب تزریق چربی :

 • نتایج ناپیوسته : ممکن است نتایج تزریق چربی ناپیوسته باشد و به دلیل جذب متفاوت چربی توسط بدن ، نیاز به جلسات تکمیلی برای حفظ نتایج باشد.
 • تورم و مواجهه با عوارض جانبی : ممکن است در مناطق تزریق تورم ، قرمزی ، یا موارد دیگری رخ دهد. این عوارض معمولا موقتی هستند ، اما برخی افراد ممکن است به نسبت به آنها حساس باشند.
 • جذب ناکامل چربی : بخشی از چربی تزریقی ممکن است توسط بدن جذب نشود ، که ممکن است نیاز به تکمیل در آینده داشته باشد.
 • احتمال عفونت : همواره وجود احتمال عفونت در ناحیه تزریق وجود دارد ، اگرچه با رعایت استانداردهای بهداشتی می ‌توان این احتمال را کاهش داد.
 • هزینه : هزینه تزریق چربی معمولا متغیر است و ممکن است به عنوان یک گزینه گران‌ تر در مقایسه با برخی از روش ‌های دیگر در نظر گرفته شود.

قبل از تصمیم ‌گیری برای تزریق چربی ، مهم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا نیازهای شما مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم گیری مبتنی بر وضعیت شما صورت گیرد.

جستجو کنید

بروزترین نوشته ها

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x