بررسی کامل تفاوت ویزر و لیپوماتیک

امروزه روش های زیادی برای رهایی از چربی ها وجود دارد  دانستن و تحقیق کردن در رابطه با نحوه انجام ویزر و لیپوماتیک و  تفاوت ویزر و لیپوماتیک به شما کمک می‌کند تا بتوانید آگاهانه از هرکدام از این روش‌ها به نحو احسنت و به راحتی استفاده کنید. در بین روش‌های جراحی و از بین بردن چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن، می‌توان گفت ویزر و لیپوماتیک هرکدام به شکل‌های مختلفی شرایط متفاوتی را برآورد می‌کنند. توجه داشته باشید که شما ضمن مراجعه به کلینیک کیمیا می‌توانید از هرکدام از این روش‌ها با توجه به قابلیت‌ها و هزینه‌ای که دارند استفاده کنید.

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

تفاوت ویزر و لیپوماتیک

امروزه از جدیدترین روش لاغری با دستگاه استفاده می‌کنند و در این بین بهتر است بدانید که ویزر و لیپوماتیک هرکدام 2 روش مناسب جراحی زیبایی شکم به شمار می‌آیند که بهتر است با هرکدام یک آشنایی اجمالی داشته باشید. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم شما را با ماهیت هرکدام به بهترین شکل ممکن آشنا کنیم.

همه چیز در مورد تفاوت ویزر و لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک را می‌توان یک روش  عالی برای آن دسته از عزیزانی در نظر گرفت که به حذف موضعی چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن خود فکر می‌کنند و جدید ترین روش لاغری با دستگاه را نیز امتحان کرده اند. معمولاً در هنگام برآورد هزینه پیکر تراشی می‌توان به هزینه این روش هم نگاهی بیندازید و تفاوت آن از جمله تفاوت ویزر و لیپوماتیک و عوارض لیپوساکشن که شامل عفونت و ماندن جای زخم و … را بررسی کنید. در این روش، لیپوماتیک با استفاده از دستگاهی انجام می‌پذیرد. دستگاه لیپوماتیک یک نوع دستگاه ارتعاشی است که البته این نوع دستگاه موج‌های صوتی فرکانس پایینی را برآورد می‌کند. حقیقتاً این روش بسیار به ابدومینوپلاستی شکم بسیار شبیه است. برای قسمت‌هایی نظیر شکم، باسن، سینه، پشت زانوها، باسن، پهلو، خط گردن و ناحیه زیر چانه و ران‌ها و همچنین قسمت بالای بازوها می‌توان از روشی مانند لیپوماتیک استفاده کرد.

ویزر چیست؟

معمولاً برای انجام لیپوساکشن شکم برخی فکر می‌کنند که لیپوماتیک همین روش را دربر می‌گیرد، در صورتی که ماهیت لیپوماتیک و ویزر لیپوساکشن شکم کاملاً متفاوت است و تفاوت ویزر و لیپوماتیک زیاد است. Vaser Liposuction یعنی ویزر لیپوساکشن یک نوع عمل است که از تکنولوژی فراصوت (اُلتراسونیک) برای شکستن سلول‌های چربی در قسمت‌های مختلف بدن مورداستفاده قرار می‌گیرد و هزینه آن به نسبت هزینه ابدومینوپلاستی متفاوت است. این روش بدون درد است و در کمترین زمان استراحت بیمار می‌تواند به سبک زندگی روزمره خود برگردد. دستگاه ویزر دستگاهی است که برای امنیت هرچه بیشتر و بالاتر این نوع فرایند چربی زدایی مورد کاربرد قرار می‌گیرد.

ویزر-چیست

مزایای ویزر

شما قبل از انجام جراحی زیبایی شکم و یا هرنوع جراحی دیگری، معمولاً نسبت به مزایایی که روش مورد نظر دارد و هزینه های آن مانند هزینه پیکر تراشی و تفاوت و تفاوت ویزر و لیپوماتیک توجه می‌کنید. در مورد حذف چربی‌های بدن نیز بهتر است بدانید که ویزر مزایایی دارد که بررسی این مزایا صد درصد می‌تواند به انتخاب و تصمیم آگاهانه‌تر مشتریان نیز کمک کند.

استفاده از روشی مانند ویزر احتمال کمترین میزان درد و خونریزی به وجود می‌آورد. توجه داشته باشید که فرایند روش ویزر کاملاً ایمن و البته بسیار اثربخش است. دوره نقاهت ویزر بسیار کوتاه است و همچنین لازم نیست که استراحت را در طولانی مدت انتظار داشته باشید. معمولاً برای افرادی که محدوده سنی بین 30 الی 40 سال را دارند، این روش می‌تواند یک گزینه انتخابی عالی به شمار آید. معمولاً قبل از انجام ویزر استعمال دخانیات ممنوع است و همچنین دو هفته قبل از انجام عمل بهتر است فرد از مولتی ویتامین نیز به صورت روزانه مصرف کند. همچنین مصرف ویتامین c ویتامین e شرایط خاص خود را دارد.

بررسی تفاوت ویزر و لیپوماتیک

توجه داشته باشید که لیپوماتیک از ارتعاش استفاده می‌کند تا بتوانند بافت چربی را نابود کند در صورتی که روشی مانند ویزر معمولاً از امواج فراصوت استفاده می‌کند تا به بهترین شکل ممکن بتواند بافت چربی را ذوب کند. اگر به دنبال کمترین میزان آسیب هستید بهتر است تفاوت ویزر و لیپوماتیک را بررسی کنید ، این روش یعنی ویزر یک گزینه منحصر به فرد به شمار می‌آید که دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری دارد.

طبیعتاً این‌چنین فرد بیمار می‌تواند به سبک زندگی روزمره خود برگردد که ما در این مورد نیز صحبت کرده‌ایم. البته این‌گونه نیست که فکر کنید روش لیپوماتیک دوره نقاهت آن‌چنان طولانی را شامل می‌شود و اما بالاخره ویزر نسبت به لیپوماتیک دوره نقاهت کمتری دارد و نکته مهم دیگر این است که شما در تعداد جلسات کمتری می‌توانید از روش لیپوماتیک استفاده کنید، در صورتی که با روش ویزر شما به چندین جلسه درمانی نیاز دارید تا بتوانید همان نتیجه را به دست آورید. لطفاً اگر به دنبال بررسی ابدومینوپلاستی شکم هستید به تفاوت روش‌هایی نظیر لیپوماتیک و ویزر هم دقت کنید.

مراقبت بعد از عمل لیپوماتیک و ویزر

 می‌توان گفت این دو عمل هرکدام جزء عمل‌های سختی به حساب نمی‌آیند و معمولاً شما می‌توانید در کوتاه‌ترین دوره نقاهت سریع‌ترین حالت بهبودی را به دست آورید. در این بین رژیم غذایی مناسبی را نباید از یاد ببرید. معمولاً رژیم غذایی بسیار کم چرب انتخاب می‌شود و مصرف آب را باید بسیار بالا در نظر گرفت.

 دو و نیم لیتر مصرف آب به صورت روزانه قبل و بعد از عمل بسیار موضوع مهمی است و این نکته را نیز نادیده نگیرید که پروتئین، ویتامین و فیبر موادی به شمار می‌آیند که در رژیم غذایی افراد جای می‌گیرند و این مواد می‌توانند به ترمیم بافت‌ها د ر زمان مراقبت بعد از لیپوساکشن  کمک کند و هر چه سریع‌تر زخم‌ها بهبود یابند.کاهش مصرف نمک و عدم استفاده از دخانیات و الکل 2 هفته قبل و بعد عمل را نباید نادیده گرفت؛ همچنین آنتی بیوتیک‌هایی که پزشک تجویز می‌کند را نباید نادیده گرفت که این‌چنین از بروز عفونت نیز بتوان جلوگیری کرد. با این تفاسیر در هنگام بررسی هزینه ابدومینوپلاستی بهتر است به محاسبه هزینه عمل‌هایی نظیر ویزر و لیپوماتیک هم بپردازید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

هزینه ویزر و لیپوماتیک

هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو را در کلینیک کیمیا می توانید مورد برآورد و بررسی قرار دهید.عمل های همچون ویزر و لیپوماتیک با اینکه جز عمل های ساده ای به شمار می آیند باید بدانید که یک سری تفاوت های ریزی نیز دارند که به بررسی این تفاوت ها نیز پرداخته ایم. معمولا هزینه هر عملی مانند هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو با توجه به نوع دستگاه هایی که مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین کیفیت و تبحر جراح مورد بررسی قرار گیرد.

سخن پایانی

با بررسی تفاوت ویزر و لیپوماتیک شما می‌توانید تصمیم بگیرید که قصد دارید از کدام روش استفاده کنید. به هر حال هرکدام از روش‌هایی که گفته شد می‌توانند به نحوی هزینه‌ای را برآورد کنند. البته همیشه هزینه معیاری مهم به شمار نمی‌آید؛ زیرا که باید به  تجربه جراح و ابزاری که در اختیار دارد هم توجه کنید. به همین دلیل توصیه ما این است که با مشاورین این کلینیک نیز صحبتی داشته باشید.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x