جراحی پلک

یکی از مشکلاتی که افراد با بالا رفتن سن با آن مواجه می شوند ، افتادگی پلک ها می باشد که هم زیبایی را از آن ها می گیرد و حتی منجر به بروز عوارضی مثل مشکل در بینایی می شود. البته تنها مقصر این مسئله افزایش سن نیست و بسیاری از زیباجویان به صورت ارثی با این معضل مواجه می گردند. خوشبختانه می توان با جراحی پلک که در علم پزشکی به نام بلفاروپلاستی معروف است ، این مشکل را در کمترین زمان و با کمترین عوارض از بین برد و در نهایت از ظاهری جوان و با طراوت لذت برد. در عمل پلک ، پوست و چربی اضافه از این ناحیه بیرون آورده می شود تا بیمار به نتیجه ایده آل خود برسد. با کیمیا کلینیک بهترین کلینیک جراحی زیبایی پلک در تهران همراه باشید تا در مورد راه حل این مشکل اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

 

جراحی پلک - کلینیک کیمیا

 

چرا جراحی پلک انجام می شود؟

عمل زیبایی پلک ، نوعی پروسیجر جراحی به حساب می آید که پف زیر چشم را از بین برده و همزمان افتادگی پلک بالا را نیز درمان می کند ؛ البته باید توجه داشته باشید تکنیک هایی که برای پلک بالا و پایین استفاده می شوند با یکدیگر متفاوت هستند. در بلفاروپلاستی معمولا پوست ،عضله و بافت چربی زیر پوستی اضافه برداشته می شود ؛ اما گاهی اوقات پزشک این بافت ها را به جای بیرون آوردن جا به جا می کند.

با اینکه عمل پلک یک جراحی زیبایی محسوب می شود ، اما متد تاثیرگذاری برای بیمارانی است که افتادگی پلک بالای آن ها جلوی دید آن ها را گرفته است. این مورد معمولا توسط چشم پزشک نیز تشخیص داده می شود.

جراحی پلک با برداشتن چربی ، به تنهایی نمی تواند مشکلاتی مثل گودی زیر چشم یا چین و چروک اطراف این عضو را برطرف کند. تکنیک های دیگر این پروسه مثل جا به جا کردن چربی یا لیفت گونه می تواند روی گودی زیر چشم تاثیر گذار باشد. همچنین در نظر داشته باشید که می توان بلفاروپلاستی را همزمان با دیگر فرآیندها مثل لیفت ابرو یا لیزردرمانی به انجام رساند.

بالا رفتن سن چطور روی پلک ها تاثیر می گذارد؟

زمانی که پوست پیر می شود ، به تدریج خاصیت الاستیکی و طراوت خود را از دست می دهد. نداشتن این خاصیت و همچنین تاثیری که جاذبه روی آن می گذارد ، باعث می شود پوست اضافه در پلک بالا و پایین می شود. وجود پوست اضافه در پلک پایین منجر به بروز چروک و برآمدگی می شود.

در پلک بالا نیز پوست اضافه به سمت پایین حرکت می کند و جلوی دید افراد را می گیرد. برآمدگی های به وجود آمده نیز ممکن است به علت چربی هایی تشکیل شده باشند که از کره چشم در برابر کاسه آن محافظت می کنند. غشا نازکی که چربی را در مکان خود نگه می دارد با گذشت زمان تضعیف می گردد و به چربی اجازه می دهد تا به پلک ها نفوذ کند.

چه کسانی می توانند عمل پلک را انجام دهند؟

به صورت معمول می توان اعلام داشت افرادی که بالای سی سال سن دارند و در سلامت عمومی کامل به سر می برند می توانند تحت جراحی پلک قرار گیرند. در صورتی که به هر یک از بیماری های زیر مبتلا هستید ، پزشک خود را در جریان بگذارید :

  • بیماری های مربوط به چشم مثل آب سیاه ، خشکی چشم یا پارگی شبکیه
  • بیماری های مربوط به تیروئید مثل بیماری گریوز و یا کم کاری و پرکاری تیروئید
  • بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون بالا
  • دیابت

جراحی زیبایی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به بالا رفتن اعتماد به نفستان کمک بسزایی نماید. هرچند باید خواسته های منطقی و واقع گرایانه داشته باشید و انتظار این را نداشته باشید که ظاهرتان صد و هشتاد درجه تغییر کند. در عمل زیبایی پلک ، نا متقارن بودن پلک ها و یا متفاوت بودن اندازه آن ها درمان می شوند و هماهنگی و هارمونی طبیعی و زیبایی در چهره فرد ایجاد می گردد.

قبل از عمل پلک چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

پیش از انجام این فرآیند ، با پزشک خود دیدار خواهید کرد. ایشان اقداماتی را به انجام می رسانند که برخی از آن ها را در ادامه ذکر نموده ایم :

  • معاینه کامل چشم : این اقدام ممکن است تست تولید اشک یا اندازه گیری نقاط مختلف چشم را در بر گیرد.
  • آزمایش میدان دید : جراح پلک این امر را به این علت به انجام می رساند تا اطمینان حاصل کند هیچ نقطه کوری در گوشه چشم ها وجود ندارد.
  • عکس برداری از پلک ها : عکس گرفتن از زوایای مختلف به برنامه ریزی برای جراحی پلک کمک می کند. همچنین می توان از این عکس ها برای مقایسه قبل و بعد استفاده نمود.

جراحی پلک - کلینیک کیمیا

چه انتظاری می توان از بلفاروپلاستی داشت؟

در صورتی که هر دو پلک بالا و پایین تحت جراحی قرار گیرند ، جراحی پلک چیزی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد. این زمان بستگی به این دارد که چربی جا به جا شود و یا اینکه از تکنیک های دیگری مثل لیفت گونه نیز بهره گرفته شود یا خیر. در فرآیند عمل زیبایی پلک بالا از بخیه استفاده می شود که در حدود یک هفته در این ناحیه باقی می مانند و در صورتی که غیر جذبی باشند ، در کلینیک توسط پزشک کشیده خواهند شد.

در پلک پایین ، از بخیه استفاده نخواهد شد ؛ زیرا این عمل با تکنیک ترانس کونژ به انجام خواهد رسید و برش ها در بخش داخلی پلک زده خواهند شد. طبیعی است که بعد از اتمام جراحی پلک ، کبودی و تورم در هر دو پلک بالا و پایین رخ دهد. زیرا در هر صورت این رویکرد یک پروسیجر جراحی است و بدن در پاسخ طبیعی به برش های ایجاد شده ، این عوارض را از خود بروز می دهد.

بعد از گذشت یک تا دو هفته بعد از بلفاروپلاستی ، پلک های بالا به ظاهری طبیعی و زیبا می رسند. جای برش در پلک های بالا دیده می شود و نسبت به پلک های پایین ، نیاز به زمان بیشتری برای بهبودی دارند. اما اجازه ندهید این موضوع شما را نگران کند زیرا این موضوع به راحتی توسط پزشک حل می شود ، ایشان برش ها را در چین های طبیعی پلک ایجاد می کنند تا بعد از جراحی پلک ، اسکار غیر طبیعی برای آن تشکیل نشود.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که به منظور بهبودی هر چه بهتر و سریع تر ، نیاز است تا چند روز را در خانه به استراحت بگذرانید و فعالیت های خود را محدود نمایید. برخی بیماران بعد از این عمل با خشکی چشم مواجه می شوند ، اما این شرایط معمولا بیش از دو هفته فرد را درگیر نمی کند. در صورتی که بیشتر از دو هفته با این عارضه مواجه بودید ، به کلینیک مراجعه نمایید.

نتیجه جراحی پلک دائمی است؟

این فرآیند جلوی پیر شدن چشم های شما را نمی گیرد ؛ اما معمولا نتیجه این فرآیند ماندگاری زیادی خواهند داشت. عمل زیبایی پلک بالا چیزی حدود 5 تا 7 سال ، یا تا آخر عمر ماندگاری دارد. در صورتی که بلفاروپلاستی پلک پایین ، به ندرت نیاز به انجام دوباره دارد.

جراحی زیبایی پلک عوارض دارد؟

شما باید انتظار داشته باشید که بعد از انجام هر گونه پروسه تهاجمی ، با مقداری عارضه مواجه شوید. بروز عارضه و یا راضی نبود از نتیجه ، مواردی هستند که ممکن است بعد از این روند رخ دهند ، اما شما می توانید با مراجعه به یک کلینیک خوب جراحی پلک این احتمال را به پایین ترین حد خود برسانید.

مشکلاتی که احتمال دارد با آن مواجه شوید شامل خونریزی ، عفونت ، خشکی چشم ، کبودی غیر طبیعی پلک ها ، چین خوردن غیر طبیعی پلک پایین یا بالا ، ناتوانی در بستن کامل چشم ها ، کشیده شدن مژه های پلک زیرین به سمت پایین یا از بین رفتن بینایی.

با اینکه این عارضه های جراحی پلک به ندرت رخ می دهند ، اما مهم است که در مورد آن ها آگاهی داشته باشید و سپس تصمیم به انجام آن بگیرید. این نکته را نیز در ذهن داشته باشید که بیشتر بیماران بعد از انجام عمل پلک ، به آن نتیجه ای که همیشه به دنبال آن بودند می رسند.

درخصوص مدت ماندگاری عمل افتادگی پلک

عمل افتادگی پلک به طور معمول به مدت طولانی تری نسبت به روش‌های غیرجراحی مانند حقن‌های ضد چین و جوان‌کننده‌ها موثر است. اما مدت ماندگاری دقیق آن به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله نوع اجرای عمل، وضعیت سلامتی فرد، و عناصر ژنتیکی.

عمل افتادگی پلک، به دلیل جراحی بودن، معمولاً نیاز به زمان بازیابی دارد. ابتدا ممکن است پیشرفت قابل توجهی در اولین هفته‌ها پس از عمل مشاهده شود، اما بهبود کامل و ماندگاری طولانی‌تر ممکن است مدت چند ماه به طول بیانجامد.

مراقبت‌های پساعمل نیز در مدت ماندگاری نقش مهمی دارند. پیروی از دستورات پزشک، استفاده از داروها و کرم‌های تجویز شده، و رعایت دقیق از توصیه‌های پساعمل می‌توانند به موفقیت عمل و ماندگاری نتیجه کمک کنند. در هر صورت، مهمترین قسمت این است که با پزشک خود در مورد انتظارات و پیشرفت‌های مداوم پس از عمل مشورت کنید.

آیا جراحی پلک چشم تاثیر بازگشتی دارد؟

بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای دائمی برای بهبود ظاهر پلک چشم خود هستند. روش‌های دائمی، به عنوان گزینه‌ای مقابل روش‌های موقتی مانند تزریق بوتاکس، تزریق فیلر و ژل، بدون نیاز به تکرار مداوم و مراجعه مکرر به پزشک عمل می‌کنند.

اما آیا جراحی بلفاروپلاستی تاثیرات دائمی دارد؟

بله، بلفاروپلاستی معمولاً تاثیرات طولانی مدت و اغلب دائمی دارد؛ اما این جراحی نمی‌تواند از پیشرفت فرایند پیری سلول‌ها کاملاً جلوگیری کند. بنابراین، ممکن است با گذر زمان و حتی در صورت داشتن سابقه جراحی پلک چشم، افتادگی پلک مجدداً ایجاد شود. به عبارت دیگر، تاثیر عمل پلک معمولاً دائمی است، اما افتادگی پلک به نسبت پایین‌تر قابل بازگشت است.

در اینجا باید توجه داشت که بلفاروپلاستی عمدتاً در سنین بالا انجام می‌شود، زمانی که سلول‌ها مسیر زیادی از فرایند پیری را طی کرده‌اند. بنابراین، افراد که ممکن است بعد از مدتی از عمل پلک دوباره افتادگی را تجربه کنند، بسیار کمتر از افرادی هستند که تاثیر دائمی جراحی را تجربه می‌کنند. به هر حال، حتی با احتمال بازگشت افتادگی پلک، افراد می‌توانند سال‌ها از تاثیرات ماندگار جراحی بلفاروپلاستی بهره‌مند شوند.

جستجو کنید

بروزترین نوشته ها

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x