آیا خونریزی و درد بعد از عمل لابیاپلاستی طبیعی است؟

قبل از این که به بررسی این موضوع بپردازیم  که عوارض لابیاپلاستی چیست و انجام دادن این جراحی درست است یا خیر و همچنین درمورد درد بعد از عمل لابیاپلاستی بپردازیم، بهتر است کمی در مورد لابیاپلاستی صحبت کنیم. لابیاپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی و درمانی مخصوص بانوان است که به افزایش لابیاها کمک می‌کند. برای اینکه ظاهر لابیاها بتواند ظاهری ایده آل باشد، این عمل می‌تواند گزینه‌ای منحصر به فرد به شمار آید. در برخی از موارد هم پیش می‌آید که اندازه ناصحیح لابیاها باعث ایجاد درد و ناراحتی در حین انجام فعالیت‌های روزانه یا ورزشی می‌شوند، لابیا (لبه‌های واژن) به 2 صورت است که لابیای بیرونی که قسمت بزرگ‌تری است، به لابیا ماژور و لابیایی درونی به لابیای مینور معرفی می‌شوند که دلایل پزشکی- فیزیکی و دلایل زیبایی – جنسی می‌توانند دلایلی باشند که شما را به انجام این عمل جراحی ترغیب می‌کنند.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

ورم لابیا
هزینه ابدومینوپلاستی
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ابدومینوپلاستی با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

درد بعد از عمل لابیاپلاستی

درد بعد از عمل لابیاپلاستی طبیعی است. این که بدانید چه زمانی درد می‌تواند طبیعی باشد، به آگاهی و اطلاعات شما بستگی دارد. معمولاً در چند روز ابتدایی بعد از عمل احساس درد را طبیعی می‌دانند ولی بعد از 3 الی 4 روز اگر درد کمتر نشود، قطعاً مشکلی وجود دارد که باید رفع شود.

در برخی از موارد هم پیش می‌آید که اندازه ناصحیح لابیاها باعث درد بعد از عمل لابیاپلاستی در حین انجام فعالیت‌های روزانه یا ورزشی می‌شوند، لابیا (لبه‌های واژن) به 2 صورت است که لابیای بیرونی که قسمت بزرگ‌تری است، به لابیا ماژور و لابیایی درونی به لابیای مینور معرفی می‌شوند که دلایل پزشکی- فیزیکی و دلایل زیبایی – جنسی می‌توانند دلایلی باشند که شما را به انجام این عمل جراحی ترغیب می‌کنند.

خونریزی لابیا

همه چیز در مورد درد بعد از عمل لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

 در ادامه مطلب درد بعد از عمل لابیاپلاستی خواهیم فهمید حتی جدیدترین روش لاغری با دستگاه هم می‌تواند یکی سری عوارضی را در پی داشته باشد. ولی عوارضی که طولانی ‌مدت می‌شوند، قطعاً باید هرچه سریع‌تر پیگیری شوند و به همین دلیل، درد بعد از عمل لابیاپلاستی کمی طبیعی به نظر می‌رسد. درد و سوزش، خونریزی، کبودی و تورم لابیاها، ترشحات چرکی زخم، باز شدن بخیه‌ها و بی‌حسی لابیاها بعد از عمل لابیاپلاستی جزء عوارض به شمار می‌آیند. حال در مورد طبیعی بودن و نبودن این عوارض با شما صحبت خواهیم کرد.عوارض لابیاپلاستی (2)

 

درد

بعد از لیپوساکشن شکم، لابیاپلاستی و… وجود درد کمی طبیعی است. این درد را عمدتاً 3 روز اول بیماران تجربه می‌کنند که با مصرف مسکن به کنترل درد می‌پردازند. سپس در طی هفته اول بعد از عمل، درد به‌تدریج کمتر خواهد شد. داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چرا که تا 3 هفته بعد یک درد خفیف را بیمار احساس می‌کند. بعد از 3 هفته هیچ‌گونه دردی نباشد وجود داشته باشد. طبیعتاً زمانی که برای عمل لابیاپلاستی این‌چنین در نظر گرفته شده است، جراحی زیبایی شکم زمان بیشتر یا کمتری را می‌تواند به خود اختصاص دهد  کاندید جراحی لابیاپلاستی باید خود را برای این موارد اماده کند و حتما قبل از انجام جراحی درباره نحوه انجام آن و مزایا و معایب آن تحقیقات لازم را انجام دهند. دردهایی بعد از لابیاپلاستی غیرطبیعی هستند که با مصرف داروهای مسکن هم، درد تسکین نیابد؛ همچنین، درد به‌قدری شدید باشد که فرد قادر به تحمل آن نباشد. بعد از 3 روز درد کم نشود و در این شرایط باید بیمار به پزشک مراجعه کند.

خونریزی

خونریزی زمانی بعد از عمل لابیاپلاستی می‌تواند طبیعی باشد که ترشحاتی خونابه‌ای مشاهده شود و یک خونریزی بسیار خفیف به چشم آید. درصورتی‌که ترشحات سبز و یا زردرنگی که بدبو هستند و با خونریزی زیادی همراه می‌شوند را باید کاملاً غیرطبیعی در نظر گرفت. “درد بعد از عمل لابیاپلاستی” و خونریزی به دلایل مختلفی به وجود می‌آید.
⦁ اولین دلیل می‌تواند عدم درست بخیه زدن لابیاها باشد. این مسئله کاملاً به مهارت جراح بستگی دارد. برای هر نوع عمل جراحی حتی ابدومینوپلاستی شکم هم مهارت جراح اولین شرطی است که باید متقاضی عمل در نظر بگیرد.
⦁ دومین دلیل برای ایجاد درد و خونریزی عدم رعایت رژیم غذایی سالم است. یعنی بیمار به مصرف غذاهایی تمایل نشان می‌دهد که باعث ایجاد یبوست می‌شود و همین امر به فشار این ناحیه هم ختم خواهد شد.
⦁ قبل از این که بخیه‌های لابیاها جوش بخورند، اگر بخیه‌ها باز شوند، قطعاً این خود دلیلی برای خونریزی و البته درد است.
⦁ نشستن‌های طولانی مدت یکی دیگر از مواردی است که باعث ایجاد فشار به بخیه‌ها می‌شود.
⦁ در زمان مشاوره بابت هزینه ابدومینوپلاستی و هزینه لابیاپلاستی و… مشاورین ما به شما این نکته را یادآوری می‌کنند که بعد از عمل، مدتی را نباید به انجام فعالیت ورزش سنگین بپردازید.
⦁ رابطه جنسی مقعدی و واژینالی کاملاً تا زمانی که پزشک مشخص می‌کند، ممنوع است.
⦁ مشاهده عفونت در محل بخیه‌ها هم می‌تواند باعث ایجاد خونریزی در محل شود.
⦁ شستشوی نامناسب و با فشار محل بخیه‌ها را هم باید دلیلی برای خونریزی در نظر گرفت.
⦁ پوشیدن لباس‌های تنگ که باعث ایجاد فشار به محل زخم‌ها می‌شود را هم باید جدی گرفت که دلیلی برای خونریزی به حساب می‌آید.

خونریزی

ورم

زمانی که با مشاورین کلینیک کیمیا در ارتباط هستید و به بررسی هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو می‌پردازید، در مورد عوارض این عمل هم سؤال کنید. به این دلیل که برخی از بیماران با عوارض بعد از عمل لابیاپلاستی آشنایی ندارند و به همین دلیل، با کوچک‌ترین احساس درد بعد از عمل لابیاپلاستی احساس نگرانی می‌کنند.
ورم هم یکی دیگر از عوارضی است که باید بعد از لابیاپلاستی در نظر گرفت. به این دلیل که طی 3 روز ابتدایی، ورم بسیار شدید است؛ سپس از روز 4 تا 2 هفته به تدریج ورم کمتر می‌شود و در پایان هفته 6 کاملاً ورم از بین می‌رود. یبوست یکی از دلایل ایجاد ورم به‌صورت غیراصولی در زمانه‌ای گفته شده است و حتی نشستن‌های طولانی مدت، مصرف غذاهای نمکی و عدم استفاده از کمپرس آب سرد دلایلی برای ایجاد ورم به صورت غیرطبیعی هستند. توصیه ما به شما این است که در هنگام خوابیدن هم به نحوی بخوابید که فشاری به واژن وارد نشود و این‌چنین، هرچه سریع‌تر دوره نقاهت خود را بابت انجام این عمل پشت سر بگذارید.
این نکته را هم به خاطر بسپارید که تنها هزینه پیکر تراشی، لابیاپلاستی یا هر نوع عمل دیگری نباید چالش شما باشد، بلکه باید به دنبال خدمات باکیفیت در کلینیکی معتبر باشید که کلینیک کیمیا بهترین گزینه است؛ چراکه سابقه بالایی دارد و هیچ‌وقت به خاطر سود بیشتر اعتبار خود را زیر سؤال نمی‌برد.

سخن پایانی

درد بعد از عمل لابیاپلاستی همان‌طور که گفته شد طبیعی است، اگر بعد از 3 روز به تدریج کمتر شود و در غیر این صورت باید به پزشک مراجعه کنید. شما همچنین می‌توانید با مشاورین ما در این مجموعه هم در تماس باشید و در مورد هزینه عمل‌های جراحی، مزایا، عوارض و هرمسئله دیگری با این افراد صحبت کنید و به کسب اطلاعات بیشتری بپردازید تا انتخابی آگاهانه را تجربه کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x