دوره نقاهت عمل ماموپلاستی چقدر است و چقدر باید اهمیت داد؟

معمولا بعد از هر عمل جراحی باید دوران نقاهت آن را سپری کرد در این دوران بهتر است توصیه های پزشک را جدی بگیرید تا دوره نقاهت راحت تری را سپری کنید در بحث عمل ماموپلاستی هم بهتر است دوره نقاهت عمل ماموپلاستی را جدی بگیرید که این دوره بین ۷ الی ۱۴ روز متغیر است و بسته به اقداماتی که انجام می‌دهید شما می‌توانید به کیفیت و نتیجه عمل خود به صورت واضح مطمئن شوید و همچنین توجه داشته باشید که تنها تبحر و مهارت جراح موضوع مهمی نیست و شما باید دوره نقاهت را نیز دوره مهم و حساسی در نظر بگیرید؛ چرا که در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد. شما در ادامه می‌توانید با اقداماتی که باید در دوره نقاهت انجام دهید بیشتر آشنا شوید و پزشکان ما در این کلینیک شما را تنها نخواهند گذاشت.

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

عملی مانند ماموپلاستی برای جراحی زیبایی سینه در نظر گرفته می‌شود که بسیاری این جراحی را مخصوص کوچک کردن سینه می‌شناسند و  مانند جراحی زیبایی شکم جزء جراحی‌های بسیار پرطرفدار به شمار می‌آید. توجه داشته باشید این عمل را جزء روش‌های درمانی زیبایی می‌شناسند که با فن‌های پیشرفته و استفاده از دستگاه مجهز می‌توان به انجام آن اقدام کرد. تنها جدیدترین روش لاغری با دستگاه را نباید جزء خدمات این مجموعه یعنی کلینیک کیمیا در نظر بگیرید.
آن دسته از افرادی که سایز سینه بزرگی دارند و یا افرادی که سایز سینه آن‌ها بسیار کوچک است، می‌توانند از این عمل جراحی استفاده کنند. همچنین برخی ممکن است با عدم تقارن سینه‌های خود روبرو شوند که ماموپلاستی در این شرایط برای ایجاد شکل ظاهری مطلوبی به این افراد کمک می‌کند. در کلینیک کیمیا جراحی زیبایی شکم را نیز می‌توانید جزء روش‌های درمانی در نظر بگیرید.

نقاهت ماموپلاستی

همه چیز در مورد دوره نقاهت عمل ماموپلاستی

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی چه اقداماتی را می طلبد؟

شما یک هفته بعد از انجام عمل ماموپلاستی و یک هفته قبل آن باید مراقبت های قبل از ماموپلاستی وبعد آن ا رعایت کنید  باید به صورت کامل استراحت کرده و به هیچ عنوان به انجام فعالیت‌های سنگین نپردازید و این موارد را در انواح جراحی ها حتی ابدومینوپلاستی شکم نیز باید رعایت کنید ؛ چرا که فعالیت‌های سنگین باعث می‌شوند تا فشاری به قفسه سینه وارد آمده و چه بسا به خونریزی داخلی و باز شدن بخیه‌های شما بیانجامد و دوره نقاهت عمل ماموپلاستی سختی را سپری کنید .
استراحت را باید بین ۷ الی ۱۴ روز در نظر بگیرید که البته در روزهای بعد از عمل ماموپلاستی احتمالاً شما با احساس کوفتگی و درد در ناحیه سینه رو‌به‌رو خواهید شد که این امر را با استراحت ۷ و ۱۴ روزه می‌توان درمان کرد. شما بعد از انجام ابدومینوپلاستی شکم و براورد هزینه ابدومینوپلاستی شکم نیز باید به موارد این‌چنینی هم کمی دقت کنید.
استفاده از گن کششی نیز بعد از انجام این عمل را نباید نادیده گرفت که در کنار آن استفاده از لوسیون‌های مخصوص نیز بدون اینکه تماسی با محل زخم داشته باشد را برای جلوگیری از خشکی پوست باید مورد نظر قرار داد.
دوره نقاهت عمل ماموپلاستی هیچ‌گونه رطوبتی نباید به محل زخم‌ها برسد. موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چراکه بیمار نباید در برابر معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد؛ چرا که نور مستقیم باعث می‌شود تا مشکلات ریزودرشت بیشتری به وجود آید. برای جدا شدن بخیه‌ها بعد از ۷ الی ۱۰ روز پزشک بخیه را می‌کشد. توجه داشته باشید که این اقدامات را برای ابدومینوپلاستی شکم هم در نظر بگیرید.

انجام ورزش ها سنگین بعد از عمل ماموپلاستی

بیمار به هیچ عنوان نباید در دوره نقاهت عمل ماموپلاستی به انجام ورزش‌هایی که مستقیماً بازو و شانه را درگیر می‌کند بپردازد و مهم‌تر از همه باید این نکته را در نظر بگیرید که 6 هفته بعد از عمل بیمار به شنا بپردازد؛ چرا که این ورزش صد درصد باعث خواهد شد تا بتوان نتیجه قابل قبولی را انتظار داشت. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید انجام ورزش‌های سنگین تا پایان دوره نقاهت نتیجه عمل را کاملاً تغییر می‌دهد. صد درصد نباید بعد از ۱۰ روز بیمار برای انجام ورزش‌های سنگین بیمار وارد عمل شود، متأسفانه برخی افراد نسبت به انجام ورزش‌های سنگین تمایل دارند و بهتر است بدانند که بعد از عمل ماموپلاستی به انجام ورزش‌های سبک بعد از 10 روز می‌توان اقدام کرد. شما برای برآورد هزینه پیکر تراشی و دیگر نمایش زیبایی می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. و همچنین می توانید در رابطه با جدید ترین روش لاغری با دستگاه نیز با مشاورین ما در ارتباط باشید و  شمارا با در نظر گرفتن شرایط بدنی و میزان چربی راهنمایی کنند .

گن کششی

عوامل خطر آفرین در دوره نقاهت ماموپلاستی

در “دوره نقاهت عمل ماموپلاستی” که یک دوره ۷ الی ۱۴ روزه است، توجه داشته باشید که تورم، کمبودی، درد، بی حالی، بی حسی، حالت تهوع، سرگیجه و خونریزی شدید را باید هر چه سریع‌تر با پزشک در میان بگذارید و توصیه های آنرا جدی بگیرید  و مراقبت های بعد از ماموپلاستی را کاملا رعایت کنید ؛ چرا که این نشانه‌ها در یک حالت کاملاً نرمال می‌توانند طبیعی باشند، اما اگر روند درد افزایش یابد، صد درصد این موارد را با پزشک معالج در جریان بگذارید تا به تجویز داروهای مسکن بپردازد، متأسفانه برخی از بیماران به این موضوع توجهی نشان نمی‌دهند. تنها باید به شیوه انجام جراحی مانند لیپوساکشن شکم و  به هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو توجه کنید؛ چراکه کیفیت عمل و انجام اقدامات لازم دوره نقاهت را نباید نادیده گرفت.

توجه داشته باشید که خون‌مردگی و از بین رفتن احساس نوک پستان از جمله عوارض ماموپلاستی به شمار می‌آیند که البته کبودی، تورم و عدم قرینگی پستان‌ها در کنار تأثیری که در دوران شیردهی به وجود می‌آید را نباید نادیده گرفت. متأسفانه برخی از افراد به خاطر رعایت نکردن اقدامات مناسب بعد از عمل جراحی ماموپلاستی با مشکلات و عوارض این‌چنینی مواجه می‌شوند.

اهمیت استفاده از گن کششی

استفاده از گن کششی را در دوره نقاهت عمل ماموپلاستی به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت؛ چرا که گن‌های کششی به صورت مخصوص برای حداقل ۴ هفته باید در دوره نقاهت ماموپلاستی مورد استفاده قرار گیرد؛ چرا که این امر می‌تواند فرم جدید سینه را به بهترین شکل ممکن تثبیت بخشد و همچنین به کاهش تورم بپردازد؛ چراکه مایعاتی در هنگام جراحی دفع شده‌اند و همچنین باید محل برش و بخیه را با استفاده از گن کششی ببندید. توجه داشته باشید که شما برای استفاده از گن کششی باید به کیفیت این محصول توجه بالایی داشته باشید. برای برآورد هزینه ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی و هزینه پیکر تراشی  می‌توانید با مشاورین کلینیک کیمیا در ارتباط باشید.

جراحی زیبایی سینه

سخن پایانی

دوره نقاهت عمل ماموپلاستی را 7 الی 14 روز می‌توانید در نظر بگیرید. این موضوع را نادیده نگیرید که عمل‌های جراحی این‌چنینی قطعاً به دوره نقاهت قابل قبولی نیاز دارند و به همین دلیل، لطفاً توصیه ما را جدی بگیرید و با پزشکان این کلینیک نیز در ارتباط باشید تا به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بپردازید. به‌هرحال سابقه و اعتبار بالای این کلینیک سبب می‌شود تا شما به انجام عمل‌های بیشتر جراحی زیبایی بپردازید که ماموپلاستی یکی از این عمل‌های محبوب و پرطرفدار است.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x