توضیح کامل راجب دوره نقاهت عمل پروتز سينه

 بهتر است دوره نقاهت عمل پروتز سينه را جدی بگیرید. به هر حال هرنوع عمل جراحی به دوره نقاهت خاص نیاز دارد. به همین دلیل شما بعد از عمل باید به توصیه‌های پزشک معالج خود به صورت واضح عمل کنید. مهم‌ترین توصیه این است که شما باید پوزیشن خواب خود را کنترل کنید تا با درد و تورم‎ها آزاردهنده‎ای رو‌به‌رو نشوید، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه همراه ما باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

دوره نقاهت عمل پروتز سينه
ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک زیبایی کیمیا

دوره نقاهت عمل پروتز سينه در هفته های بعد از عمل

شما برای اینکه بعد از انجام جراحی پروتز سینه بتوانید کم‌ترین درد و همچنین بالاترین کیفیت را برای این نوع جراحی تجربه کنید، بهتر است از هفته اول تا هفتم را به رعایت دوره نقاهت عمل پروتز سينه بپردازید. می‌توان گفت دستورالعمل‌هایی که برای هفته‌های اول تا هفتم باید رعایت شود باعث خواهد شد تا سلامتی شما به بهترین شکل ممکن  بعد از جراحی سینه و یا هر عمل دیگری از جمله ابدومینوپلاستی شکم حفظ گردد

پروتز سینه

⦁ هفته اول

طبیعتاً شما هفته اول بعد از انجام جراحی پروتز سینه یا لیپوساکشن شکم  شاید درد زیادی را به همراه کبودی و تورم را حساس کنید. در این حالت بهتر است بدانید تمام این موارد طبیعی بوده و جزوی از دوره نقاهت عمل پروتز سينه است و لازم نیست  نیست استرس و نگرانی خاصی را به دل راه دهید. همچنین شاید با نشتی مایعات محل زخم خود هم رو‌به‌رو شوید که تا حدودی این مسئله طبیعی است. در هفته اول شما باید از داروهای مسکن و ضد‌التهاب استفاده کنید تا دوره نقاهت عمل پروتز سينه را بگذرانید  و عمدتاً تکان ندادن بازوها در این شرایط را به‌هیچ‌عنوان نباید از یاد ببرید؛ چرا که این چنین تنها درد و تورم بیشتری را تجربه خواهید کرد.
توصیه جراحان ما در کلینیک کیمیا این است، سعی کنید استفاده از کمپرس سرد را از یاد نبرید و کمپرس گرم را یکی از ممنوعیت‌های بعد از عمل در هفته اول بعد از جراحی پروتز در نظر بگیرید
توجه داشته باشید که هفته اول، هفته بسیار حساسی در “دوره نقاهت عمل پروتز سينه” است؛ چرا که به‌هیچ‌عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید روی شکم و پهلو بخوابید و تنها بهتر است از بالش‎های زاویه‌دار برای کمر خود استفاده کنید. همچنین چرخیدن در حین خواب به طرفین نیز باعث خواهد شد تا دردهای زیادی را در هفته اول بعد از جراحی پروتز احساس کنید. همچنین نباید تمایلی برای به آغوش کشیدن نوزاد و کودک خود داشته باشید.

به خاطر بسپارید که انجام هرگونه فعالیتی که سبب افزایش گردش خون در بدن شود را باید به تعویق بیندازید؛ همچنین بعد از انجام لیپوساکشن شکم هم معمولاً باید فعالیت‌هایی که باعث افزایش گردش خون در بدن می‌شود را به تأخیر انداخت.

⦁ هفته دوم

هفته دوم نیز احتمالاً شما درد و تورم کمتری را نسبت به هفته اول دوره نقاهت عمل پروتز سينه احساس کنید؛ چرا که به پروتز سینه خود عادت کرده‌اید و به همین دلیل، احتیاجی نیست تا از مسکن‌های گوناگون که پزشک معالج تجویز کرده است، برای کاهش درد خود استفاده کنید.
مهم‌تر از همه هزینه جراحی پروتز و یا هزینه هر عمل دیگری همچون هزینه ابدومینوپلاستی و هزینه پیکر تراشی  مقرون‌به‌صرفه‌ترین حالت ممکن برآورده خواهد شد.  

 عمل سینه

⦁ هفته سوم

 جراحی پروتز نیز در هفته سوم شرایط ایده‌آلی را مهیا می‌طلبد. به این علت که در این هفته لازم به مصرف مسکن نخواهد بود و تورم دیده نمی‌شود و می‌توان گفت در هفته سوم دوره نقاهت عمل پروتز سينه قادر خواهید بود به انجام فعالیت‌های سبک و روزمره خود بپردازید. البته ۳۰ دقیقه پیاده‌روی به صورت روزمره نیز می‌تواند گزینه قابل قبول باشد که به هر حال بعد از سپری کردن دو هفته استراحت، پیاده‌روی قطعاً خبر خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود.

 شما حتی اگر از جدیدترین روش لاغری با دستگاه هم برای جراحی زیبایی استفاده کنید، بازهم هفته اول با محدودیت‌هایی روبرو خواهید شد.

⦁ هفته چهارم

 جراحی پروتز اگر توسط جراحی ماهر، با تجربه و متخصص انجام پذیرد، شما در هفته‌های بعد از جراحی با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد؛ چرا که در هفته چهارم بی‌حسی بدن شما از بین خواهد رفت؛ زیرا اعصاب به حالت اولیه خود برمی‌گردد.
توجه داشته باشید تنها چیزی که شاید در دوره نقاهت عمل پروتز سينه کمی موضوع آزاردهنده‌ای باشد، حسی مانند سوزن سوزن شدن بدن است. البته این حس با درد خاصی همراه نیست و توصیه ما به شما این است که تا حد امکان اگر آستانه صبر خوبی دارید از مسکن استفاده نکنید.
تنها کار مفیدی که می‌توانید انجام دهید، تماس با پزشکان مجموعه کلینیک کیمیا است که پزشکان این مجموعه نیز باید در اواخر هفته چهارم بخیه‌های شما را نیز بکشند. این‌چنین قادر خواهید بود تا فعالیت‌های بدنی خود را از سر بگیرید. البته باز هم همه چیز به نظر پزشک معالج شما بستگی دارد.
ناگفته نماند که انجام ورزش‌های سنگین و آن دسته از ورزش‌هایی که به بالاتنه مربوط می‌شود را نیز انجام ندهید و سعی کنید فعالیت‌های سبک و روزمره‌ای مانند پیاده روی را در برنامه روتین خود بگنجانید. کلینیک کیمیا را علاوه بر انجام جراحی پروتز می‌توان برای جراحی‌های دیگری نیز گزینه قابل قبولی معرفی کرد و به همین دلیل، برای برآورد هزینه ابدومینوپلاستی با این مجموعه در ارتباط باشید.

⦁ هفته پنجم تا هفتم

هفته پنجم تا هفتم را نیز شما می‌توانید یک هفته عالی در نظر بگیرید؛ چرا که لازم نخواهد بود تا از انواع مسکن استفاده کنید و تورم آزاردهنده که تجربه کرده‌اید به کلی برطرف می‌شود و بدین ترتیب، شما می‌توانید فعالیت‌های اصلی خود را بعد از دوره نقاهت عمل پروتز سينه انجام دهید.
سعی کنید تا حد امکان از انجام فعالیت‌های سنگین به یک‌باره پرهیز کنید. زمانی که قصد دارید به انجام ورزش خاصی بپردازید نیز از سوتین‌های ورزشی مستحکم و مقاوم استفاده کند؛ چرا که اگر از سوتینی مناسب استفاده نکنید، احتمال افتادگی پروتز وجود خواهد داشت. پیشنهاد بعدی ما این است که برای برآورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو و همچنین بررسی اقدامات لازم دیگر در هفته پنجم تا هفتم با مشاورین کلینیک کیمیا در ارتباط باشید.

 دوران نقاهت بعد از عمل

سخن پایانی

دوره نقاهت عمل پروتز سينه آن چنان که گفته شد در هفته‌های اول تا هفتم را می‌توان به نحو احسنت رعایت کرد. نکته‎ای که حائز اهمیت است، توجه به این موضوع است که باید از انجام فعالیت‎های سنگین ورزشی و غیرورزشی پرهیز کنید و همچنین بعد از هفته هفتم برای انجام فعالیت‌های ورزشی مورد نظر خود از سوتین‎های مستحکم و طبی استفاده کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x