بهترین روش های لاغری موضعی چیست؟

روش های لاغری موضعی بسیار زیاد هستند و هر شخصی می تواند با توجه به خصوصیات بدنی خود هر کدام را که برای بدن وی مناسب است، انتخاب کند. همانطور که گفتیم انواع و اقسام مختلفی راه برای لاغری موضعی وجود دارد و هر کس با توجه به شرایطی که دارد می تواند یکی از این راه ها را انتخاب کند. در این مقاله از سری مقالات کلینیک کیمیا سعی داریم اطلاعات بیشتری در خصوص بهترین روش های لاغری موضعی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ تا پایان ما را همراهی کنید.

جراحی زیبایی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

لاغری موضعی چه مزایایی دارد؟

انواع روش های لاغری موضعی همراه با مزایایی هستند که تاکنون این گونه توانسته اند طرفداران زیادی را جذب خود کنند. اگر شخصی نخواهد برای رفع چاقی و اضافه وزن از طریق جراحی زیبایی شکم یا حتی ابدومینوپلاستی شکم اقدام کند، می تواند از روش های لاغری موضوعی استفاده کند.  در خصوص مزایایی که این روش لاغری دارد باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  • شما نیاز به هیچ گونه دوره نقاهتی نخواهید داشت.
  • عوارض جانبی لاغری موضعی بسیار ناچیز است.
  • نتیجه هایی که از این نوع لاغری خواهید گرفت در صورتی که وزن خود را حفظ کنید، می تواند دائمی باشد.
  • هیچ نوع برش، بیهوشی یا زخمی در انواع روش های لاغری موضعی وجود ندارد.
لاغری موضعی چه مزایایی دارد؟

همه چیز در مورد روش های لاغری موضوعی

آشنایی با بهترین شیوه های لاغری موضعی

هر کدام از روش های لاغری موضعی می تواند زیرمجموعه جدیدترین روش لاغری با دستگاه محسوب شود. اگر مایل نیستید به سراغ لیپوساکشن شکم بروید یا برای لاغری هزینه های زیادی مثل هزینه ابدومینوپلاستی را پرداخت کنید، پس بهتر است به سراغ لاغری موضعی بروید. هر کدام از این شیوه ها با توجه به شرایطی که دارید می تواند روی بدن شما صورت بگیرد و نتایج خوبی را هم کسب کنید. اما از بهترین شیوه هایی که می توان برای لاغری موضعی به آن اشاره داشت، موارد زیر هستند:

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن برای اشخاصی که از لیپوساکشن شکم هراس دارند، می تواند روشی بسیار مناسب باشد. دستگاه کویتیشن دستگاهی غیر تهاجمی بوده که با کمک آن می توان چربی های اضافی بدن را از بین برد. با کمک این دستگاه شما نیازی به بستری شدن ندارید و عفونت و را هم در پی نخواهد داشت. دفع کردن سلول های چربی با کمک دستگاه های موجود در کویتیشن موجب شده تا بیمار بتواند به اندامی مطلوب برسد. این شیوه برای اشخاصی که مبتلا به دیابت، فشار خون، کلسترول بالا و کبد چرب هستند شیوه ای مناسب در نظر گرفته شده است. قدرت این دستگاه به اندازه ای بالاست که شما بعد از هر جلسه می توانید نتایج آن را مشاهده کنید. همانطور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم افرادی که نمی خواهند هزینه هایی مثل هزینه پیکرتراشی و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو  را پرداخت کنند میتوانند بعد از چند جلسه استفاده از دستگاه کویتیشن نتیجه قابل قبولی دریافت کنند.

کرایولیپولیز

آیا تاکنون نام سرما درمانی را شنیده اید؟ کرایولیپولیز یا سرما درمانی از دیگر شیوه های غیر تهاجمی بوده و به شما کمک می کند به یک اندام فوق العاده برسید. با این شیوه می توانید سلول های چربی را کاهش دهید. کرایولیپولیز روشی ماندگار بوده و در یک تا سه جلسه سلول های چربی کاملاً شکسته و دفع خواهند شد. در روش کرایولیپولیز مکش همراه با سرما صورت می گیرد و همین امر موجب شده تا سایز سلول های چربی کمتر شود. بعد از اتمام جلسه اول تقریباً چیزی حدود ۲۰ درصد چربی های ناحیه موردنظر رفع خواهد شد. معمولاً ماندگاری این شیوه ثابت بوده و افرادی که از آن استفاده کرده اند نتایج بدون بازگشتی را تاکنون، شاهد بودند.

کرایولیپولیز

کاویتاسیون

کاویتاسیون اولتراسونیک یکی از شیوه هایی است که موجب شکستن چربی های بدن خواهد شد. این شیوه یک روش غیر تهاجمی بوده و اشخاصی که نمی خواهند هزینه ای بابت پیکر تراشی پرداخت کنند می توانند از کاویتاسیون التراسونیک یا اولتراسوند استفاده کنند. با کمک تکنولوژی مافوق صوت این روش سلول های چربی شکسته شده و از بین می روند. بعد از چند روز سلول های چربی به سیستم لنفاوی بدن جذب شده و خیلی سریع از بدن خارج می شوند. از کاویتاسیون التراسونیک می توانید در باسن، گردن، شکم، ران و بازو استفاده کنید. هر جلسه درمانی چیزی حدود ۴۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. عوارض چندانی برای این روش مشاهده نشده و تنها برخی از افراد دچار سردرد یا سرخی در ناحیه مورد نظر را شده اند.

اسکالپشور

اسکالپشور از شیوه های غیر تهاجمی بوده که مبتنی بر لیزر خواهد بود و برای اینکه چربی های نواحی مختلف به خصوص شکم، پشت بدن، ران، دور کمر و زیر چانه حذف شوند، مورد استفاده زنان و مردان قرار می گیرد. این روش درمانی نیازی به بیهوشی یا برش ندارد. برای درمان ابتدا یک حس خنکی در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و در طول جلسه این خنک کنندگی ادامه خواهد داشت. معمولاً برخی از افراد احساس سوزن سوزن شدن یا گرمای عمیق را که به وسیله لیزر به وجود می آید، دارند. جلسه طی ۲۵ دقیقه تمام می شود و اگر بخواهید نتایج اولیه را مشاهده کنید حداقل باید ۶ هفته صبر کنید و نتیجه نهایی در ۱۲ هفته قابل مشاهده است. این نتایج دائمی بوده اما به شرطی که دوباره اضافه وزن را تجربه نکنید و از رژیم های غذایی سالم استفاده کنید.

 

مزوتراپی

مزوتراپی با تزریق محلولی به زیر پوست صورت می گیرد. معمولاً برای درمان، این محلول را به بافت همبند و لایه های چربی تزریق خواهند کرد. این تزریق همراه با درد نیست و اگر برخی از بیماران بخواهند برای آنها از کرم بی حسی هم استفاده می شود. داروهای مزوتراپی موجب ایجاد واکنش شیمیایی در بدن شده و سلول های چربی را تخریب می کنند. مولتی ویتامین ها، سالین، فسفاتیدیل کولین از مواد اصلی این محلول به شمار می آیند. دور کمر، غبغب، چربی زیر خط سوتین، ران و بازو از مهم ترین نقاطی هستند که شما با کمک مزوتراپی می توانید آنها را به اندازه دلخواه خود درآورید.

مزوتراپی

از جمله روش های درمانی که برای پهلو و شکم مورد استفاده قرار می گیرد شاک ویو است. در این روش از امواج صوتی با طول موج های بالا کمک می گیرند. معمولاً بازه انرژی که این امواج دارند از مثبت ۱۰۰ تا منفی ۱۰ مگاپاسکال بوده و این گونه چربی های بدن را در هم خواهد شکست. پس از اینکه این امواج صوتی تولید شدند از بافت های بدن عبور کرده و روی محل اتصال استخوان و بافت اثر می گذارند. پیش از شروع درمان از ژل مخصوص استفاده می کنند و به طور متوسط در هر جلسه از ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ پالس برای درمان کمک می گیرند.

بر اساس شرایطی که دارید برای اینکه به وزن مناسب برسید، درمان حدود ۳ تا ۶ هفته تجویز می شود. بعد از اتمام جلسات برای اینکه نتایج ماندگاری را داشته باشید، هر شش تا هشت ماه یک بار لازم است این جلسات را تمدید کنید. جوانسازی پوست، رفع سلولیت موضعی در بدن، رفع اسکار و ترک های پوستی از مواردی هستند که می توان از شاک ویو استفاده کرد. البته خانم هایی که باردار یا شیرده هستند و یا افرادی که دچار نقص ایمنی بوده نباید از این روش لاغری موضعی استفاده کنند.

سخن پایانی

روش های لاغری موضعی را با یکدیگر مرور کردیم و متوجه شدیم لاغری موضعی شیوه های بسیار زیادی را شامل می شود. برخی افرادی که می خواهند به یک لاغری مناسب برسند و از وزن خود کم کنند گاهی به سراغ ابدومینوپلاستی می روند؛ اما پس از اینکه متوجه عوارض آن شدند یا با هزینه ابدومینوپلاستی مواجه می شوند به صورت کامل از این شیوه پشیمان خواهند شد و به دنبال روش های بدون درد و راحت تری هستند. بهترین روش برای این افراد بهره گیری از لاغری موضعی خواهد بود. اگر در خصوص روش های لاغری موضعی سوالی دارید می توانید با مشاوران ما در کلینیک کیمیا ارتباط برقرار کنید تا شما را راهنمایی کنند.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x