عفونت بخیه ماموپلاستی چیست و چگونه می ‌توان پیشگیری کرد؟

عفونت زخم ماموپلاستی یکی از موضوعاتی که می‌تواند بیماران را با چالش‌هایی مواجه کند. افرادی که سینه‌هایی با حالت افتاده دارند یا اینکه از سایز و حالت سینه خود رضایت کافی را ندارند به وسیله عمل ماموپلاستی می‌توانند به زیبایی ایده‌آل خود برسند؛ اما گاهی ماموپلاستی می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. از جمله این موارد می‌توانیم به عفونت، درد، سوزش و خارش اشاره داشته باشیم. عفونت بخیه ماموپلاستی هم از عوارضی است که بیمار را نگران خواهد کرد. تا پایان این مطلب همراه کنید تا شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

عفونت بخیه ماموپلاستی

عفونت زخم ماموپلاستی یکی از موضوعاتی است که معمولاً به سراغ افرادی می‌رود که بدون بررسی کامل کلینیک زیبایی، این عمل را در آنجا انجام داده‌اند.

زمانی که افراد زیباجو، می‌خواهند عمل این عمل را انجام دهند، باید اطلاعات لازم را در زمینه کلینیک مورد نظر به دست آورند. از اولین مشکلاتی که می‌تواند برای این افراد که بدون تحقیقات خود را به دست پزشک داده‌اند، ایجاد شود این است که رد بخیه باقی مانده و موجب عفونت بخیه ماموپلاستی شود.

در صورتی که یک کلینیک دارای پروانه وزارت بهداشت نباشد یا اینکه بیمارستان به شکل کامل استریل نشده باشد، قطعاً عفونت‌هایی برای بیمار به وجود می‌آید.
معمولاً یک یا دو روز پس از عمل ترشحات عفونی از محل زخم خارج شده و باید خیلی سریع درمان شود. اگر پزشک، روش‌های جراحی پلاستیک را برای این عمل استفاده نکند و از بخیه‌های ریز و ظریف برای محل زخم بهره نگرفته باشد، احتمال اینکه جای بخیه روی پوست بماند بسیار زیاد خواهد بود.

البته ممکن است پزشک، کلینیک و بیمارستان هیچ مشکل نداشته باشند و خود بیمار با عدم توجه به توصیه‌های پزشک در طول دوره نقاهت منجر به ایجاد عفونت بخیه ماموپلاستی شود؛ مثلاً پانسمان را به موقع عوض نکند یا اینکه رعایت بهداشت فردی را بی‌توجهی نماید.

همه این عوامل می‌تواند علت‌های عفونت بخیه ماموپلاستی باشند. قطعا اگر این علت‌ها منجر به عفونت شوند هزینه‌های بسیار زیادی را می‌تواند برای بیمار به دنبال داشته باشد.

عفونت سینه

همه چیز در مورد عفونت بخیه ماموپلاستی

چگونه از بروز عفونت زخم ماموپلاستی پیشگیری کنیم؟

عفونت بخیه ماموپلاستی را می‌توانید به آسانی با رعایت برخی موارد پیشگیری کنید؛ برای جلوگیری از بروز عفونت ماموپلاستی بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:
⦁ پانسمان را به موقع عوض کنید
⦁ زخم را تمیز نگه دارید
⦁ آنتی بیوتیک‌هایی که توسط پزشک متخصص تجویز شده است را به موقع استفاده کنید
⦁ حداقل دو هفته سیگار و دخانیات را قبل از عمل و بعد از عمل ترک کنید
⦁ قبل از عمل ماموپلاستی حتماً دوش بگیرید
⦁ از مالیدن، لمس و خاراندن محل عمل بپرهیزید
⦁ بدن را در حالت هیدراته نگه دارید
⦁ مواد غذایی سالم مصرف کنید تا جای زخم‌ها زودتر جوش بخورد
⦁ از گن و لباس‌های تمیز استفاده نمایید
⦁ فعالیت‌های بدنی سنگین را انجام ندهید.

عفونت محل ماموپلاستی

علائم ایجاد عفونت زخم ماموپلاستی

عفونت بخیه ماموپلاستی دارای علائم و نشانه‌هایی است شما باید این علائم را بشناسید و با مشاهده آن‌ها خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید. مهمترین علائمی که نشان می‌دهد محل ماموپلاستی عفونت کرده موارد زیر هستند:
⦁ خونریزی محل عمل
⦁ جوش نخوردن زخم
⦁ ترشح مایعات زرد رنگ یا سبز
⦁ احساس تورم و درد و التهاب در محل جراحی شده
⦁ تب و حالت تهوع

شیوه‌های درمان عفونت بخیه ماموپلاستی

اگر با عفونت زخم ماموپلاستی مواجه شدید راهکارهایی وجود دارد تا این موضوع حل شود و شما را از نگرانی بیرون آورد. با مشاهده هر کدام از علائمی که آنها را بیان کردیم باید فوری به پزشک مراجعه کنید.شما باید تحت نظر پزشک باشید و بر اساس دستورالعمل‌هایی که به شما می‌دهند، درمان را در پیش بگیرید.

در ادامه برخی موارد را که منجر به برطرف شدن سریع عفونت و ترمیم محل زخم می‌شوند بیان خواهیم کرد.

  • باز کردن محل زخم برای خالی کردن خونابه و عفونت
  • خارج کردن پروتز یا جسم خارجی که امکان دارد به سبب آن عفونت به وجود آمده باشد.
  • عوض کردن منظم پانسمان برای برطرف شدن ترشحات محل زخم
  • تجویز آنتی بیوتیک‌های قوی برای نابودی عفونت
  • رعایت بهداشت فردی و حمام البته بر اساس نظر پزشک
  • تعویض کردن مرتب لباس‌ها
  • بهره گیری از کمپرس سرد برای بسته شدن محل عمل

جراحی ماموپلاستی

سخن پایانی

عفونت بخیه ماموپلاستی از معضلاتی است که می‌تواند زیباجویان را با مشکلاتی مواجه سازد. شما برای برطرف شدن این موضوع باید خیلی فوری با پزشک خود ارتباط برقرار کنید و بر اساس توصیه‌هایی که به شما می‌کند این مشکل را حل کنید. حتی برای لیپوساکشن شکم هم باید دستورالعمل‌هایی که پزشک به شما می‌دهد را در دوران نقاهت به خوبی پشت سر بگذارید. اگر به دنبال به دست آوردن هزینه پیکر تراشی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در کلینیک کیمیا ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات لازم را به شما ارائه دهند.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x