علت سوزش سينه بعد از پروتز چیست؟

عوارض پروتز سینه می تواند متعدد باشد علت سوزش سینه بعد از پروتز را نمی‌توان تنها یک علت ثابت در نظر گرفت و دلایل متعددی وجود دارد که می‌تواند باعث بروز عارضه‌ای همچون سوزش شود و حقیقتاً سوزش همیشه یکی از آزاردهنده‌ترین حالت‌هایی است که انسان می‌تواند تجربه کند. متأسفانه عدم رعایت نکات بهداشتی و اصولی بعد از انجام عمل پروتز باعث می‌شود تا در ساختار پروتز سینه مشکلاتی به وجود آید و بیمار با احساسی همچون سوزش در قسمت مورد نظر روبرو شود که ما در ادامه بیشتر به این مقوله می‌پردازیم. 

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

علت سوزش سينه بعد از پروتز

می‌توان گفت خونریزی که البته تنها یک درصد احتمال بروز آن وجود دارد، می‌تواند علت سوزش سینه بعد از پروتز باشد؛ چرا که اگر بیمار به کلینیکی معتبر همچون کیمیا مراجعه نکند، احتمال اینکه در فضای اطراف پروتز با خونریزی داخلی روبرو شود، بسیار بالاست.

دیده شده است بعد از انجام عمل یا حتی دو هفته بعد از آن این اتفاق رخ داده است که سینه فرد بیمار سفت و متورم شده و باید مجدداً به جراحی پروتز سینه بپردازد تا خونریزی را متوقف کرده و خون محل مورد نظر را جراح تخلیه کند.

به هر حال این یکی از “علت سوزش سینه بعد از پروتز” بعد از عمل به حساب می‌آید که البته همان‌طور که لیپوساکشن شکم و جراحی زیبایی شکم به کیفیت کار جراح بستگی دارد که نتیجه پایانی آن چگونه برآورد شود، صد درصد عمل پروتز نیز به تخصص جراح برای انجام عمل مرتبط است.  

درد سینه

همه چیز در مورد علت سوزش سينه بعد از پروتز

عفونت

عفونت نیز می‌تواند یکی از علت سوزش سینه بعد از پروتز باشد که شما را با سوزش سینه بعد از عمل پروتز مواجه می‌کند. معمولاً ابدومینوپلاستی شکم نیز شاید با عارضه‌ای خطرناک همچون عفونت بیمار را بعد از عمل روبرو کند. در مورد پروتز سینه نیز همین موضوع وجود دارد که معمولاً به خاطر رعایت نکردن نکات ایمنی و بهداشتی می تواند علت سوزش سينه بعد از پروتز باشد و عفونت سینه باشد از جمله دلایلی که باید عفونت را جدی گرفت، متورم شدن و قرمزی سینه است و مهم‌تر از همه سوزشی است که واقعاً بیمار را آزار می‌دهد تنها جدیدترین روش لاغری با دستگاه را در کلینیک کیمیا دنبال نکنید؛ زیرا برای درمان بسیاری از عارضه‌ها نیز خدمات قابل قبولی را این مجموعه ارائه می‌دهد.و بهتر است در این شرایط نیز هر چه سریع‌تر به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کند؛ چرا که احتمال تب کردن بیمار نیز بالاست و این خود می‌تواند مشکلات بسیار جدی دیگری را نیز به وجود آورد.

عفونت سینه

انقباض کپسولی

بعد از عفونت و خونریزی، انقباض کپسولی نیز یکی از علت سوزش سینه بعد از پروتز به شمار می‌آید. عفونت و خونریزی در جراحی های مختلف دیگر مانند لیپوساکشن شکم نیز دیده می شود معمولاً بعد از اینکه پروتز سینه را در محل مورد نظر خود قرار می‌دهند، در ناحیه‌ای که اطراف پروتز است به ساخت کپسول بافت فیروزه‌ای می‌پردازند تا در برابر هر شیء خارجی بتواند رفتار طبیعتی بدن را اعمال کند. به هر حال جدا از بررسی هزینه ابدومینوپلاستی و هزینه انواع جراحی سینه بهتر است درباره این موارد هم اطلاعاتی داشته باشیم.

به‌مرورزمان این بافت فیروزه‌ای خود را جمع کرده و دچار انقباض کپسولی می‌شود که البته هر فردی معمولاً با وسعت جمع شدن متفاوت این بافت روبه‌رو می‌شود و به همین دلیل، انقباض کپسولی را می‌توان علت سوزش سينه بعد از پروتز در نظر گرفت. با این تفاسیر زمانی که به برآورد هزینه پروتز سینه یا حتی هزینه پیکر تراشی می‌پردازید، اگر به کیفیت بیشتر توجه کنید شاید با مشکلات این‌چنینی به‌ندرت روبرو شوید.

برای درمان انقباض کپسولی چه کنیم؟

حال که در مورد انقباض کپسولی و علت سوزش سينه بعد از پروتز با شما صحبت کرده‌ایم، بهتر است بدانید که 2 راه وجود دارد که بتوانید به‌واسطه آن با عارضه‌ای همچون انقباض کپسولی بعد از عمل پروتز سینه روبرو نشوید که کپسولوتومی باز یک نوع جراحی است که برای اصلاح سفتی سینه بعد از انقباض کپسولی انجام می‌شود و در ابتدا جراح فرد بیمار را کاملاً بی‌هوش کرده و سپس با برش روی سینه به خارج کردن پروتز موردنظر اقدام می‌کند.

 سپس روی بافت اسکار را با برش‌های مکرر پوشش می‌دهد تا این‌چنین اطراف پروتز بتواند بدون محدودیت سفتی خود را کاهش دهد. در پایان پروتز به محل قرارگیری خود بازگشته و این‌چنین می‌توان برش‌ها را  جراح ببندد. 

کپسولکتومی باز نیز یکی از روش‌های اصلی برای درمان انقباض کپسولی که یک از علت سوزش سينه بعد از پروتز بود که بعد از بی‌هوش کردن بیمار کپسول مورد نظر کاملاً برداشته می‌شود تا بتوان از کپسول جدید در اطراف پروتز استفاده کرد. همان‌طور که جراحی زیبایی شکم اگر با عارضه‌ای بیمار را روبو کند یک‌راه درمانی عالی را پیشنهاد می‌دهد، در مورد پروتز سینه هم این‌چنین است.

نشت مایع سیلیکون

لطفاً نشت سیلیکون را نیز یکی دیگر از عوارض بسیار جدی بعد از انجام عمل پروتز سینه در نظر بگیرید و می تواند یکی از علت سوزش سينه بعد از پروتز باشد. به این دلیل که پروتز سینه حاوی ژل سیلیکونی است که این ژل با توجه به دمای طبیعی بدن می‌تواند به مایع تبدیل گردد و به هر دلیل این امکان وجود دارد که سیلیکون نیز دچار نشتی شده و راه انتقال خود را به غدد لنفاوی پیدا کند که می تواند یکی از عوارض پروتز سینه باشد و در این شرایط ممکن است بیمار با سوزش قسمت پروتز سینه خود روبرو شود که بهتر است هرچه سریع‌تر به جراحی ماهر در کلینیک کیمیا مراجعه کند؛ همچنین با مشاورین ما در این مجموعه می‌توان در ارتباط بود؛ چرا که تنها برای بررسی هزینه ابدومینوپلاستی و هزینه پیکر تراشی یک گزینه منحصربه‌فرد نیست و برای مشاوره نیز می‌توان از خدمات این کلینیک هم استفاده کرد.

نشت مایع سیلیکون

چروکیده شدن و موج برداشتن

موج برداشتن و چروکیده شدن نیز علت سوزش سینه بعد از پروتز می تواند باشد و مشکل کمی نیست که معمولاً در قسمت نیمه بالایی سینه ممکن است این اتفاق رخ دهد. این خود یکی از دلایل آذر دهنده برای سوزش سینه به حساب می‌آید. به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می‌کنیم در زمان مراجعه به کلینیک کیمیا تنها به بررسی نوع جراحی ها و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو و هزینه‌های مربوط به پروتز سینه توجه نکنید. بلکه سعی کنید کمی تخصص، مهارت و کیفیت جراح را به چالش بکشید

سخن پایانی

علت سوزش سينه بعد از پروتز را مورد بررسی قرار داده‌ایم. شما چنانچه قبل از انجام عمل پروتز سینه با مشاورین کلینیک کیمیا در ارتباط باشید، قطعاً در طی جلسات مشاوره شما را با مشکلاتی که شاید بعد از عمل به وجود آید، آشنا می‌کنند تا در صورت بروز هرنوع عارضه‌ای بتوانید با حفظ خونسردی خود به درمان آن بپردازید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی نیز با شماره تلفن‌های سایت می‌توانید در ارتباط باشید یا حتی به صورت آنلاین از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

منبع : PUMBED

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x