عوارض ابدومینوپلاستی چه چیزهایی می تواند باشد

 طبیعتا هر جراحی دارای مزایا و معایبی است ممکن است تعدادی از افراد با عوارضی از جراحی روبه رو شوند که برایشان خوشایند نباشد عوارض ابدومینوپلاستی از جمله مواردی است که برخی افراد پیش از این عمل به آن فکر می کنند و یکی از دغدغه های ذهنی آنها به شمار می آید. ابدومینوپلاستی نیز همچون دیگر جراحی ها عوارض هایی را به همراه دارد که در برخی موارد ممکن است خیلی جدی و البته طولانی مدت باشد؛ بنابراین اگر شما هم از اشخاصی هستید که می خواهید به سراغ جراحی ابدومینوپلاستی بروید، به شما پیشنهاد می کنیم پیش از هر چیز عوارض آن را بررسی کنید و سپس تصمیم نهایی را برای انجام این عمل بگیرید. ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک کیمیا سعی داریم بیشتر با عوارض ابدومینوپلاستی شما را آشنا کنیم؛ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

عوارض ابدومینوپلاستی

پیش از اینکه به سراغ عوارض ابدومینوپلاستی برویم، بهتر است کمی در ارتباط با خود این جراحی بیشتر بدانیم و اطلاعات دقیق تری را کسب کنید. ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی است که برای بهبود شکل و اندازه شکم انجام می شود. در این عمل پوست و بافت چربی اضافی از منطقه شکم برداشته می شود و عضلات شکم تقویت خواهند شد. این عمل معمولا برای کاهش چاقی بعد از بارداری یا به سبب تغییراتی که طی سالیان متوالی بر انسان اعمال می شود، انجام خواهد شد.

ابدو کامل

همه چیز در مورد عوارض ابدومینوپلاستی

عوارض ابدومینوپلاستی

واضح است که همچون دیگر عمل های جراحی، ابدومینوپلاستی نیز ممکن است عوارضی داشته باشد و افراد دچار عوارض ابدومینوپلاستی بشوند. برخی از این عوارض ها جزئی اما بعضی دیگر هم می تواند جان زیباجو را به خطر بیندازد؛ بنابراین قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل بهتر است با پزشک خود در ارتباط با تمام جزئیات و عوارض این جراحی صحبت کنید. در ادامه برخی از مهم ترین عوارضی که می تواند برای شخصی که قصد عمل جراحی دارد به وجود آید را بیان می کنیم:

عوارض ابدومینوپلاستی

 

آمبولی ریوی، حمله قلبی

حمله قلبی، سکته مغزی و آمبولی ریوی از جمله عوارض ابدومینوپلاستی ، و برای هر عمل دیگری هم می تواند بعد از جراحی رخ دهد. دلیل این عارضه و سکته مغزی را می توانیم بی تحرکی فرد بیمار بدانیم؛ اما آمبولی ریوی به سبب عدم تحرک است که بسیار خطرناک بوده و به صورت متداول این احتمال وجود دارد که تا بعد از سه هفته اتفاق افتد. اما احتمال به وجود آمدن این عارضه تا ۷۲ ساعت اول است. بیشترین افرادی که در معرض خطر این عارضه هستند اشخاصی بوده که قبلاً سکته قلبی داشتند. در این موارد حتما پزشک را در جریان بگذارید تا بتواند از رقیق کننده های خون خفیف استفاده کند

جای زخم و کبودی

کبودی و زخم هم از عوارض ابدومینوپلاستی هستند. ظاهر این نوع زخم ممکن است در برخی از اشخاص برجسته تر از دیگران باشد. از عوارض خوش خیمی که در عمل ابدومینوپلاستی زیباجو با آن ممکن است مواجه شود، کبودی و هماتوم است.

جای زخم و کبودی

 

درد و تورم در قسمت جراحی

اگر بخواهیم از شایع ترین “عوارض ابدومینوپلاستی” پس از جراحی  به وجود می آید صحبت کنیم باید به جمع شدن مایعات در زیر پوست بعد از برداشته شدن لوله های خروج مایعات اشاره داشته باشیم. زمانی که این اتفاق می افتد پزشک آن را به وسیله سرنگ خارج خواهد کرد. اگر این موضوع طی یک ماه متوقف نگردد ممکن است مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد؛ اما معمولاً طی یک ماه متوقف خواهد شد. درد شدیدی که روزهای اول هم بعد از عمل جراحی در اشخاص ظاهر می شود از دیگر عارضه هایی است که معمولاً تمامی افراد به آن دچار می شوند. برای کنترل این دردها پزشک داروهای مسکن را تجویز خواهد کرد. تورمی که در ناحیه عمل وجود دارد، ممکن است تا سه ماه هم به طول بینجامد.

عفونت یا لخته های خون

به وجود آمدن عفونت از جمله خطرهایی هست که احتمال دارد در اشخاص زیباجو اتفاق بیفتد. عفونت های جراحی معمولاً ثابت نیستند و ممکن است گاهی به قدری پیشرفت کنند که تا اعماق بافت های بدن بیمار هم نفوذ پیدا کنند. اما برخی دیگر هم کم و خیلی ملایم است. عفونت  زمانی ایجاد خواهند شد که باکتری به زخم ورود پیدا کرده باشد و این باکتری ها در حین جراحی معمولاً وارد زخم خواهند شد. برای اینکه عفونت درمان شود پزشک از آنتی بیوتیک ها استفاده خواهد کرد. با اینکه این عارضه به ندرت به وجود می آید اما از خطرناک ترین عوارض بوده که برای اشخاص ممکن است رخ دهد. برای اینکه بیماران به لخته های خونی دچار نشوند معمولاً به وی توصیه می شود که پس از عمل خیلی سریع حرکت را شروع کند.

آسیب به اعصاب شکمی

آسیب های عصبی و بی حسی ممکن است در اندام های شخص بعد از عمل ابدومینوپلاستی رخ دهد. آسیب عصبی و متورم شدن مداوم پاها این زمینه راه فراهم می کند تا مشکلات قلبی، بی حسی در اندام ها و مشکلات ریوی به وجود آید. از دلایلی که باعث به وجود آمدن این عارضه می شود این است که در این عمل مقداری از بافت و پوست شکم خارج خواهد شد و احتمال آسیب رسیدن به اعصابی که در این ناحیه قرار گرفتند وجود دارد.

آسیب به اعصاب شکمی

 

نکروز پوست

نکروز پوست از عوارضی است که معمولا خیلی کم رخ می دهد و احتمال بروز آن برای اشخاصی که سیگاری هستند، بسیار بیشتر است. با توجه به این موضوع پزشکان به بیمار توصیه می کنند که چند هفته قبل و چند هفته بعد از عمل از دخانیات استفاده نکند.

عوامل موثر در کاهش عوارض ابدومینوپلاستی

برای اینکه بتوانید بعد از ابدومینوپلاستی خیلی سریع بهبود پیدا کنید و عارضه هایی که از آنها یاد کردیم را بعد از عمل کاهش دهید، لازم است پیش از هر چیز از انتخاب پزشک متخصص مطمئن شوید. برای این کار پزشکی را انتخاب کنید که در حوزه جراحی پلاستیک آموزش های لازم را دیده باشد و در این کار حرفه ای عمل کند. پس از آن دستورالعمل هایی که پزشک برای قبل از عمل و بعد از عمل به شما می دهد را به درستی رعایت کنید تا عوارض ابدومینوپلاستی را کاهش دهید. از جمله مواردی که برای کاهش عوارض ابدومینوپلاستی می توانیم به شما توصیه کنیم موارد زیر هستند:
⦁ رژیم غذایی سالمی داشته باشید. بهتر است از مواد غذایی همچون میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید.
⦁ از انجام ورزش ها و فعالیت هایی که سنگین هستند، بپرهیزید.
⦁ از پیاده روی و فعالیت هایی که سبک هستند دوری نکنید و آنها را به صورت روزانه انجام دهید تا منجر به کاهش احتمال لخته شدن خون شود.
⦁ مصرف مایعات را فراموش نکنید و هیدراته بمانید.

سخن پایانی درباره عوارض ابدومینوپلاستی

عوارض ابدومینوپلاستی همانطور که در این مطلب هم متوجه شدید بسیار زیاد است و گاهی می تواند خطرناک باشد. برخی از این عوارض در برخی اشخاص خیلی سریع تر خود را نشان می دهد؛ زیرا ممکن است توصیه هایی که پزشک به آنها داشته را جدی نگرفته باشند. اگر این روزها به فکر انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی هستید، بهتر است پیش از هر چیز یک پزشک متخصص را برای این کار انتخاب کنید و با مشاوره هایی که به شما می دهد و نکات مهمی که در ارتباط با عمل برای شما بیان می کند یک انتخاب درست و تصمیمی صحیح را بگیرید. اگر در ارتباط با عمل ابدومینوپلاستی سوالی داشته و نیاز به راهنمایی های بیشتری دارید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. در صورتی که تا کنون تجربه عمل ابدومینوپلاستی را داشته اید، تجربیات خود را با ما در ارتباط با این عمل به اشتراک بگذارید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x