عوارض بلفاروپلاستی چیست؟ و چگونه می توان آن ها را کاهش داد؟

بلفاروپلاستی هم مانند سایر جراحی ها عوارضی دارد عوارض بلفاروپلاستی کم نیستند به گونه‌ای که بلفاروپلاستی برای برطرف کردن چین و چروک و افتادگی پلک پایین و بالا امروزه یک روش درمانی منحصر به فرد به شمار می‌آید. به همین دلیل، در حال حاضر تعداد کثیری از آقایان و بانوان از این جراحی زیبایی که شاید در برخی از مواقع جنبه درمانی هم داشته باشند، استقبال می‌کنند.

عوارض بلفاروپلاستی

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

خطرات بلفاروپلاستی
ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

عوارض بلفاروپلاستی

تورم و کبودی 2 عارضه بسیار شایع و رایجی هستند که می‌توان به‌عنوان عوارض بلفاروپلاستی و انواع جراحی مانند جراحی زیبایی شکم  انتظار داشت. تجربه ثابت کرده است برای کمتر شدن کبودی بهتر است قبل از عمل، حداقل 3 هفته متقاضی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون پرهیز کند.
این نکته را هیچ‌گاه از یاد نبرید که کبودی اگر بیشتر از حد انتظار و غیرطبیعی باشد، علاوه بر دردناک شدن دوره نقاهت تغییر رنگ و عفونت پلک را به همراه می‌آورد، پس لطفاً به تورم و کبودی که همراه با خون‌مردگی است در ههمه زمینه ها از جمله ابدومینوپلاستی شکم  توجه بیشتری داشته باشید.

همه چیز در مورد عوارض بلفاروپلاستی

ناهنجاری پلک

ناهنجاری‌هایی که در پلک به وجود می‌آید، به خاطر برش‌های نامتقارنی است که یک جراح ناوارد و کم‌تجربه به وجود می‌آورد. حقیقتاً از همان ابتدا همیشه به متقاضیان پیشنهاد می‌دهیم که سعی کنند به جای برآورد هزینه های مختلف جراحی به خصوص  هزینه ابدومینوپلاستی ، بلفاروپلاستی و هر عمل دیگری به کیفیت و تبحر جراح دقت کنند.
به این دلیل که یک جراح با تجربه هیچ‌گاه با قیمت پایین خدمات خود را ارائه نمی‌دهد، بلکه جراحان باتجربه و منصف سعی می‌کنند با توجه به توان مالی بیماران خود، هزینه‌های منصفانه را برآورد کنند و در ازای آن خدمات با کیفیتی را ارائه دهند. به هر حال برش‌های نامتقارن تنها به خاطر دقت کمی است که جراح در هنگام ایجاد برش و بخیه به آن می‌پردازد. البته برش‌ها چنانچه در طی ۴ هفته برآمده و قرمز مشاهده شوند، بیمار باید با استفاده از کرم ویتامین E و همچنین ماساژی آرام به بهبود این عارضه در بین عوارض عمل بلفاروپلاستی بپردازد.شما اگر به دنبال جدیدترین روش لاغری با دستگاه هم باشید، ممکن است عوارضی را بعداً از اعمال روش مورد نظر مشاهده کنید، یعنی تا حدودی، عوارض هر نوع عملی می‌تواند طبیعی و گذرا باشد.

تاری دید

قرمزی بیش از حد درون چشم

یکی دیگر از عوارض بلفاروپلاستی البته برای پلک پایین، بیش از حد معمول و به صورت غیر طبیعی و غیر نرمال برای افراد  قرمزی درون چشم و همچنین فرو رفتن پلک درون چشم است که این امر به خاطر برداشتن کیسه چربی زیر چشم به صورت کامل، به وجود می‌آید که در برخی از موارد جراح باید به تزریق چربی به زیر پلک پایین بپردازد. در این شرایط است که باز هم شما باید به اهمیت مهارت و کیفیت کار جراح قبل از برآورد هزینه ابدومینوپلاستی و بلفاروپلاستی دقت بیشتری داشته باشید.

تاری دید و دوبینی

یکی دیگر از عوارض بلفاروپلاستی تاری دید و دوبینی است که البته در چند روز ابتدایی بعد از عمل، این مشکل می‌تواند یک مشکل کاملاً طبیعی و زود گذر باشد اما اگر حدود چهار و پنج روز بعد از عمل، فرد دوباره با همین مشکل روبرو باشد، بهتر است، هرچه سریع‌تر با متخصصین کلینیک کیمیا در ارتباط باشد تا این مشکل آسیب‌های بیشتری را به وجود نیاورد. حتی بعد از لیپوساکشن شکم هم شاید برخی از عوارض آسیب بسیار جدی در پی داشته باشند.

عفونت بخیه

عفونت بخیه یکی از کم‌سابقه‌ترین عوارض بلفاروپلاستی است که برای پلک بالا و پایین می‌تواند به وجود آید. معمولاً زمانی که بیمار از زخم به صورت مناسب و صحیح مراقبت نمی‌کند، ممکن است با چنین مشکلی که بسیار حاد است، روبه‌رو شود و همچنین کبودی بیش از حد یکی از دلایل اصلی برای بروز این مشکل خواهد بود. در برخی از موارد زمانی که فرد دوره نقاهت خود را به صورت اصولی دنبال نمی‌کند و در معرض آلودگی قرار می‌گیرد و در این مواقع یکی از علایم یعنی  عفونت بخیه متأسفانه به عنوان یک عارضه به وجود می‌آید. به همین دلیل بهتر است بدانید که حتی اگر شما بالاترین هزینه پیکر تراشی و همچنین بلفاروپلاستی را پرداخت کنید، جراح هم کیفیت کار خود را تضمین کند ولی دوره نقاهت خود را به درستی پشت سر نگذارید، باز هم عوارضی می‌تواند سلامت شما را تهدید کند.

عفونت بخیه

روش های کاهش عوارض بلفاروپلاستی

به صورت مختصر و مفید به چند نوع از عوارض عمل جراحی بلفاروپلاستی اشاره کرده‌ایم  و انواع هزینه های جراحی مختلف از جمله هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو را بررسی کردیم . این عوارض هر کدام ممکن است بعد از عمل به شکل‌های متفاوتی ظاهر شوند و برای برطرف کردن این عوارض می‌توان از راهکاری استفاده کرد.
⦁ ترک دخانیات و الکل اولین و مهم‌ترین روش برای کاهش عوارض است که صد درصد می‌تواند به جلوگیری از مشکلات این‌چنینی ختم شود و شما حتی بعد از انجام جراحی زیبایی شکم اگر به مصرف دخانیات و الکل تمایل نشان دهید، با آسیب‌ها و عوارض این‌چنینی مواجه خواهید شد.
⦁ تغذیه یکی دیگر از راهکارهای درمانی فوق‌العاده است که شاید برخی از افراد زمانی که با عوارض بلفاروپلاستی روبرو می‌شوند به اهمیت این موضوع پی می‌برند. شما باید یک رژیم غذایی مناسب را برای خود در نظر بگیرید که سرشار از مواد مغذی، انواع پروتئین و انواع ویتامین‌ها باشد که تمام این موارد می‌تواند برای بهبود سریع زخم‌ها یک گزینه عالی و کارآمد به شمار آید.  
⦁ از جمله روش‌های مراقبتی بعد از عمل بلفاروپلاستی می‌تواند محافظت از چشمان در برابر نور آفتاب باشد که با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و عینک آفتابی این امر امکان‌پذیر است.
⦁ همچنین استراحت دادن به چشم‌ها را نباید نادیده گرفت. خصوصاً محدودیت استفاده از تلویزیون، لپ تاپ و گوشی را باید به خاطر سپرد.
⦁ فعالیت‌های ورزشی سنگین بعد از عمل نباید انجام بگیرد، چرا که مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.
⦁ عوامل استرس‌زا همیشه سیستم ایمنی بدن را مختل می‌کنند و همین امر به عوارض ابدومینوپلاستی شکم و بلفاروپلاستی منجر می‎شوند.  

سخن پایانی

به عوارض بلفاروپلاستی به صورت مختصر و مفید پرداخته‌ایم و به بررسی اجمالی روش‌های کاهش این عوارض هم اشاره کرده‌ایم. با این وجود شما می‌توانید عملی بدون دغدغه را با یک دوره نقاهت بسیار آسان و راحت پشت سر بگذارید. به هر حال چنانچه با ابهام و سؤال خاصی در این زمینه رو‌به‌رو شده‌اید، می‌توانید با مشاورین و متخصصین ما در کلینیک کیمیا در ارتباط باشید. این‌گونه با برآورد هزینه‌ها، بررسی مهارت و تخصص جراح و ارزیابی نحوه عمل و عوارض آن یک تصمیم‌گیری آگاهانه را تجربه خواهید کرد.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x