عوارض لاغری موضعی با دستگاه چه چیزهایی می تواند باشد؟

عوارض لاغری موضعی با دستگاه از جمله نگران کننده ترین موضوعاتی است که برای اشخاصی که قصد دارند از جدیدترین روش لاغری با دستگاه بهره بگیرند به وجود می آید. همیشه رسیدن به یک اندام ایده آل در ذهن بیشتر اشخاص نقش دارد و سعی دارند با کمک روش های مختلفی به اندامی که قبول دارند برسند؛ از این رو هر کس با توجه به شرایطی که دارد روشی را انتخاب کرده و با کمک آن وزن خود را کاهش خواهد داد. عوارض لاغری موضعی با دستگاه می تواند برای هر روشی حتی ابدومینوپلاستی شکم هم رخ دهد و موضوعی اجتناب ناپذیر است. اگر این روزها در فکر لاغری با کمک دستگاه هستید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا عوارض آن را مورد مطالعه قرار دهید و سپس دست به انتخابی اصولی و درست بزنید. در این مقاله از سری مقالات کلینیک کیمیا سعی داریم مواردی را در خصوص عوارض لاغری موضعی با دستگاه برای شما بیان کنیم پس تا پایان همراه ما باشید.

جراحی زیبایی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

عوارض لاغری با دستگاه چگونه اتفاق می افتد؟

عوارض لاغری موضعی با دستگاه می تواند برای هر روشی رخ دهد و موضوعی اجتناب ناپذیر است. در نظر داشته باشید حتی در روش هایی مثل جراحی زیبایی شکم  و ابدومینوپلایتی شکم که روش لاغری با دستگاه محسوب نمی شوند نیز ممکن است عوارضی را همراه با خود داشته باشند. امکان بروز عوارض در هنگام کاهش وزن با استفاده از تکنیک ها و ابزارهای پزشکی به خیلی از عوامل بستگی دارد. به عنوان مثال انتخاب مرکز درمانی معتبر یکی از عواملی است که در بروز احتمالی عوارض موثر شمرده می شود. اگر در فکر لاغری با جدیدترین روش لاغری با دستگاه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا عوارض آن را مورد مطالعه قرار دهید و سپس دست به انتخابی اصولی و صحیح بزنید.

همه چیز در مورد عوارض لاغری موضعی با دستگاه

عوارض لاغری با دستگاه rf

دستگاه RF با کمک امواج رادیو فرکانسی که دارد، می تواند روی سلول های چربی اثر بگذارد و آنها را ذوب کند. اشخاصی که میخواهند بدون دردسر به اندامی مناسب برسند و از لیپوساکشن شکم می ترسند، می توانند از این دستگاه لاغری کمک بگیرند. اما نباید فراموش کرد که دستگاه لاغری آر اف عوارضی را به دنبال دارد. از جمله عوارضی که می توانیم برای این دستگاه بیان کنیم موارد همچون افزایش کلسترول خون است.

 چربی هایی که ذوب می شوند وارد خون شده و با توجه به این که حاوی کلسترول های مضر هستند در گردش خون جریان پیدا می کنند. این کلسترول در دیواره رگ ها رسوب پیدا کرده و می تواند عوارض فراوانی را برای بیمار در پی داشته باشد. افزایش خطر ابتلا به کبد چرب نیز از دیگر عوارضی است که استفاده از دستگاه آر اف به دنبال دارد. چربی ها به کبد انتقال پیدا می کنند تا از بدن دفع گردند اما زمانی که کبد با حجم زیادی از این چربی روبرو می شود در اثر اینکه این چربی ها روی هم انباشته می شوند موجب شده تا فرد به کبد چرب مبتلا شود و اگر درمان نگردد ممکن است سرطان کبد به وجود می آید.

عوارض لاغری با دستگاه rf

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یا همان سرما درمانی است. افراد با کمک انجماد چربی می توانند کاهش وزن را تجربه کنند. چربی هایی که در این شیوه از بدن دفع می شوند زمانی ۱ تا ۴ ماهه را لازم دارند و همین موضوع می تواند موجب خرابی و آسیب به کبد شود. تحریک پوست و عوارضی که در پی دارد از دیگر موضوعاتی است که باید در خصوص عوارض کرایولیپولیز بیان کنیم. معمولا افرادی هستند که نمی خواهند هزینه های بالایی مثل هزینه ابدومینوپلاستی و یا حتی هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو را بپردازند به سراغ روش های لاغری با دستگاه می روند.

 تغییر رنگ پوست، تورم و کبودی از جمله این تحریکات پوستی هستند. در صورتی که پزشک نتواند به درستی درجه انجماد را تنظیم کند ممکن است دچار سوختگی انجمادی درجه یک و درجه دو شوید که البته این عارضه خیلی نادر خواهد بود. این روش لاغری موضعی عوارض متعددی را می تواند روی اشخاص داشته باشد در تمام افراد یکسان نیست.

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز

عوارض لاغری با دستگاه لیزر لیپوساکشن

از جمله روش های لاغری موضعی بهره گیری از دستگاه لیزر لیپوساکشن است. گاهی اشخاصی که میخواهند لیپوساکشن شکم انجام دهند تصور می کنند که لیپوساکشن با دستگاه لیزر هم همان عمل جراحی است که انجام می شود؛ اما در لیزر لیپوساکشن قبل از اینکه چربی با مکش خارج شود چربی را به مایع تبدیل خواهند کرد؛ زیرا چربی هایی که مایع هستند خیلی راحت تر از بین می روند.

 لیزر لیپوساکشن تنها به چند برش بسیار کوچک نیازمند بوده که همین موجب شده دوره نقاهت خیلی کوتاهی را داشته باشد. از جمله عوارضی که می توانیم برای این شیوه درمانی بیان کنیم، این است که بعد از لیزر لیپوساکشن ممکن است درد عضلانی، خارش، سوختگی، تورم و… به وجود آید. اما هزینه این روش به اندازه هزینه پیکرتراشی نیست.

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن

بهره گیری از دستگاه لاغری کویتیشن هم از دیگر روش های لاغری موضعی محسوب می شود و طرفداران خاص خود را هم دارد. لرزش و امواج صوتی که به وسیله این دستگاه ایجاد می شود وارد غشای سلول های چربی شده و تخریب سلول های چربی را به دنبال خواهد داشت. اسیدهای چرب به وجود آمده در این روش بعد از انتقال به کبد از بدن خارج خواهند شد. از جمله مهمترین عوارضی که می توانیم برای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن بیان کنیم تاثیر امواج روی بافت های بدن است.

 بافت های عصبی، ماهیچه ای و عروقی در پی امواج هایی که این دستگاه به وجود می آورد آسیب هایی می بینند و روی آنها اثر منفی دارد. افزایش کلسترول خون و ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی از دیگر عوارضی است که دستگاه لاغری کویتیشن به همراه دارد. اگر دندان پر شده و فلزی داشته باشید دستگاه های کویتیشن موجب بروز درددر ناحیه چانه و فک خواهد شد.

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن

عوارض لیپوساکشن اولتراسونیک

لیپوساکشن اولتراسونیک از دیگر روش های لاغری موضعی محبوب میان افراد به شمار می آید و نوع دقیق تری از لیپوساکشن محسوب می شوند. این دستگاه می تواند عوارض مختلفی را روی اشخاص به وجود آورد که از جمله مهمترین آنها را شاید بتوانیم تشکیل لخته خون در رگ های کوچک بدانیم. تشکیل سروما که کیسه های مملو از مایع هستند در محلی که لیپوساکشن ایجاد شده از دیگر عوارض جانبی است که البته در هر شخصی هم به وجود نمی آید. در این روش احتمال بروز عفونت هم وجود دارد و باید تمامی این عوارض را مورد بررسی قرار دهید.

عوارض استفاده از دستگاه لاغری LPG

گاهی افرادی که می خواهند هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو را پرداخت نکنند، به سراغ دستگاه لاغری LPG می روند که از روش های لاغری موضعی است. اساس کار این دستگاه را می توانیم ماساژ درمانی بدانیم. با کمک ماساژ چربی ها کم کم وارد خون می شوند و با کمک سیستم لنفاوی از بدن دفع می گردند. اگر می خواهید در خصوص عوارض این دستگاه بدانید باید به تشدید علائم برخی از بیماری ها اشاره داشته باشیم.

 با توجه به اینکه دستگاه لاغری ال پی جی موجب افزایش جریان خون میشود برخی بیماری های عفونی همچون ایدز و هپاتیت، بیماریهای قلبی و تنفسی، دیابت و نارسایی کلیه را می تواند افزایش دهد. تحت هیچ شرایطی اشخاصی که دچار سرطان هستند نباید از این وسیله برای لاغری استفاده کنند.

عوارض استفاده از دستگاه لاغری LPG

سخن پایانی

عوارض لاغری موضعی با دستگاه را مرور کردیم و متوجه شدیم که هر دستگاه علاوه بر مزایایی که دارد، می تواند معایب و عوارضی را نیز در پی داشته باشد. به شما توصیه می کنیم پیش از اینکه به سراغ استفاده از این دستگاه ها بروید حتما عوارض آنها را نیز مطالعه کنید و بعد از بررسی دقیق در صورتی که متوجه شدید که نمی تواند عارضه چندانی را برای شما داشته باشد دست به انجام آن شیوه ها برای لاغری بزنید. ما در این مطلب سعی داشتیم هر آنچه که در خصوص عوارض استفاده از دستگاه لاغری موضعی است را برای شما بیان کردیم و سعی داشتیم در انتخاب یک روش درست به شما کمک کنیم. اگر در خصوص لاغری با دستگاه های موضعی سوالی دارید، می توانید با کارشناسان ما در کلینیک کیمیا ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این مشاوران ما آماده هستند تا در خصوص هزینه پیکر تراشی و هزینه آبدومینوپلاستی هم اطلاعاتی را به شما ارائه کنند.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x