خطرات و عوارض ماموپلاستی چه چیزهایی می تواند باشد؟

همانطور که میدانید هر نوع عمل جراحی عوارضی ممکن است به همراه داشته باشد که ماموپلاستی هم نیز مستثنی نیست و ممکن است عوارضی داشته باشد که باید حتما به آنها دقت کنید و در صورت بروز مشکل حتما به متخصص مراجعه کنید  عوارض ماموپلاستی را نباید نادیده بگیرید. به این دلیل که هرنوع عوارضی می‌تواند خسارت‌های جانی و مالی بسیاری را برای بیمار به وجود آورد. بسیاری عقیده دارند که باید به دنبال هزینه ارزان برای انجام جراحی‌های این‌چنینی باشند در صورتی‌که هزینه ارزان نمی‌تواند به برآورد خدمات باکیفیت اشاره‌ای داشته باشند. در این میان ما در ادامه شما را با عوارضی که ممکن است بعد از ماموپلاستی به وجود آید، بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

خونریزی بعد از ماموپلاستی
ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

عوارض ماموپلاستی

شما حتی اگر از جدیدترین روش لاغری با دستگاه استفاده کنید، باز هم با عارضه‌هایی ریز و درشت روبرو خواهید شد. اسکار جراحی از جمله عوارض ماموپلاستی است  البته نمی‌توان اسکار را جزء عوارض این نوع جراحی منحصراً در نظر گرفت؛ چراکه بعد از انجام هر نوع جراحی مانند جراحی زیبایی شکم شاید با این پدیده روبه‌رو شوید اما مدت زمانی که جای زخم‌ها بعد از جراحی ماموپلاستی باقی می‌مانند و شاید ترمیم آن حدوداً چند سال طول بکشد.
در مورد اسکار بهتر است بدانید که تنها جای زخم‌ها را نباید مورد بررسی قرار داد؛ چرا که این جای زخم‌ها ممکن است با خارش همراه باشد و در برخی از موارد حتی برجستگی، قرمزی و جای زخم نیز خودنمایی می‌کند که البته ناگفته نماند موارد این‌چنینی که گفته شد به مرور زمان برطرف می‌شوند و البته توصیه ما این است که در هنگام رویارویی با مشکلات این‌چنینی و این عوارض سعی کنید با پزشکان ما در کلینیک کیمیا در ارتباط باشید.
در فرایند اسکار جراحی، اگر بدن بیمار مستعد تولید گوشت اضافه باشد، متأسفانه بعد از جراحی گوشت اضافه روند افزایشی پیدا می‌کند و این مورد حتی ممکن است در ابدومینوپلاستی شکم نیز باشد  که این خود نیز روش‌های درمانی متفاوتی را می‌طلبد که نوع عمل می‌تواند به شدت تولید گوشت اشاره کند. به هر حال شما بعد از جراحی زیبایی شکم با عارضه این‌چنینی هم شاید مواجه شوید و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود البته اگر هر چه سریع‌تر با پزشکی ماهر و متخصص در ارتباط باشید قطعاً به نفع شما خواهد بود.

بی حسی سینه

همه چیز در مورد عوارض ماموپلاستی

بروز عفونت

از جمله عوارض ماموپلاستی و سایر عمل های دیگر  که شما بعد از لیپوساکشن شکم و عمل جراحی ماموپلاستی باید در نظر بگیرید، متأسفانه احتمال بروز عفونت است، البته عفونت‌ها به قبل و بعد از عمل مربوط می‌شود و اگر شما این مراقبت‌ها را جدی بگیرید، می‌توان گفت به عفونت‌های اینچنینی روبرو نخواهید شد.
عمدتاً برخی از پزشکان با تجویز آنتی‌بیوتیک از بروز عفونت جلوگیری می‌کنند و به همین دلیل است که شما باید به پزشکان ماهر، متخصص و دلسوز در این زمینه مراجعه کنید و درباره انواع هزینه های جراحی مانند هزینه پیکر تراشی و  هزینه ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی با توجه به شرایط بدنی خود مشورت بگیرید و این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که عفونتی که در قسمت سینه و ناحیه جراحی به وجود می‌آید ممکن است همراه با چرک هم باشد و به تجمع مایع درون بخیه‌ها منجر شود که می‌توان در برخی از مواقع حتی تب و قرمزی را نیز جزء موارد کلیدی مربوط به عفونت در نظر گرفت. پزشکان ما معمولاً با تجویز محلول ضد میکروب در این شرایط می‌توانند گزینه قابل قبولی را برای درمان این عارضه پیشنهاد دهند که در برخی از شرایط عفونت بعد از انجام ابدومینوپلاستی شکم هم وجود دارد و به استفاده از دارو نمی‌توان دل‌خوش کرد. در ماموپلاستی برای درمان عفونت باید با پزشکان این مجموعه در ارتباط باشید.

اختلال در شیردهی

از بین رفتن حس اطراف نوک سینه

از بین رفتن حس اطراف و حتی نوک سینه نیز یکی‌دیگر از عوارض ماموپلاستی مورد توجه قرار می‌گیرد. در صورتی می‌توان گفت این عارضه یکی از رایج‌ترین‌ها به شمار می‌رود و جزوی از خطرات احتمالی ماموپلاستی است و در برخی از شرایط به 2 صورت موقت و دائم برآورد می‌شود  و باید توجه داشته باشید که میزان جراحی در بافت سینه و روش جراحی به شدت این عارضه کمک می‌کند. پس لطفاً در هنگام برآورد هزینه پیکر تراشی و جراحی‌های این‌چنینی سعی کنید به تجربه و تبحر جراح دقت کنید شما حتی اگر از جدیدترین روش لاغری با دستگاه استفاده کنید، باز هم با عارضه‌هایی ریز و درشت روبرو خواهید شد.؛ چرا که اگر جراح فردی ماهر و کار بلد باشد از روش‌هایی استفاده می‌کند که شما را به عارضه‌های این‌چنین حداقل به صورت دائم مواجه نکند.

اختلال در شیردهی

اختلال در شیردهی یکی دیگر از عوارض ماموپلاستی است .البته این نکته را به خاطر داشته باشید که در برآورد هزینه ماموپلاستی و هزینه پیکر تراشی اگر به تجربه و مهارت جراح توجه کنید با عوارض کمتری روبرو خواهید شد. همین امر باعث می‌شود که از عوارض این‌چنینی در امان بمانید و خصوصاً در جراحی ماموپلاستی اختلالی که در شیردهی به وجود می‌آید را نمی‌توان نادیده گرفت. به این دلیل که برخی از افراد متاسفانه به کیفیت کار جراح خود توجهی ندارند و همین امر باعث می‌شود تا بعد از جراحی مشکلات اینچنینی به وجود آید. 

خونریزی

متاسفانه خونریزی نیز از جمله “عوارض ماموپلاستی”  است که به صورت داخلی و خارجی ممکن است به وجود آید که در هنگام مشاهده چنین عارضه‎ای شما باید هر چه سریع‌تر به پزشک معالج خود مراجعه کنید؛ چراکه اگر خونریزی را نادیده بگیرید، احتمال التهاب در قسمت بخیه‌ها و بروز عفونت به راحتی وجود دارد.
ناگفته نماند که شما اقدامات قبل و بعد از عمل را باید رعایت کنید تا از به وجود آمدن عوارض این‌چنینی جلوگیری کنید. لطفاً در هنگام محاسبه هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو و ماموپلاستی تنها به دنبال قیمت ارزان نباشید؛ چرا که اگر شما قرار است در کلینیک معتبر و با سابقه‌ای به انجام جراحی‌های این‌چنینی بپردازید، هزینه نباید موضوعی باشد که در اولویت قرار می‌دهید. توجه داشته باشید که پزشکان ما مشاوره‌های لازم را برای انجام اقدامات قبل و بعد از جراحی و نکات مهم درباره مراقبت های بعد از ماموپلاستی را  در اختیار شما قرار می‌دهند تا با عوارض این‌چنینی به ندرت روبرو شوید.

ماموپلاستی

سخن پایانی

طبق آن چیزی که برای بررسی عوارض ماموپلاستی بیان کرده‌ایم، بهتر است بدانید که عملی مانند ماموپلاستی حقیقتاً عملی ساده نیست که بتوان به راحتی به جراحی معمولی بسپارید و به همین علت سعی کنید به تجربه، تبحر و مهارت جراحان در این زمینه بی توجه نباشید. کلینیک کیمیا یکی از بهترین کلینیک‌هایی است که در این زمینه همیشه کیفیت خدمات خود را تضمین می‌کند. به همین علت، برای کسب اطلاعات بیشتر سعی کنید با مشاورین و کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید؛ چرا که هدف ما جلب رضایت شما عزیزان در طولانی مدت است.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x