عوارض پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی یکی از شناخته شدن ترین راه ها برای از بین بردن چربی های بدن است. انجام عمل پیکر تراشی برای بسیاری از افراد مورد قبول است اما تعداد زیادی دیگر می گویند که این کار عوارض بسیار زیادی دارد. ما در این مقاله می خواهیم عوارض پیکر تراشی را بررسی کنیم. پیکر تراشی با عمل جراحی که قطعا عوارض سنگینی دارد و نمی توان آن را انکار کرد اما آیا پیکر تراشی بدون عمل جراحی نیز عوارض دارد؟ حال به بررسی به بررسی عوارض چند روش رایج پیکر تراشی بدون عمل جراحی، یعنی پیکر تراشی ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن، بادی جت و لیپوماتیک میپردازیم. به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه پیکر تراشی در کلینیک زیبایی کیمیا
برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه پیکر تراشی با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

عوارض پیکر تراشی چیست؟ بررسی کامل عوارض آن

در اولین بخش از این مقاله می خواهیم بدون تلف کردن وقت، به سراغ بررسی عوارض پیکر تراشی به روش های گوناگون بپردازیم. در ادامه این مقاله شما شاهد 4 روش رایج پیکر تراشی خواهید بود و با آنها آشنا خواهید شد. سپس با هم عوارض هرکدام از این روش ها جزئی از جدیدترین روش لاغری با دستگاه می باشد را بررسی می کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید.

عوارض-پیکر-تراشی-چیست؟-

معرفی عوارض پیکر تراشی به روش ابدومینوپلاستی

پیکر تراشی ابدومینوپلاستی معمولا برای از بین بردن چربی های شکم و پهلو استفاده می شود. در این روش، پزشک ابتدا چربی های شکم و پهلو را جدا کرده و برمی دارد سپس اگر شکم شما پوست اضافی داشته باشد نیز برداشته می شود. همچنین در این روش از پیکر تراشی، برای صاف شدن پوست شکم، از لیفت شکم استفاده می کنند و شما بعد از پیکر تراشی، دارای شکمی عضلانی، متقارن و زیبا خواهید بود. شاید این روش از پیکر تراشی مزایا زیادی داشته باشد اما در کنار مزایا، عوارضی نیز دارد که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ابدومینوپلاستی با متخصصین ما تماس حاصل نمایید.

بررسی عوارض پیکر تراشی به روش ابدومینوپلاستی، تیتر این بخش است و ما می خواهیم مهم ترین عوارض پیکر تراشی به این روش را با شما بررسی کنیم.
اولین عارضه ای که ممکن است با انجام پیکر تراشی ابدومینوپلاستی شکم برای شما رخ دهد، ایجاد علائم آلرژی بر اثر بیهوشی است. اگر به بیهوشی آلرژی داشته باشید، انجام این پیکر تراشی می تواند برای شما خطرناک باشد.
دومین خطر که می تواند شما را تهدید کند، از بین رفتن اعصاب حسی در بخش هایی است که پیکر تراشی انجام می شود. البته این از بین رفتن اعصاب حسی می تواند به صورت موقت و یا دائم باشد.

معرفی عوارض پیکر تراشی به روش ابدومینوپلاستی

معرفی عوارض پیکر تراشی به روش لیپوماتیک

در این روش از پیکر تراشی برای برای خرد کردن چربی های بدن از نور ماورا بنفش استفاده می شود و سپس سوراخی بسیار کوچک ایجاد شده و یک کانولا وارد بدن می شود. سپس با استفاده از نور ماورا بنفش، چربی های خرد شده از از بدن خارج می کنند.
اولین مورد از عوارض پیکر تراشی به روش لیپوماتیک، اشتباهات پزشکی است. مدت زمان اتمام این عمل کمی طولانی است و ممکن است پزشک خسته شود و اشتباهی در عمل رخ دهد.
دومین عارضه مربوط به نور ماورا بنفش می شود. استفاده از این نور در انجام پیکر تراشی باعث می شود تا ارتعاشاتی ایجاد شده و این ارتعاشات می توانند به بدن آسیب وارد کنند. هزینه پیکر تراشی به این روش نیز بالا است.

معرفی عوارض پیکر تراشی به روش بادی جت

بادی جت نیز یکی دیگر از روش های شناخته شده در پیکر تراشی است. این روش بیشتر برای جراحی زیبایی شکم کار می رود. در این روش ابتدا در محل مربوطه از بدن یک سوراخ کوچک ایجاد کرده و سپس لوله باریکی را به داخل شکم وارد می کنند.
در مرحله بعد با فشار آبی که از این لوله خارج می شود، بافت چربی های بخش مربوطه از بدن را از بین می برند و اینگونه چربی ها از بین می روند. برای آشنا شدن با عوارض بادی جت این بخش را مطالعه کنید.
اولین عارضه انجام این پیکر تراشی، احتمال آسیب دیدن بافت های بدن است. فشار آب در این روش بسیار زیاد بوده و می تواند با برخورد به بافت های بدن، آنها را سوراخ کرده و یا آسیب های جدی وارد کند.
دومین عیب در روش بادی جت، عفونت و خونریزی است. احتمال ایجاد عفونت بعد از انجام این پیکر تراشی و یا خونریزی در هنگام انجام پیکر تراشی وجود دارد اما همه این موارد احتمال است رخ دهد و چیز قطعی وجود ندارد.

معرفی عوارض پیکر تراشی به روش بادی جت

معرفی عوارض پیکر تراشی به روش لیپوساکشن

افراد زیادی از روش لیپوساکشن برای برداشتن چربی ها استفاده می کنند. در این روش ابتدا چربی های دورن بدن با استفاده از حرارت، از بین می رود و سپس توسط کانولا متصل به دستگاه مکش، از بدن خارج می شود.
اولین “عوارض پیکر تراشی” به روش لیپوساکشن، کبودی شدید محل انجام پیکر تراشی است. این کبودی تا چند هفته وجود دارد و به گذر زمان، از بین می رود. همچنین ترشح مایعات از زخم های ایجاد شده به دلیل پیکر تراشی ممکن است شروع شود.
دومین عارضه لیپوساکشن، از بین نرفت بی حسی محل انجام پیکر تراشی می شود. البته این مشکل به ندرت اتفاق می افتد و زمان زیادی این بی حسی باقی نمی ماند. برای مثال از بین نرفتن بی حسی لیپوساکشن شکم ممکن است اتفاق بیفتد اما پس از مدتی کوتاه این مشکل از بین خواهد رفت. همچنین هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو بالا است.

کلام پایانی

این مقاله درباره عوارض پیکر تراشی بود و شما با خواندن این مقاله با 4 مورد از مهم ترین روش های پیکر تراشی آشنا شدید و عوارض هرکدام را یاد گرفتید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر را داریم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x