لیفت باسن در کلینیک کیمیا با مجرب ترین جراحان زیبایی

همه افراد به صورت ذاتی ، میل به این دارند که همواره زیباتر شوند و تصویر بهتری از خود داشته باشند. امروزه جراحی های زیبایی بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام مربوط به یک بخش از بدن بوده و تاثیر بسزایی در زیباسازی آن دارند. لیفت باسن ، یکی از این عمل ها می باشد که بدن را خوش فرم کرده و اعتماد به نفس زیادی به فرد متقاضی می بخشد. در صورتی که شما هم به این پروسه فکر می کنید و می خواهید بدانید نحوه انجام آن چگونه است ، این مقاله از کلینیک کیمیا ، کلینیک زیبایی در تهران را از دست ندهید.

 

لیفت باسن - کلینیک کیمیا

 

لیفت باسن برزیلی چیست؟

این پروسه ، شامل تخلیه چربی از قسمت دیگری از بدن (لیپوساکشن) ، و وارد کردن آن به باسن جهت افزایش حجم آن می باشد. اما باید توجه داشته باشید این پروسیجر بر خلاف نامش ، مثل لیفت صورت شامل بالا کشیدن این ناحیه نمی شود و تنها آن را بزرگ می کند.

با لیفت کردن باسن ، می توانید به آن حجم داده و فرم آن را تغییر دهید ؛ اما به یاد داشته باشید که نمی توان از طریق این عمل پوست شل و اضافی را درمان کرد.

چه کسانی برای جراحی لیفت باسن در تهران مناسب هستند؟

تصمیم بر انجام این فرآیند، یک تصمیم شخصی می باشد و هر کس بسته به اهداف و تصویر ایده آلی که از بدن خود دارد ؛ ممکن است به سراغ این رویکرد رود. اما غیر از این مورد ، عواملی هستند که باعث می شوند فرد از انجام عمل لیفتینگ باسن محروم شود ؛ برای اینکه متوجه شوید ، کاندید مناسبی برای جراحی لیفت باسن هستید یا خیر ، بهتر است طی جلسه مشاوره با جراح خود در این باره صحبت کنید. اما به طور کلی ، می توان گفت کسانی که ویژگی های زیر را داشته باشند می توانند این پروسه را به انجام رسانند :

 • رشد بدنی آن ها به اتمام رسیده باشد
 • از سلامت فیزیکی خوبی برخوردار باشند
 • انتظارات و توقعات آن ها طبق منطق و اصول باشد
 • به اندازه کافی در بدن خود چربی داشته باشند که بتوان آن را ساکشن و به باسن منتقل کرد
 • به لحاظ سلامتی و وضعیت جسمانی ، در وضعیت خوبی به سر می برند.
 • به سیگار و یا ماده خاصی اعتیاد ندارند.
 • تناسب اندام داشته و درگیر اضافه وزن نباشند.
 • بیماری و شرایط مزمن خاصی نداشته باشند که دوره ریکاوری و نقاهت آن ها را تحت تاثیر قرار داده و طولانی کند : مانند ابتلا به دیابت و یا لوپوس
 • زیباجویانی که به تازگی وزن زیادی از دست داده باشند و یا به زیر تیغ جراحی کاهش وزن رفته باشند.
 • مراجعینی که باسنشان چربی اضافه و پوست شل و افتاده دارد.

در صورتی که چربی بدن فرد زیاد نباشد ؛ می تواند از پروتز باسن استفاده نماید.

چه افرادی نباید به جراحی لیفت باسن فکر کنند ؟

درصورتی که شما شرایط زیر را دارید ، بهتر است که پس از مشورت با پزشک ، فکر جراحی زیبایی باسن را از فکر خود بیرون کنید:

برای دوره نقاهت و ریکاوری طولانی آماده نیستید.

در سلامت جسمانی خوبی به سر نمی برید.

به دخانیات و یا سیگار اعتیاد دارید ولی نمی توانید برای چند هفته قبل و دوره بعد از عمل و ریکاوری ، آن را ترک کنید .

درگیر بیمارهای خاصی هستید که مانع از انجام جراحی لیفت می شوند.

ماندگاری لیفت کردن باسن چقدر است؟

تاثیر لیفت باسن برزیلی ، نیمه دائمی است. ممکن است نتیجه این فرآیند سال ها و حتی بیش از ده سال نیز ماندگاری داشته و در این مدت نیازی به درمان اضافه تری هم نباشد. هرچند باید توجه داشته باشید که بدن با گذشت زمان دچار تغییرات بسیاری می شود ؛ همین امر می تواند روی نتیجه این عمل تاثیر بگذارد. اما برای اینکه این نتیجه حاصل شده را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید ، نیاز است تا در طول زمان تغییرات وزنی زیادی نداشته باشید.

مزایای عمل زیبایی لیفت باسن در تهران :

 1. بر خلاف سایر جراحی های زیبایی باسن ، لیفت ، پوست اضافه باسن را برداشته و افتادگی آن را برطرف می کند. به همین دلیل افرادی که به تازگی وزن زیادی از دست داده اند ، می توانند نتیجه فوق العاده ای از این جراحی بگیرند.
 2. علاوه بر آن جراحی زیبایی لیفت باسن ، اثر ماندگاری داشته و نتیجه عمل برای مدت طولانی روی بدن فرد خواهد ماند .

قبل از انجام عمل لیفت باسن باید چه اقداماتی انجام شود؟

برای انجام این روند در تهران ، باید حداقل هجده سال داشته باشید ؛ اما بدن هر شخص منحصر به فرد است و ممکن است یک متقاضی حتی پس از هجده سالگی نیز رشد کاملی نداشته باشد. در صورتی که احساس می کنید رشد شما هنوز به حد آخر خود نرسیده و می خواهید باسن خود را لیفت کنید ؛ بهتر است این موضوع را در جلسه مشاوره با پزشک خود در میان بگذارید.

ایشان در این نشست فاکتورهای زیادی را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند. یکی از این عوامل ؛ سلامت روانی است. خیلی از مراجعه کنندگان نه به خاطر خواسته خود ؛ بلکه به دلیل اینکه تحت تاثیر تبلیغات و یا نظرات منفی دیگران قرار گرفته اند می خواهند جراحی لیفت باسن در تهران را انجام دهند.

سلامت فیزیکی ، دیگر موردی است که در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که از قبل مبتلا به بیماری های مزمن هستید ، نیاز است تا پزشک خود را در جریان بگذارید تا در حین عمل و بعد از آن با عوارض مواجه نشوید. در نظر داشته باشید که حتی آلرژی داشتن به داروهای مختلف نیز نقش مهمی را در این پروسیجر ایفا می کند ؛ بنابراین هر نکته ای که فکر می کنید در عمل لیفت باسن موثر است را بیان نمایید.

فرم طبیعی بدن شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. جراح مناطق زیر را مورد ارزیابی قرار می دهد تا بهترین مکان برای تخلیه چربی را پیدا کند :

 1. ناحیه پایین کمر
 2. پهلوها
 3. قسمت داخلی و خارجی ران ها
 4. ناحیه بین دنبالچه ، استخوان خاجی و مقعد

 

لیفت باسن - کلینیک کیمیا

 

در طول جراحی لیفت باسن چه اتفاقی رخ می دهد؟

اول از همه بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد تا در طی پروسه چیزی را احساس نکند. البته در صورتی که میزان چربی منتقل شده کم باشد ؛ ممکن است از بیحسی موضعی نیز بهره گرفته شود. در این صورت تنها بخش کوچکی از بدن بی حس خواهد شد.

زمانی که مراجعه کننده تحت تاثیر داروی بیهوشی قرار گیرد ؛ پزشک و تیم جراحی او اقدامات زیر را به انجام می رسانند :

 • در جراحی لیفت باسن از یک ابزار ساکشن که به ابزار کوچک و فلزی به نام کانولا متصل است استفاده می کند
 • برش های بسیار کوچکی را روی مناطق هدف بدن ایجاد می کند و کانولا را بین پوست و عضله وارد می نماید
 • چربی اضافی را با استفاده از کانولا و یک سرنگ بزرگ بیرون می کشد. معمولا برای لیفت کردن باسن به مقدار زیادی از چربی نیاز است (چیزی بین 300 تا 500 سی سی در هر طرف)
 • در مرحله بعد عمل لیفت باسن در شهر تهران ، چربی بیرون کشیده شده تصفیه می شود
 • سه تا پنج برش در مناطق خاصی از باسن ایجاد می گردد
 • حال چربی تصفیه شده از طریق این برش ها به باسن تزریق می شود. قسمت بالایی این ناحیه ، بیشترین چربی را دریافت می کند و قسمت میانی ، کمتر. این چربی به جای عضله ، معمولا به هایپودرمیس ( بافت زیر پوستی ) وارد خواهد شد.
 • در مرحله اخر برش هایی که روی بدن و باسن ایجاد شده بودند با بخیه بسته می شوند.

پس از لیفت بزریلی باسن چه اتفاقی رخ می دهد؟

بعد از این پروسیجر ، تیم پزشکی نواحی که تحت جراحی قرار گرفته اند را پانسمان خواهند کرد تا احتمال خونریزی کاهش یابد. در صورتی که از بیهوشی عمومی استفاده شده باشد ؛ به اتاق ریکاوری منتقل شده و سپس تحت نظارت قرار می گیرید.

زمانی که به هوش آیید ، ممکت است کمی احساس گیجی داشته و مناطقی که تحت تاثیر قرار گرفته اند درد جزئی داشته باشند. پزشک در این مرحله از لیفت باسن نیز به مدت چند ساعت بیمار را تحت نظر می گیرد و زمانی که اطمینان حاصل کند فرد دیگر نیازی به تحت نظر بودن ندارد ؛ او را ترخیص می نماید.

توجه داشته باشید که بعد از ترخیص شدن قادر به رانندگی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیستید ، بنابراین باید یکی از افراد نزدیک به شما همراهتان باشند تا در این امر شما را یاری دهند.

ممکن است بهبودی کامل از جراحی لیفت باسن ، تا شش ماه نیز به طول بیانجامد. در طول این مدت می توانید از یک رژیم پر از پروتئین استفاده کنید تا به روند درمان کمک کرده باشید. این کار به حفظ فرم جدید بدن نیز کمک بسیاری می کند. حتی ممکن است به توصیه پزشک ، نیاز باشد تا ورزش هایی که روی قسمت پایینی بدن تمرکز دارند را نیز به انجام رسانید.

دوره ریکاوری به چه صورت است؟

 • اولین روزهای بعد از لیفت باسن برزیلی ، معمولا دردناک ترین روزها هستند. در این زمان باسن متورم و کبود است ، احتمال خونریزی خفیف از زخم ها وجود دارد و حتی ممکن است در اطراف نواحی که تحت تاثیر قرار گرفته اند مایع تجمع یابد.
 • برای مدیریت درد ، بیشتر افراد از مسکن های بدون نسخه استفاده می کنند. اما در صورتی که این درد بیشتر از حد طبیعی بود ، به کلینیک مراجعه کنید.
 • بعد از گذشت یک هفته از اتمام پروسیجر ، درد کاهش قابل توجهی می یابد. امکان دارد پزشک توصیه کند در مناطقی که چربی از آن ها خارج شده است ، گن بپوشید. در برخی موارد ممکن است از درن استفاده شود تا مایع جمع شده زیر پوست از طریق آن تخلیه شود.
 • برای حداقل دو هفته بعد از انجام لیفت باسن در تهران ، نمی توانید روی باسن بنشینید یا بخوابید. بعد از گذشت چند هفته اجازه خواهید داشت برای مدت های کوتاه بنشینید و یا از بالشتک های مخصوص استفاده نمایید. این بالشتک ها فشار را به صورت مساوی در ناحیه نشیمنگاه پخش می کنند.
 • توجه داشته باشید که نیاز است تا حداقل هشت هفته از این بالشتک استفاده کنید ؛ در این زمان نیز می توانید ورزش ها و فعالیت های سبک را شروع کنید. در حدود دو تا سه ماه بعد از عمل ، بدن تقریبا به صورت کامل بهبود می یابد.

توجه داشته باشید که بدن هر فرد منحصر به فرد است ، بنابراین این دوره ممکن است برای هر بیمار طول متفاوتی داشته باشد. رعایت مراقبت های توصیه شده توسط جراح پلاستیک از اهمیت ویژه ای در این دوران برخوردار است.

جستجو کنید

بروزترین نوشته ها

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x