لیفت سینه

در پی تاثیرات ناشی از فاکتورهای متعدد از قبیل سن، تغییرات هورمون، بارداری، نوسانات وزن، عوامل ژنتیکی و غیره سینه های برخی بانوان شروع به افتادگی می کند. برای درمان این بدشکلی، لیفت سینه یا ماستوپکسی چاره ای است که جراحان با تجربه و ماهر برای کمک به بانوان در بازیابی سینه هایی محکم تر و خوش فرم تر توصیه می نمایند. در این فرایند جراحی بعد از ارزیابی وضعیت سینه ها و شناسایی ایرادات آنها، عملیات تحت بیهوشی عمومی آغاز می گردد. معیار انتخاب تکنیک مناسب که بیشترین هماهنگی را با اندازه و شکل سینه ها، درجه افتادگی، کیفیت پوست و نیز موقعیت هاله و نوک سینه داشته باشد، نیازهای فردی هر زیباجوست. هدف از مد نظر قراردادن این ملاحظات و سایر، خلق یک نتیجه نهایی است که کاملاً طبیعی و نچرال دیده شده و رضایت زیباجو را تامین کند. کلینیک کیمیا بهترین کلینیک جراحی سینه در تهران توضیحات مفصلی را در مورد این روند در اختیار شما قرار داده اند.

لیفت سینه - کلینیک کیمیا

لیفت سینه برای چه افرادی توصیه می شود؟

با بالا رفتن سن، سینه ها دستخوش تغییراتی اغلب ناخوشایند می شوند. برای مثال حالت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار کشیدگی می گردند. افتادگی و بدشکل شدن سینه ها، ماحصل این تاثیرات است. علل این تغییرات ناخوشایند را می توان به فاکتورهای زیر نسبت داد:

 • بالا رفتن سن
 • شیردهی
 • عوامل ژنتیکی
 • نیروی جاذبه
 • بارداری
 • کاهش وزن قابل ملاحظه

ماستوپکسی در شهر تهران کمک می کند تا سینه های شما محکم تر و جوان تر دیده شوند. این جراحی می تواند ایراداتی از قبیل موارد زیر را نیز درمان کند:

 1. روبه پایین بودن هاله
 2. قرار داشتن نوک سینه ها در دو جهت متفاوت
 3. نامتقارن بودن سینه ها
 4. برش های لیفت سینه

جراح، برش لیفت سینه را بر اساس فاکتورهای زیر پیشنهاد می کند:

 • اندازه و شکل سینه ها
 • سطح ارتجاع و کشسانی پوست و مقدار پوست اضافی در سینه ها
 • میزان افتادگی سینه ها
 • اندازه و موقعیت هاله
 • انواع برش های لیفت سینه

برش هلالی شکل که به صورت یک نیم دایره در نیمه بالایی هاله ایجاد می شود و معمولاً تنها در پروتز سینه بانوانی استفاده می شود که میزان افتادگی سینه های آنها جزئی است.

برش دوناتی که یک برش رایج در لیفت سینه بوده و به شکل یک دایره کامل در اطراف هاله ایجاد می شود.

برش عمودی که به شکل یک دایره کامل در اطراف هاله آغاز شده و سپس به صورت عمودی به سمت چین طبیعی سینه پیش می رود. این برش نیز در ماستوپکسی یکی از برش های رایج است.

برش T برعکس یا لنگری که به صورت یک دایره در اطراف هاله آغاز شده و سپس به صورت افقی در راستای چین طبیعی سینه پیش می رود. از این برش معمولاً در افراد دارای افتادگی سینه بیشتر یا افرادی که به کوچک کردن سینه نیاز دارند استفاده می شود.

اقدامات قبل از لیفت سینه

قبل از جراحی ماستوپکسی در تهران باید ملاقاتی با جراح پلاستیک داشته باشید. در طول این ملاقات اهداف شما مورد بحث قرار می گیرد و سابقه جراحی، از قبیل وضعیت سلامت عمومی فعلی، جراحی های قبلی، آلرژی و نتیجه ماموگرام مورد بررسی واقع می شود. وجود سابقه ابتلا به سرطان سینه در شجره خانوادگی شما، داروهایی که در حال حاضر مشغول به مصرف آنها هستید یا اینکه در حال حاضر سیگار می کشید یا الکل مصرف می کنید نیز از مواردی هستند که درباره آنها در طول جلسه صحبت خواهد شد.

پس از آن پزشک به معاینه سینه های زیباجو پرداخته و نواحی مورد نظر را علامت گذاری می کند. از سینه ها عکس گرفته می شود و گزینه های ماستوپکسی مورد بررسی قرار گرفته و مناسب ترین آنها پیشنهاد می شود. بعلاوه، پزشک و بیمار در خصوص نوع بیهوشی مورد استفاده در اجرای جراحی نیز صحبت می کنند.

اگر تشخیص داده شود که شما داوطلب خوبی برای لیفت سینه هستید قدم بعدی برداشته می شود و تاریخ جراحی مقرر می گردد. قبل از جراحی اقداماتی از قبیل موارد زیر اجرا می شود:

 • گرفتن تست خون و آزمایش فیزیکی
 • انجام تست ماموگرافی
 • توقف استعمال سیگار و سایر محصولات وابسته به تنباکو
 •  قطع مصرف برخی داروهای خاص

فرایند لیفت سینه در تهران چگونه انجام می شود؟

اجرای فرایند جراحی در یک مرکز مجهز به تجهیزات مدرن که پروتکل های بهداشتی و ایمنی و سلامت بیمار را منطبق با استانداردهای جهانی دنبال می کند انجام می پذیرد. یکی از اصولی است که در نظر گرفتن آن در زمان انتخاب مرکز درمان، برای آندسته از افرادی که دستیابی به نتیجه ممتاز، اولویت درجه یک آنهاست لحاظ می گردد. جراحی لیفت سینه بر حسب میزان کار مورد نیاز در سینه ها اغلب بین یک تا دو ساعت طول می کشد.

از شما خواسته می شود تا لباستان را تعویض کرده و لباس مخصوص کلینیک را بر تن کنید. سپس برروی میز جراحی دراز می کشید و برای کنترل درد داروی بیهوشی استفاده می شود.در مرحله بعد ناحیه جراحی با مواد ضدعفونی کننده تمیز می شود و با یک مارکر، ناحیه تحت جراحی علامت گذاری می گردد. برش ها در محل های مورد نظر مثلاً در اطراف هاله و به سمت بالا یا پایین آن ایجاد می شود. بافت، شکل داده شده در موقعیت جدید قرار می گیرد. پوست اضافی نیز برای خلق شکل مورد نظر در سینه ها برداشته می شود.

عضلات و بافت با استفاده از بخیه محک می شود و هاله و نوک سینه ها در موقعیت بالاتری قرار می گیرند. بعد از تکمیل فرایند، برش ها بسته شده و پانسمان می شوند. سپس برای پشتیبانی از سینه ها، جراح به شما توصیه می کند تا برای مدتی معین، سوتین مخصوصی را بر تن کنید.

مزایای لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه

بیشتر افرادی که تحت جراحی ماستوپکسی قرار می گیرند معمولاً در همان روز می توانند به منزل بازگردند. از قبل با یکی از دوستان یا آشنایان هماهنگ کنید تا شما را به منزل بازگرداند چرا که خودتان مجاز به رانندگی نیستید. گاهی در نزدیکی یک یا چند برش، درن قرار داده می شود تا ترشحات و خونابه را از محل درمان تخلیه کند. این کار به کاهش خونریزی کمک می کند. تیم جراح دستورالعمل های لازم مربوط به مراقبت های بعد از عمل را در اختیار شما قرار می دهد. برخی از این ملاحظات شامل موارد زیر می باشد:

 1. مراقبت از درن ها و تعویض پانسمان
 2. دقت عمل به خرج دادن در زمان حرکت و اجتناب از بلند کردن بازوها
 3. اعلام هر گونه درد غیر عادی به پزشک
 4. خوابیدن به پشت
 5. استفاده از داروها طبق دستور پزشک
 6. پوشیدن سوتین مخصوص برای کمک به کاهش ورم و پشتیبانی از سینه ها در حین بهبود

ریکاوری لیفتینگ سینه

بعد از لیفت سینه در تهران ، اندکی درد، ورم و کبودی را تجربه خواهید کرد. پوست در ناحیه درمان نیز سفت می شود. این تاثیرات موقتی بوده و به مرور زمان تقریباً در طول یک دوره دو هفته ای رفع خواهد شد.

اگر در نزدیکی ناحیه درمان از درن استفاده شده باشد تیم پزشکی آنها را چند روز بعد از پروسیجر برمی دارد. بهبود کامل برش ها نیز به چند ماه زمان نیاز دارد. جراح از شما می خواهد به مدت چند هفته به پشت بخوابید.

لیفت سینه - کلینیک کیمیا

اسکار بعد از لیفت سینه

اسکار بعد از لیفت سینه به نوع برش استفاده شده در جراحی وابسته است. می توان گفت که کل اسکار بعد از جراحی ماستوپکسی قابل پوشانده شدن است. اسکارها معمولاً در موقعیت های زیر ایجاد می شوند تا بعد از جراحی بتوان آنها را مخفی نمود:

 • حاشیه هاله
 • چین طبیعی سینه
 • کانتور طبیعی سینه

گاهی در سطح سینه ها اسکارهایی دیده می شود که در طول زمان به طور کامل محو خواهند شد.

آیا با جراحی لیفت سینه، اندازه سینه ها تغییر می کند؟

ماستوپکسی به تنهایی تغییری در اندازه سینه ها ایجاد نمی کند ولی این پروسیجر اغلب با جراحی های دیگر برای بزرگ تر یا کوچک تر کردن سینه ها ترکیب می شود. برای مثال اگر زیباجو بخواهد اندازه سینه های او بزرگ تر شود، می تواند پروتز سینه را انتخاب کند. برای کوچک کردن سینه ها نیز جراحی ریداکشن گزینه مطلوب خواهد بود.

عوارض لیفت سینه

هر نوع جراحی به دلیل تهاجمی بودن ماهیت آن خطراتی را به دنبال دارد. البته صادقانه باید بگوییم که دامنه بروز عوارض بعد از هر جراحی دارای رابطه مستقیمی با مهارت و تجربه جراح و خدمات ارائه شده از سوی مرکز درمان می باشد. لذا با در نظر گرفتن این مهم، کلینیک های حرفه ای با بهره مندی از همکاری ماهرترین جراحان حوزه جراحی پلاستیک و دنبال کردن اصول مربوط به جدیدترین پروتکل های بهداشتی منطبق با استانداردهای جهانی، بهترین سطح خدمات را برای بیماران، جهت بهره بردن از یک جراحی مطلوب در سایه ایمنی و حفظ سلامت بالا، فراهم نموده اند.

عوارض بعد از لیفت سینه را می توان به دو گروه عوارض اولیه و ثانویه تقسیم بندی کرد :

عوارض اولیه آندسته از مواردی را شامل می شود که صرفنظر از میزان مهارت جراح و خدمات ارائه شده از سوی تیم پزشکی و مرکز درمان، در هر فرایند جراحی، وقوع آنها بدیهی است. این عوارض شامل کبودی، ورم و درد می باشد که جنبه موقتی داشته و بعد از مدت کوتاهی به طور کامل و خودبخود از بین می روند.

گروه دوم یا ثانویه خطرات را می توان به مهارت جراح و سطح دقت بیمار در رعایت مراقبت های بعد از عمل ربط داد که نیاز به توجه بیشتری داشته و در صورت بروز، مداخلات جراحی اورژانسی را بمنظور جلوگیری از آسیب زدن به نتیجه جراحی می طلبد. عوارضی از قبیل سروما، هماتوم، آسیب دیدن منبع تامین خون نوک سینه و هاله، عفونت بخیه های جراحی و غیره از جمله این عوارض هستند. هدف از مطرح نمودن این موارد، آگاهی رساندن به زیباجویان می باشد تا علاوه بر درک میزان اهمیت انتخاب جراح و کلینیک خوب، به این یقین برسند که یک انتخاب درست تا چه اندازه می تواند آنها را در برابر تجربه کردن خطرات و عوارض گاهاً جبران ناپذیر مصون نگه دارد.

انواع برش استفاده شده در لیفت سینه

در این قسمت الگوهای مختلفی که پزشکان برای ایجاد برش های لیفت از آن استفاده می کنند را شرح داده ایم :

برش لنگری (anchor) : در پیرامون اروئلا یا همان ناحیه رنگی دور نوک سینه ایجاد می شود و بعد از آن به صورت عمودی تا چین سینه امتداد می یابد. در مرحله بعد ، پزشک برش را به صورت افقی در امتداد چین طبیعی سینه ادامه می دهد. این تکنیک برای بانوانی استفاده می شود که میزان افتادگی در آن ها زیاد است و بیشترین اسکار را نیز تولید می کند. به صورت معمول این متد به همراه عمل کوچک کردن سینه ها به انجام خواهد رسید.

برش لالی پاپ (lollipop) : این تکنیک که با نام برش سوراخ کلید نیز معروف است ، در اطراف اروئلا و سپس به صورت عمودی تا چین سینه زده می شود. استفاده از این رویکرد لیفت پستان برای زنانی مناسب است که افتادگی متوسط دارند.

برش دونات

برش دونات شکل : در جراحی لیفت سینه به این روش ، برش تنها در پیرامون اروئلا زده خواهد شد و برای بانوانی مناسب است که میزان افتادگی پستان های آن ها خفیف رو به متوسط است. زمانی که برای انجام آن به یک کلینیک معتبر مراجعه کرده باشید ، می توان با ترکیب این عمل با پروتز سینه به نتایج بسیار زیبا و چشم نوازی دست پیدا کرد.

برش هلالی شکل : امروزه کمتر از این تکنیک استفاده می شود. این برش در قسمت بالایی اروئلا زده می شود و سپس یک تکه هلالی شکل از پوست برداشته می شود. در مرحله بعد پوست باقی مانده دوباره به اروئلا متصل خواهد شد. این نوع لیفتینگ سینه در اغلب موارد با جراحی بزرگ کردن سینه برای زنانی که افتادگی کمی دارند انجام می شود. توجه داشته باشید که این تکنیک نمی تواند به اندازه دیگر متدها ، افتادگی را رفع کند.

سوالات پرتکرار مقاله لیفت سینه

۱. آیا جراحی لیفت سینه دردناک است؟

وجود درد تا حدودی طبیعی است؛ بیماران پس از جراحی با استفاده از دارو مسکن تجویز شده می توانند درد را کنترل کنند.

۲. چقدر زمان لازم است تا از جراحی بهبود یابم؟

زمان بهبودی پس از عمل لیفت پستان متفاوت است، اما معمولاً بعد از 2 هفته توانایی لازم برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره را خواهید داشت.

۳. آیا اثرات جراحی ماستوپکسی دائمی است؟

بله، اگرچه عواملی مانند پیری و تغییرات وزن ممکن است تاثیر داشته باشند اما جراحی لیفت، افتادگی و شل شدگی سینه ها را به تعویق می اندازد.

۴. لازم است پس از جراحی لیفت کردن سینه ها در بیمارستان بستری شویم؟

معمولا بیماران پس از این جراحی مرخص می شوند و به منزل باز می گردند مگر انکه پزشک متوجه مورد غیر عادی شود که هم ندرت اتفاق می افتد.

۵. جراحی لیفت سینه احتمال عوارض دارد؟

همه جراحی‌ها احتمال عوارض دارند، اما بیشتر بیماران بدون مشکل بهبود پیدا می‌کنند.

6. آیا این جراحی برای همه مناسب است؟

بانوانی که سینه های شل و افتاده ای دارند و سلامت عمومی شان در سطح مطلوبی قرار دارد، برای انجام جراحی لیفت سینه مناسب هستند.

7. امکان دارد حاملگی بعد از جراحی لیفت سینه مشکلی ایجاد کند؟

به سبب تغییرات بارداری و پروسه شیر دهی ممکن است کمی از میزان اثر لیفتینگ کم شود.

8. آیا جراحی لیفت سینه باعث افزایش حجم سینه می‌شود؟

 این جراحی برای بالا کشیدن سینه ها انجام می شود. اگر به دنبال حجم دهی هستید، باید جراحی پروتز سینه انجام دهید.

9. آیا می‌توانم پس از جراحی به ورزش ادامه دهم؟

 بله، اما باید از ورزش‌های سنگین در روزهای ابتدایی خودداری کنید و سپس طی یک روند تدریجی مجدد فعالیت های ورزشی تان را آغاز کنید.

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x