لیپوساکشن با به روز ترین تجهیزات در کلینیک کیمیا

ورزش کردن و رعایت یک رژیم غذایی سفت و سخت ، راه هایی هستند که برای لاغری و کاهش وزن استفاده می شوند. اما برخی از افراد به دلیل ابتلا به بیماری های خاص و هزاران دلیل دیگر نمی توانند با این متدها وزن خود را کم کنند و در این مسیر نا امید می شوند. خوشبختانه سال هاست که یک روش جایگزین برای متقاضیانی که مایلند از شر چربی های اضافی راحت شوند مورد استفاده قرار می گیرد ؛ این تکنیک لیپوساکشن نام دارد که می توان از طریق آن به اندام رویاها دست یافت. کلینیک کیمیا ، کلینیک لاغری و پیکرتراشی در تهران برای انجام این پروسه از یکی از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا به نام ویزر 360 درجه استفاده می کند. با ما در این مقاله همراه باشید تا در مورد این روند و دستگاه استفاده شده در آن اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

 

لیپوساکشن - کلینیک کیمیا

 

لیپوساکشن چیست؟

این پروسیجر که در شهر تهران نیز انجام می شود ، برای تخلیه سلول های چربی اضافی به صورت دائمی از مناطق خاصی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که کمی پیش تر نیز ذکر شد از این عمل به منظور کاهش چربی در قسمت هایی بهره گرفته می شود که به ورزش و رژیم پاسخ نداده باشند. این روند با نام لیپوپلاستی یا لیپو نیز شناخته می شود.

کدام قسمت بدن را می توان چربی کشی کرد؟

شما می توانید در هر قسمت از بدن خود که دارای چربی اضافه است ، لیپوساکشن را انجام دهید. این فرآیند در برخی اندام ها شایع تر است که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم :

 • شکم یا کمر
 • پهلوها
 • قفسه سینه یا قسمت بالایی کمر
 • صورت ، گونه ها ، چانه و گردن
 • باسن
 • قسمت داخلی زانو ، ساق پا یا قوزک
 • ران ها
 • بازوها

چه کسانی می توانند لیپوساکشن در تهران را انجام دهند؟

کاندیداهای مناسب این رویکرد باید ویژگی های خاصی را داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که پروسیجر آن ها تاثیرگذار و امن است. افرادی که مجازند این فرآیند را به انجام رسانند در قسمت زیر ذکر شده اند :

 • بزرگسالانی که رشد آن ها کامل شده است و کمی اضافه وزن دارند
 • کسانی که پوست سفتی دارند و خاصیت الاستیکی در آن از بین نرفته است.
 • فرد متقاضی باید از سلامت کلی برخوردار بوده و به بیماری مزمن و جدی مبتلا نباشد
 • اشخاصی که ذخیره چربی بدن آن ها به ورزش کردن و رژیم گرفتن پاسخ نمی دهد
 • کسانی که دخانیات مصرف نمیکنند
 • آن دسته از متقاضیانی که اهداف و توقعات منطقی دارند

مواردی که ذکر شد ؛ قبل از انجام لیپوساکشن توسط پزشک مورد بررسی قرار گرفته و سپس تصمیم بر انجام جراحی گرفته می شود.

لیپوساکشن - کلینیک کیمیا

چه کسی نمی تواند چربی کشی را انجام دهد؟

همانطور که برخی از افراد در دسته داوطلبین مناسب این عمل قرار می گیرند ؛ برخی از مراجعه کنندگان نیز نمی توانند برای انجام آن اقدام کنند. فاکتورهایی وجود دارند که می توانند باعث شکست این رویکرد شوند. در صورتی که شما نیز این خصوصیات را دارید ، گزینه مناسبی برای لیپوپلاستی نیستید :

 • وزن آن ها از حالت طبیعی کمتر باشد
 • شاخص توده بدنی آن ها از 25 بالاتر باشد
 • فرد به یک بیماری جدی و لاعلاج مبتلا بوده یا در شرایطی باشد که بهبودی با اختلال رو به رو شود
 • از نتیجه لیپوساکشن ، انتظار غیر طبیعی داشته باشد
 • پوست مراجعه کننده از کیفیت خوبی برخوردار نباشد

انجام لیپو به تنهایی نمی تواند تاثیری در درمان پوست شل و افتاده داشته باشد. بعد از کاهش وزن قابل توجه ، طبیعی است که پوست شل شود. در صورتی که می خواهید علاوه بر چربی پوست اضافی را نیز بردارید ؛ به شما توصیه می کنیم فرآیندهایی مثل لیفت بازو یا ابدومینوپلاستی را به انجام رسانید.

برای چربی کشی ، هیچ حد بالای سنی در نظر گرفته نشده است ؛ اما امکان دارد افرادی که بیشتر از 65 سال سن دارند ، خاصیت الاستیکی پوست خود را از دست داده باشند. به همین دلیل این دست از متقاضیان باید ابتدا از پزشک مشورت بگیرند. شاید جالب باشد که بدانید تنها بانوان مایل به انجام این عمل نیستند و مردان نیز می توانند به راحتی این رویکرد را برای درمان ژنیکوماستی یا از بین بردن چربی در دیگر قسمت های بدن به انجام رسانند.

لیپوساکشن با دستگاه ویزر 360 درجه در تهران

تمامی روش های لیپوپلاستی ، از یک رویکرد پایه پیروی می کنند. زمانی که بیمار بیهوش است ؛ سلول های چربی تجزیه شده و سپس توسط یک ابزار به نام کانولا بیرون کشیده می شوند. استفاده از فشار آب و لیزر ، دو روشی هستند که می توان از طریق آن ها قبل از بیرون کشیدن چربی ، سلول ها را تجزیه کرد. بهره گرفتن از امواج صوتی راه دیگر جراحی چربی کشی است که ویزر 360 درجه یکی از انواع آن می باشد.

تمامی این منابع انرژی ، گرمایی را تولید می کنند که به شکسته شدن سلول های چربی کمک شایانی می نماید. این روش باعث می شود چربی ها به روش ساده تری بیرون آورده شده و پوست ناحیه درمان شده ، سفت تر گردد. لیپوساکشن ویزر فرآیندی است که به پزشک اجازه می دهد این پروسه را آرام و با دقت بسیار بالا به انجام رساند. ویزر 360 درجه ، ارتباط میان بافت چربی و عضلات زیر آن را قطع می کند و در عین حال آسیبی به بافت های سالم زیر آن وارد نمی کند. این ویژگی باعث شده محبوبیت این پروسیجر برای پیکرتراشی بسیار زیاد شود.

تحقیقات نشان داده است که لیپوساکشن منجر به بروز تغییراتی در متابولسیم نیز می شود. در تحقیقی که سال 2017 انجام گردید ، مشخص شد حساسیت به انسولین در مردانی که تحت لیپو ویزر قرار گرفته بودند بهبود قابل توجهی داشته است.

لیپوساکشن ویزر 360 درجه چگونه عمل می کند؟

در طول این عمل در شهر تهران ، تحت بیهوشی عمومی یا نوعی از بیهوشی با نام آرامبخشی هوشیارانه استفاده می شود. سپس یک محلول سالین (آب نمک) یا تامسنت که با داروی بی حسی ترکیب شده ؛ به مناطق هدف تزریق می شود. در مرحله بعد پروب امواج صوتی از طریق برش های کوچکی وارد پوست می شود تا سلول های چربی را از بین ببرد.

سلول ها به آرامی شروع به تخریب شدن می کنند و بعد از آن ، یک کانولا وارد پوست خواهد شد تا بافت چربی و محلول تزریق شده را بیرون بکشد. مقداری از این مایع داخل بدن باقی می ماند تا درد بعد از عمل را کاهش دهد. جای نگرانی نیست زیرا بدن به تدریج این مایع را جذب خواهد کرد.

هزینه لیپوساکشن با دستگاه ویزر 360 درجه

چربی کشی پروسه ای انتخابی است ؛ به این معنی که شرکت های بیمه هزینه های آن را پوشش نمی دهند. در طول جلسه مشاوره ، پزشک این مورد را با جزئیات برای شما توضیح خواهد داد. مواردی مثل داروی بیهوشی استفاده شده ، تجهیزات کلینیک و دستمزد پزشک مواردی هستند که روی هزینه لیپوساکشن در تهران تاثیر می گذارند. همچنین ، ناحیه ای از بدن که مایل هستید روند چربی کشی را در آن انجام دهید ؛ و انجام لیپو به صورت همزمان در چند قسمت از بدن می توانند به این هزینه اضافه کنند.

قبل از لیپوپلاستی چه کارهایی انجام می شود؟

قبل از اینکه اقدامی برای انجام جراحی صورت گیرد ؛ با پزشک خود دیدار خواهید داشت و ایشان در این جلسه ؛ کارهای زیر را به انجام می رسانند :

 • نوع پوست را بررسی می کند
 • بهترین گزینه و تکنیک لیپو را به شما پیشنهاد می دهد
 • میزان تاثیرگذاری و امنیت این پروسه را به اطلاع بیمار می رساند
 • در مورد هزینه ها توضیحاتی را ارائه می کند
 • پیشینه پزشکی کامل ، داروهای مصرف شده توسط بیمار و حساسیت های او را مورد ارزیابی قرار خواهد داد

شما نیز می توانید هر سوالی که در مورد لیپوساکشن دارید را از ایشان بپرسید و در مورد نگرانی های خود از او مشورت بگیرید. توجه داشته باشید که این رویکرد درمان چاقی نیست و تنها چربی اضافی را بیرون می کشد. این درمان از اضافه وزن دوباره و پیری نیز جلوگیری نمی کند ؛ بنابراین با دید باز و انتظارات واقع گرایانه به سراغ آن بروید.

قبل از جراحی ، نیاز است تا بیمار نیز به منظور رسیدن به نتیجه هر چه بهتر ، اقداماتی را انجام دهد. برای مثال مصرف مشروبات الکلی و دخانیات باید محدود شود ؛ همچنین نیاز است تا مدتی یک رژیم غذایی خاص را رعایت کنید. همچنین نیاز است تا یک سری آزمایشات تجویز شده نیز به انجام رسد.

مهمترین نکات بعد از لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش جراحی زیبایی است که برای از بین بردن چربی اضافی از بدن استفاده می ‌شود. بعد از انجام این جراحی ، مراقبت و پیشگیری از عوارض ممکن بسیار مهم است. در ادامه ، چند نکته مهم برای مراقبت بعد از لیپوساکشن آورده شده است :

 • پیروی از دستورالعمل پزشک : به دقت دستورالعمل پزشک را دنبال کنید. هر پروسه بهبودی ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشد.
 • استفاده از لباس فشرده : استفاده از لباس فشرده که پس از لیپوساکشن توصیه می ‌شود ، به کاهش تورم و شکل ‌دهی به مناطق درمان شده کمک می ‌کند.
 • استراحت و بهبودی فیزیکی : استراحت کافی برای بهبودی و بهبود فیزیکی بدن بسیار مهم است. فعالیت ‌های سنگین و ورزش ‌های شدید باید تا تأیید پزشک به تأخیر انداخته شوند.
 • مراقبت از زخم‌ ها : مراقبت دقیق از زخم‌ ها و قسمت‌ های درمان شده اهمیت دارد. استفاده از مواد التیام‌ بخش و پوشش مناسب به عنوان قسمتی از مراقبت درمانی است.
 • کنترل درد : مصرف دقیق داروهای ضد درد توصیه شده توسط پزشک ، کمک به مدیریت درد و راحتی بیشتر در دوران بهبودی خواهد کرد.
 • آبیاری مناسب : مصرف آب به میزان کافی برای حفظ رطوبت بدن و جلوگیری از دچار شدن به خشکی مهم است.
 • مواد ضد التهاب : استفاده از داروهای ضد التهاب معمولا در دوران ابتدایی پس از لیپوساکشن توصیه می ‌شود تا به مدیریت تورم و درد کمک کند.
 • پیگیری با پزشک : رفت و آمد منظم با پزشک برای ارزیابی پیشرفت ، بررسی علائم ناشی از مشکلات ممکن و ادامه برنامه مراقبتی.

هر فرد و هر لیپوساکشن خاصی نیازهای خود را دارد ، بنابراین مهم است که نکات و دستورالعمل‌ های خاص پزشک را دقیقا دنبال کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

متخصص ارتودنسی 

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x