ماستوپکسی چیست؟ و بررسی مزایا و معایب آن

بسیاری درباره جراحی ماستوپکسی سوال دارند بهتر است بانید ماستوپکسی مزایا و معایب زیادی دارد که در ادامه به آن می پیردازیم ماستوپکسی چیست را در یک جمله می‌توان به سفت کردن سینه‌ها مرتبط دانست. دلایلی باعث افتادگی سینه‌ها می‌شوند و باید بدانید که جراح‌هایی به این شکل، جزء جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شوند و تنها مهارت جراح می‌تواند نتیجه عمل را تضمین کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

هزینه پیکر تراشی
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه پیکر تراشی با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

ماستوپکسی چیست

لیفت پستان یا ماستوپکسی چیست یک سؤال تقریباً پرتکرار است. این نوع جراحی به‌گونه‌ای است که پوست اضافی اطراف پستان برداشته و همچنین بافت پیرامون سینه سفت می‌شود که این‌چنین سینه‌ها رو به بالا کشیده می‌شوند و طبیعتاً این نوع جراحی روی اعتماد به نفس بانوان تأثیر واضحی می‌گذارد. در حالت کلی این نکته را به خاطر داشته باشید، ماستوپکسی باعث بهبود وضعیت ظاهری سینه‌ها و سفت شدن آن‌ها می‌شود، جراح حتی می‌تواند به اصلاح هاله قهوه‌ای رنگ پیرامون نوک سینه هم بپردازد. توجه داشته باشید که این نوع جراحی به هیچ عنوان به کوچک و بزرگ‌تر شدن سینه‌ها ختم نمی‌شود و تنها باعث فرم دهی سینه‌ها می‌شود، علاوه بر این نوع جراحی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، بسیاری به دنبال جدیدترین روش لاغری با دستگاه هستند.

اهمیت ماستوپکسی

همه چیز در مورد ماستوپکسی

دلایل افتادگی سینه ها

 در ادامه مطلب ماستوپکسی چیست بسیاری که به دنبال برآورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو هستند، قطعاً با دلایلی که باعث چربی شکم و پهلو شده است، بیگانه نبوده‌اند. در مورد اینکه بتوان فهمید دلایل ماستوپکسی چیست هم باید محتواهایی در این حوزه مطالعه کنید که اطلاعات بیشتری به دست آورید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری به عمل‌ آورید.
بالا رفتن سن متأسفانه یکی از دلایل واضح افتادگی پستان‌ها به شمار می‌آید که برخی جدی نمی‌گیرند. تغییرات وزنی، به کشیدگی سینه کمک می‌کند و همین امر باعث خواهد شد که سینه نتواند حالت ارتجاعی خود را حفظ کند. حتی کاهش وزن هم می‌تواند دلیلی برای ایجاد چنین مشکلی باشد. مراقبت های ماستوپکسی بسیار حساس هستند و رعایت آنها حتما باید زیر نظر پزشک متخصص باشد. شیر دادن مادران به کودکان را هم نباید نادیده گرفت.
حاملگی‌های متعدد یکی از دلایل دیگری است که به افتادگی سینه ها منجر می‌شود؛ چراکه در این دوره نوارهایی که سینه را بالا نگه می‌دارند، به خاطر سنگین شدن سینه ها در حال تغییر هستند. جاذبه زمین در این میان، موضوع مهمی است. در پایان هم باید عوامل ژنتیکی را از یاد نبرید.

دلایل افتادگی سینه ها

نحوه انجام ماستوپکسی

ازجمله سؤالات پرتکراری که از مشاورین ما در کلینیک کیمیا می‌پرسند در مورد هزینه ابدومینوپلاستی و نحوه انجام ماستوپکسی است. اندازه سینه‌ها، شکل سینه‌ها، مقدار لیفت و همچنین انتظار شما همگی در نحوه انجام این نوع جراحی تأثیرگذار هستند.
سینه‌های شما را علامت‌گذاری می‌کنند که این چنین می‌توان به بررسی نوک سینه‌های بالا رفته، جراح بپردازد. سپس تیم بیهوشی/ جنرال وارد عمل می‌شوند تا برشی توسط جراح، پیرامون آرئول به وجود آید. برش مورد نظر جهت خود را به سمت جلوی سینه نشان می‌دهد. سپس از پایین هاله تا قسمت چین سینه ادامه دارد.
حال نوبت بلند شدن سینه ها است که جراح بتواند تغییرات لازم را اعمال کند. سپس جراح باید در موقعیتی مناسب آرئول‌ها را قرار دهد. البته جراح بنابر صلاحدید خود شاید اندازه آرئول‌ها را هم کاهش دهد. حال نوبت به برداشتن پوست اضافه است که سینه ها ظاهری سفت به خود بگیرند. در پایان جراح می‌تواند برش‌ها را بخیه بزند که با چسب پوستی به پوشش بخیه‌ها می‌پردازد. حال که با نحوه انجام “ماستوپکسی چیست” آشنا شده‌اید، لازم نیست ترس و دغدغه خاصی داشته باشید.

چه کسانی مناسب انجام ماستوپکسی هستند؟

ابدومینوپلاستی شکم قطعاً کاندیدای مناسب خود را می‌طلبد و در مورد ماستوپکسی هم باید به این نکته توجه کنید که آیا شما شرایط ایده آل برای انجام این نوع جراحی را دارید یا خیر.
آن دسته از افرادی که پستان‌های آویزانی دارند، صد درصد به این جراحی نیازدارند. آویزان بودن پستان‌ها باعث از دست دادن شکل و اندازه آن‌ها می‌شود و درازتر به نظر می‌رسند. همان‌طور که لیپوساکشن شکم شرایط خاصی را می‌طلبد، ماستوپکسی هم به همین شکل است.
اگر نوک پستان زیر چین پستان قرار بگیرد، قطعاً این افراد کاندید مناسب این نوع جراحی هستند. پایین بودن نوک سینه و آرئول‌ را هم باید موضوعی جدی گرفت که متقاضی انجام این عمل است. کشیده بودن آرئول‌ نسبت به سینه ها خود دلیلی برای انجام این نوع جراحی است. عدم تقارن سینه ها و پایین بودن یکی از سینه ها همگی دلایلی هستند که افراد باید آن را جدی گرفته و برای انجام این عمل اقدام کنند. با توجه به این که گفته شد ماستوپکسی چیست و کاندید مناسب آن را معرفی کرده‌ایم، قطعاً اگر نیاز داشته باشید، ذره‌ای درنگ نکنید.

معایب عمل ماستوپکسی

یکی از خطرات احتمالی که برخی بعد از جراحی زیبایی شکم هم شاید با آن روبرو شوند، جای اسکار است. به مرور زمان این مشکل برطرف می‌شود که بهتر است از کرم‌های ترمیم کننده بیمار استفاده کند. کاهش حس پستان هم شاید یکی دیگر از معایبی باشد که بعد از ماستوپکسی بیمار با آن رو‌برو می‌شود که بعد از حدود 1 هفته حس به پستان‌ها برگشت خواهد داشت.
عدم تقارن در فرم را هم جدی بگیرید که کم و بیش به وجود می آید و باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید. در مواقعی که جراح حرفه ای نباشد، احتمال قطع شدن خون رسانی به نوک سینه وجود دارد. برخی بعد از ماستوپکسی با مشکل شیردهی مواجه می‌شوند که از عوارض ماستوپکسی است.  به هر حال عفونت، خونریزی، التهاب و تورم همگی جزء معایبعمل ماستوپکسی به شمار می آیند که همه این عوارض به خاطر عدم مراجعه به جراحی حاذق است.
طبیعتاً زمانی که تنها به هزینه پیکر تراشی و عمل‌های مختلف دیگر فکر کنید، این چنین مشکلاتی را باید در نظر بگیرید. به این دلیل که هیچ جراح ماهری با هزینه پایین خدمات خود را ارائه نمی‌دهد، ولی در مورد هزینه مناسب می توان حرفی به میان آورد.

معایب عمل ماستوپکسی

سخن پایانی درباره ماستوپکسی

برای اینکه به درستی متوجه شوید ماستوپکسی چیست به صورت مختصر ولی مفید به هر آنچه، به این نوع عمل جراحی مربوط می‌شود، اشاره ‌کرده‌ایم. این چنین با دغدغه کمتری می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تمایل به انجام این عمل دارید، یا بهتر است منصرف شوید از انجام آن. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پرسنل ماهر و صبور کلینیک کیمیا در تماس باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x