آیا ماموپلاستی و شیردهی تداخلی با هم دارند؟

در عمل ماموپلاستی باید در نظر داشته باشیم که ماموپلاستی و شیردهی رابطه بسیار مهمی با یکدیگر دارند. به‌گونه‌ای که اگر جراحی بی تجربه و ناوارد به انجام جراحی‌هایی نظیر ماموپلاستی اقدام کند، قطعاً اختلال و مشکلاتی در نحوه شیردهی را باید تضمین شده در نظر بگیرید. به همین دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

جراحی‌هایی مانند ماموپلاستی مانند جراحی زیبایی شکم  عوارضی دارند ماموپلاستی  را برخی با عوارضی در نظر می‌گیرند که یکی از عوارض شاید تأثیر منفی آن در شیردهی باشد. البته این در حد یک شایعه است؛ چرا که شما اگر از اصل ماجرا باخبر شوید، متوجه خواهید شد که تداخلی بین ماموپلاستی و شیردهی وجود ندارد.
به هر حال راهکارهایی وجود دارد که برای شیردهی بعد از انجام جراحی ماموپلاستی مشکلی به وجود نیاید و قطعاً این راهکارها کمک می‌کنند تا بانوان بتوانند به راحتی به نوزاد خود رسیدگی کنند. لازم نیست که نگرانی خاصی در مورد توانایی شیردهی بعد از عمل ماموپلاستی داشته باشید و یا تنها به برآورد هزینه ماموپلاستی، هزینه ابدومینوپلاستی شکم  و هزینه‌های این‌چنینی بپردازید.
ما همیشه این نکته را به شدت تأکید می‌کنیم که در عمل‌های جراحی این‌چنینی تنها مهارت جراح می‌تواند به جلوگیری از خطرات و مشکلات و عوارض بعد از ماموپلاستی در کنار رعایت اقدامات اصولی آن کمک کند. لطفاً برای انجام هر نوع جراحی همچون ماموپلاستی، جراحی زیبایی شکم و… تنها به جراحان زبردست و ماهر مراجعه کنید که در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد.

آسیب جراحی ماموپلاستی

همه چیز در مورد ماموپلاستی و شیردهی

آسیب های جراحی ماموپلاستی

چنانچه به مهارت جراح در هنگام انجام جراحی مانند ابدومینوپلاستی شکم ، ماموپلاستی و یا هر جراحی دیگری تأکید می‌کنیم که اگر به عنوان مثال جراح در هنگام تغییر موقعیت نوک سینه دقت و ظرافت کار خود را به کار نگیرد، صد درصد بعداً مشکلاتی در شیردهی به وجود خواهد آمد که اگر اختلالی ایجاد شود، اتصال نوک سینه با غدد شیردهی قطع شده و همین قطع شدن اتصال مشکلات ریز و درشتی را برای شیردهی به وجود می‌آورد.
جراح اگر سابقه، تخصص و مهارت کافی نداشته باشد، به مجاری شیری نوک سینه آسیب زده و چه‌بسا بافت غددی سینه نیز دچار صدمه خواهد شد. به هر حال عصب سینه می‌تواند در فرایند شیردهی نقش مهم خود را به نمایش بگذارد و اگر عمل ماموپلاستی به درستی صورت نپذیرد، ضعیف شدن این عصب‌ها شیردهی را دچار مشکل خواهد کرد و باید زمانی را به بازسازی مسیرهای عصبی در قسمت سینه اختصاص داد. ماموپلاستی و شیردهی این‌گونه رابطه خود را حفظ می‌کنند. به همین دلیل، شما قبل از انجام جراحی ماموپلاستی با متخصصین ما در این مجموعه مشورت کنید که شما را نسبت به شرایطی که بعداً به وجود می‌آید، آگاه کنند. با توجه به آنچه گفته شد تنها نباید هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو و ماموپلاستی را در اولویت انتخاب خود برای خدمات جراحی قرار دهید.

آسیب به عصب نوک سینه

همان‌طور که جدیدترین روش لاغری با دستگاه باعث می‌شود تا افراد اقدامات خاصی را برای ماندگاری خدماتی که دریافت می‌کنند انجام دهند بهتر است این مورد را جدی بگیرند ودر مورد آسیب عصب پستان بهتر است بزنید که با مکیدن نوک سینه توسط نوزاد، تحریک عصب نوک سینه آغاز می‌شود که در این شرایط، جهت ترشح هورمون‎های اکسی توسین و پرولاکتین پیامی به مغز ارسال خواهد شد. اکسی توسین به غدد شیری پیغام می‌دهد که تولید شیر در پستان انجام شده و شیر می‌تواند توسط مجاری به نوک پستان منتقل شود و در این حالت، پرولاکتین می‌تواند سیگنال تولید شیر را ارسال کند.
حال اگر آسیبی به پستان وارد گردد، می‌تواند اختلالات اصلی را در ارسال و دریافت سیگنال و پیغام به وجود آورد. این چنین است که ماموپلاستی و شیردهی اختلالاتی مانند همه جراحی های زیبایی مانند لیپوساکشن شکم  را تجربه می‌کنند. 

 

زمان مناسب برای جراحی ماموپلاستی

معمولاً ماموپلاستی و شیردهی رابطه خود را این‌گونه نشان می‌دهد که برای فرزندهای دوم و سوم به بعد توانایی شیردهی مادر افزایش یافته و با اختلال کمتری مواجه می‌شود به قول معروف هر چقدر از زمان عمل جراحی بگذرد، شیردهی می‌تواند با قدرت بیشتر فرایند خود را طی کند.
البته متخصصین ما در این مجموعه، همیشه به مراجعه کنندگان این نوع جراحی توصیه می‌کنند که تا حد امکان سعی کنند بعد از تولد آخرین فرزند خود اگر دیگر قصد بارداری ندارند، به انجام جراحی ماموپلاستی اقدام کنند؛ چرا که شاید روی توانایی شیردهی آن‌ها تأثیر بگذارد. این‌گونه نیست که فرایند شیردهی کاملاً متوقف شود ولی به هر حال، ابدومینوپلاستی شکم، ماموپلاستی و هر نوع جراحی دیگری شاید محدودیت‌هایی را به وجود آورد که باید متخصص به مراجعه‌کننده این محدودیت‌ها را توضیح دهد. و بهتر است قبل از انجام جراحی هایی مانند ماموپلاستی و جراحی های زیبای شکم از هزینه آنها از جمله هزینه پیکر تراشی باید آگاه شوید و درباره آن با انواع متخصصین و مشاورین مشاوره بگیرید .

نحوه شیردهی بعد از جراحی کوچک و بزرگ کردن سینه

همان‌طور که جدیدترین روش لاغری با دستگاه باعث می‌شود تا افراد اقدامات خاصی را برای ماندگاری خدماتی که دریافت می‌کنند انجام دهند، بهتر است بدانید که نحوه شیردهی نیز بعد از جراحی ماموپلاستی را باید جدی گرفت؛ چرا که چنانچه جراحی به کوچک شدن سینه مربوط باشد، باید شیردهی در فاصله‌های کوتاه را به صورت مکرر و پیوسته انجام داد و همچنین استرس می‌تواند به کاهش شیردهی منجر شود و البته داشتن آرامش ذهن و استفاده از یک رژیم غذایی سالم از جمله شرایطی هستند که نباید نادیده گرفت.
جراحی بزرگ کردن سینه را باید با دوشیدن دستی شیر، به کار بردن تغذیه کمکی و یک رژیم غذایی مناسب برای شرایط ماموپلاستی و شیردهی مورد بررسی قرار داد؛ چراکه بعد از جراحی بزرگ کردن سینه توانایی شیردهی متأسفانه از بین می‌رود و به همین دلیل، جراح کلینیک کیمیا همیشه توصیه می‌کند که برای انجام این عمل سعی کنید به موضوع بارداری در آینده بعد از عمل هم بیندیشید و سپس تصمیم بگیرید.با این تفاسیر شما تنها نباید به هزینه جراحی ماموپلاستی و یا حتی هزینه لیپوساشکن شکم و پهلو تنها بیندیشید؛ چراکه مهارت جراح صد درصد ارزش به مراتب بیشتری نسبت به هزینه‌ای که به عنوان یک دغدغه به آن نگاه می‌کنید، خواهد داشت.

عصب نوک سینه

سخن پایانی

به صورت مختصر ولی بسیار مفید به بررسی رابطه ماموپلاستی و شیردهی پرداخته‌ایم. این‌چنین شما نیز متوجه شده‌اید که در چه شرایطی می‌توان از مشکلات مربوط به اختلال در شیردهی بعد از جراحی ماموپلاستی جلوگیری کرد. برخی از جراحان بی تجربه با انجام جراحی که به آن اشراف کاملی ندارند، بانوان را دچار مشکلات ریز و رشتی می‌کنند. شما برای اینکه در این حوزه بتوانید اطلاعات بیشتری به دست آورید، لطفاً با متخصصین ما در مجموعه کلینیک کیمیا در ارتباط باشید.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x