ماموپلاستی کاهنده چیست؟ و چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد به دنبال انواع جراحی های زیبایی  هستند ماموپلاستی یکی از آنهاست و انواعی دارد ماموپلاستی کاهنده یک نوع روش جراحی زیبایی مختص سینه است. این روش می‌تواند بنا به دلایلی بسیاری گزینه خوبی به شمار آید. توجه داشته باشید که تجربه و تخصص متخصصی که این جراحی را انجام می‌دهد، اولین گزینه برای نتیجه رضایت بخش پایان عمل است.

ماموپلاستی

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

ماموپلاستی کاهنده

ماموپلاستی کاهنده مانند انواع جراحی زیبایی شکم  یک نوع روش جراحی است که برای کاهش حجم و اندازه سینه در دسته‌بندی جراحی پستان قرار می‌گیرد. حقیقتاً این نوع عمل زیبایی سینه به خاطر کم کردن حجم سینه می‌تواند فرم زیبا، خاص به البته طبیعی را مانند ابدومینوپلاستی شکم در ناحیه شکم  به وجود آورد. در این بین بهتر است بدانید که این نوع عمل زیبایی تنها زمانی می‌تواند نتیجه راضی کننده‌ای داشته باشد که شما از یک جراح ماهر، زبردست و باتجربه برای انجام این نوع جراحی استفاده کنید. به همین دلیل علاوه به برآورد هزینه ابدومینوپلاستی  با مشاورین ما در مورد هزینه این روش جراحی هم‌صحبت کنید.
چراکه برشی روی پوست سینه شما برای خارج کردن چربی و پوست اضافه سینه انجام می‌پذیرد. معمولاً برش دایره‌وار در پیرامون هاله سینه، برش به شکل حرف T برعکس که به آن برش لنگری هم گفته می‌شود و در برخی از مواقع با توجه به صلاحدید پزشک معالج، علاوه بر برش دایره‌وار برش عمودی به سمت پایین سینه نیز انجام می‌شود که سه برش گفته‌شده، هرکدام طبق نظر پزشک مورداستفاده قرار خواهند گرفت. برخی از افراد به خاطر بالا بودن چربی‌های سینه و شکن خود معمولاً عمل لیپوساکشن شکم و حتی سینه را نیز همراه این نوع جراحی انجام می‌دهند.

ماموپلاستی کاهنده

همه چیز در مورد ماموپلاستی کاهنده

دلایل استفاده از جراحی ماموپلاستی کاهشی

جدیدترین روش لاغری با دستگاه شاید در ابتدا شمارا ترغیب کند که بتوانید اندامی روی فرم داشته باشید. ولی زمانی که با روش‌های دیگر جراحی برای فرم دهی به قسمت‌های دیگر بدن خود استفاده کنید، اندام بسیار زیبا و البته جوان‌تری را می‌توانید احساس کنید.
در این بین، ماموپلاستی کاهنده نیز می‌تواند یک روش جراحی به حساب آید، برای آن دسته از افرادی که از بزرگ بودن پستان خود شکایت دارند. از جمله دلایلی که بانوان را ترغیب می‎کند تا از این روش جراحی استفاده کنند، می‌توان به بدشکل نشان دادن و بد فرم بودن سینه و افتادگی سینه‌ها اشاره کرد به علاوه به خاطر حجم بالای سینه‌ها، ناراحتی‌هایی در قسمت گردن، کمر و شانه به وجود می‌آید و همین موارد منجر به دردهای عصبی نیز خواهند شد. ناگفته نماند که در انجام فعالیت‌های فیزیکی برخی از بانوان متأسفانه به خاطر بالا بودن سایز و حجم سینه خود دچار مشکل می‌شوند و حتی به‌راحتی نمی‌توانند از سوتین و یا لباس‌های مورد علاقه خود استفاده کنند. حقیقتاً متناسب نبودن حجم سایز سینه با بدن می‌تواند روی اعتماد به نفس بانوان تأثیر واضحی بگذارد و بهمین دلیل است که عده زیادی از بانوان به دنبال انجام انواع عمل های جراحی مانند ماموپلاستی و لیپوساکشن شکم هستند که در این میان، عدم تقارن سینه‌ها و مشکلات پوستی در پیرامون پستان را نیز باید از جمله دلایلی در نظر گرفت که می‌توانند برای انجام ماموپلاستی کاهنده دلایل موجهی باشند. پس در هنگام مراجعه به کلینیک کیمیا تنها به برآورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو دقت نکنید و در مورد هزینه‌های این نوع جراحی هم کنجکاو باشید، اگر به آن نیاز دارید.

جراحی ماموپلاستی

مراقبت های بعد از عمل

مراقبت‌های بعد از انجام ماموپلاستی کاهنده را باید بسیار جدی بگیرید تا بتوانید نتیجه خوبی را بعد از انجام این عمل انتظار داشته باشید. به حداقل رساندن مصرف مشروبات الکلی و دخانیات از جمله مواردی هستند که به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شد که البته 2 هفته بعد از عمل به هیچ عنوان دخانیات و مشروبات الکلی نباید مصرف شوند ولی بعد از 2 هفته، بهتر است که مصرف آن‌ها را به حداقل برسانید.
مایعات نقش بسیار مهمی دارند؛ چرا که به بهبود جای زخم و ورم بعد از انجام جراحی کمک می‌کنند. بیمار باید کلیه داروهایی که تجویز شده است را به موقع مصرف کند تا از عوارض احتمالی جراحی خود را دور نگه دارد. معمولاً بعد از انجام عمل ماموپلاستی کاهشی و براورد هزینه آن از جمله هزینه پیکر تراشی و انواع جراحی های مورد نیازی که دارید بهتر است در رعایت  نکات پس از جراحی کوشا باشید و همچنین پس از ماموپلاستی کاهشی بیمار باید از سوتین‌های مخصوص استفاده کند که در غیر این صورت، نتیجه پایانی عمل نمی‌تواند نتیجه قابل قبولی باشد.
همچنین 1 روز بعد از عمل، انجام استحمام کار درستی نیست، ولی بعد از گذشت 1 روز بهتر است بیمار از آب ولرم برای شستشوی بدن خود استفاده و البته طاق باز خوابیدن صد درصد تا زمانی که زخم‌ها التیام پیدا نکرده‌اند کار درستی نخواهد بود. به همین دلیل بهتر است در نحوه خوابیدن و استراحت نیز بیمار بسیار با دقت عمل کند. به هر حال مراقبت‌های بعد از هر نوع جراحی حتی جراحی زیبایی شکم در نتیجه جراحی و ماندگاری آن نقش مهمی را ایفا می‌کند.

عوارض ماموپلاستی کاهشی

شما بعد از انجام ابدومینوپلاستی شکم هم شاید با عوارض ماموپلاستی آن روبه‌رو شوید که در این بین، “ماموپلاستی کاهنده” نیز شاید آن‌چنان که فکر می‌کنید بدون عارضه نباشد. از جمله این عوارض ممکن است بی‌حسی قسمت نوک سینه باشد که البته شدت آن به نوع عمل بستگی دارد.
در برخی از شرایط عدم تقارن سینه را شاید بتوان یکی دیگر از عوارض این روش جراحی زیبایی در نظر گرفت که اگر شما از پزشکی ماهر و باتجربه استفاده کنید، صد درصد به خاطر بالا بودن ظرافت کار خود، شما را با چنین عارضه‌ای روبه‌رو نخواهد کرد. همچنین کرخت شدن نوک پستان، ورم سینه، عفونت محل زخم نیز شاید جزء عوارض احتمالی به شمار آیند. به همین دلیل، شما قبل از انجام عمل باید با مشاورین ما در این کلینیک صحبتی داشته باشید و حتی می‌توانید به برآورد هزینه  لیپوساکشن شکم و پهلو هم بپردازید.

عوارض ماموپلاستی کاهشی

سخن پایانی

به هر حال به صورت مختصر ولی مفید در مورد ماموپلاستی کاهنده که یک جراحی زیبایی به سینه به شمار می‌آید با شما صحبت کرده‌ایم. بهتر است به خاطر داشته باشید که امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن با روش‌های روی فرم آوردن بدن خود آشنا شده و با وجود کلینیک کیمیا نیز با هزینه‌ای بسیار معقولانه تصور و اندیشه خود را در این زمینه عملی کنید. باور کنید که حجم و اندازه مناسب پستان‌ها تأثیر واضحی روی ظاهر و استایل بانوان می‌گذارند و به همین دلیل نباید در صورت بالا بودن حجم سینه‌ها به دنبال رفع آن نباشید. به هر حال همه ما یک‌بار زندگی می‌کنیم و باید همین 1 بار را خوشحال و با اعتماد به نفس زندگی کنیم.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x