مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی چه نکاتی دارد؟

عمل های متعددی برای چشم و پلک وجود دارد مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی می‌تواند به نتیجه هرچه قابل قبول‌تر عمل کمک کرده و همچنین باعث شود که با کمترین آسیب بیمار بتواند دوره نقاهت خود را پشت سر بگذارد. امروزه انجام عمل‌های جراحی همچون بلفاروپلاستی بسیار رواج یافته‌اند، به همین دلیل باید به بررسی روش‌های مراقبتی بعد از عمل هم توجه کرد.

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی را مانند جراحی زیبایی شکم یک روش زیبایی و درمانی می‌شناسند که برای برطرف کردن چربی اضافه‌ای که در قسمت‌های بالا و پایین پلک به وجود آمده است، مورد استقبال در حوزه جراحی قرار می‌گیرد. این روش حقیقتاً همانند ابدومینوپلاستی شکم یک روش بسیار پرطرفدار و رایج است که باید در کلینیک‌های معتبر و توسط جراحی ماهر و کار بلد انجام پذیرد.
بسیاری از کاربران برای بررسی و برآورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو معمولاً با مشاورین ما در کلینیک کیمیا در ارتباط هستند، در صورتی که در مورد عمل بلفاروپلاستی هم می‌توانند به کسب اطلاعات از طریق متخصصین و مشاورین ما در این مجموعه بپردازند.
برای برطرف کردن چین، چروک، پف کردن و همچنین افتادگی پلک‌ها قطعاً می‌توان گفت این عمل جراحی یک تکنیک و روش عالی به شمار می‌آید. مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی نیز جزء موضوعات مهمی است که باید بعد از عمل به آن توجه کرد.

بلفاروپلاستی

بررسی مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی

از جمله مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی می‌توان استفاده از کمپرس یخ را بیان کرد؛ چرا که کمپرس یخ می‌تواند به کاهش التهاب پلک و کنترل تورم بپردازد و همچنین کمپرسور یخ در انواع جراحی ها مانند لیپوساکشن شکم بسیار مناسب است. بعد از انجام این عمل جراحی روی پلک شما پانسمانی مشاهده نمی‌شود ولی روی خطوط جراحی با استفاده از پمادی پوشانده شده است که این پماد به راحتی می‌تواند کمی تاری دید را به وجود آورد که البته این تاری دید، به مرور برطرف خواهد شد و یک امر کاملاً طبیعی به شمار می‌آید و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
اگر پلک شما دچار خونریزی شد، توصیه ما این است که از این گاز استریل استفاده کنید، به گونه ای که گاز استریل را روی زخم خود قرار داده و سپس از کمپرس یخ استفاده کنید. معمولاً در روز 5 بعد از عمل باید به جراح مراجعه کنید که برخی‌های شما را بکشد و برای اینکه جای بخیه باقی نماند، شما 1 الی 2 ماه را باید در نظر بگیرید.
ازخارش پلک تا حدوداً ۴ هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی باید بپرهیزید؛ زیرا آسیب‌های شدیدی بر جا خواهد گذاشت. همچنین استفاده از مواد آرایشی 2 هفته بعد از عمل کاملاً ممنوع بوده و بهتر است از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند نیز استقبال نکنید. مصرف نمک را نیز باید همانند مراقبت بعد از جراحی زیبایی شکم به حداقل برسانید؛ چرا که مصرف مایعات بسیار پیشنهاد مناسبی است. چنانچه قصد دارید هزینه ابدومینوپلاستی و همچنین بلفاروپلاستی مقرون به صرفه تمام شود، رعایت نکات گفته شده را به هیچ وجه نباید نادیده بگیرید.

مراقبت بعد از جراحی

 

نکات کلی برای مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی:

 • به دلیل حساس شدن چشم ها به نور، از عینک های آفتابی تیره در مسیر برگشت به منزل استفاده کنید .
 • از لنزهای طبی حداقل به مدت 24 ساعت استفاده نکنید.
 • بهتراست 5 تا 10 روز بعد از عمل که تاری دید و مصرف مسکن شما ادامه دارد، رانندگی نکنید.
 • استراحت کردن تاثیر زیادی در فرایند بهبود شما دارد پس سعی کنید 3 الی 4 روز ابتدائی پس از عمل را استراحت کنید.
 • از فعالیت های شدید ورزشی یا بلند کردن اجسام سنگین دوری کنید.
 • هرچقدر میتوانید در 24 ساعت ابتدائی عمل خود از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تا 5 روز بعد از عمل، در صورت استحمام، گردن به پائین خود را حمام کنید و برای شستشوی سر از شامپو خشک استفاده کنید.
 • تا دو هفته چشم های خود ر امیکاپ نکنید.

فعالیت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

حال که در مورد مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی با شما صحبت می‌کنیم، بهتر است به فعالیت‌هایی که بعد از عمل مجاز نیست هم اشاره‌ای داشته باشیم. این نکته را به خاطر بسپارید که معمولاً در ۴ روز اول بعد از انجام این جراحی، استراحت کامل را باید تجربه کنید؛ چراکه شما اگر بتوانید دراز بکشید و چشم‌های خود را ببندید نتیجه عمل بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید، نتیجه خوشایندی خواهد بود.
همچنین در زمان دراز کشیدن شما باید سر خود را که این بالا گرفته و سعی کنید به صورت طاق‌باز بخوابید. حرف زدن و خندیدن بیش از حد صد درصد باعث فشار به ناحیه پلک خواهد شد. بهتر است شما علاوه بر مراقبت بعد از عمل به مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی نیز توجه کنید و همچنین  کاملاً آهسته قدم بردارید و البته شاید فعالیت‌های گفته شده برای شما تداعی‌کننده مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن شکم باشد، اما به هر حال این فعالیت‌ها را باید بعد از عمل پلک شدیداً رعایت کنید؛ چرا که حتی تا 1 ماه بعد از جراحی فعالیت‌های بدنی سنگین نیز ممنوع است و توصیه ما به شما این است که در هنگام خروج از منزل سعی کنید از عینک آفتابی استفاده کنید و استفاده از لنز نیز 2 هفته بعد از جراحی زیبایی پلک کاملاً قدغن است. 

داروهای بعد از عمل بلفاروپلاستی

شما بعد از انجام ابدومینوپلاستی شکم هم قطعاً داروهای تجویز شده پزشک خود را باید مصرف کنید. در مورد مراقبت‌های بعد از عمل بلفاروپلاستی نیز تنها باید از داروهایی که جراح پلک شما تجویز کرده است، استفاده کنید و همچنین هر ۶ ساعت یک بار استفاده از قطره چشمی کاملاً ضروری خواهد بود. معمولاً سرم‌های فیزیولوژیک بهترین گزینه برای شستشوی چشم‌ها هستند که البته بعد از 2 روز شستن چشم با آب جوشیده سرد امکان‌پذیر است.
صبر کنید تا 2 هفته بگذرد و زمانی که از پماد تجویز شده روی محل بخیه استفاده کنید، نتیجه آن را می‌توانید به راحتی مشاهده کنید. برخی از داروها مانند ویتامین ای، آسپرین، بروفن و همچنین استعمال دخانیات می‌تواند کاملاً ممنوع باشد که البته استعمال دخانیات معمولاً بعد از استفاده از جدیدترین روش لاغری با دستگاه می‌تواند از جمله اقدامات ضروری در دوره نقاهت به شمار آید.

داروی بعد از بلفاروپلاستی

علائم خطرناک

با توجه به آنچه که در مورد “مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی” برای شما بیان کرده‌ایم، بهتر است بدانید که چنانچه با تنگی نفس، مشکلاتی در بینایی، درد شدید چشم و و احساس درد در پلک و عوارض بلفاروپلاستی ، ضربان غیرعادی قلب، درد قفسه سینه و خونریزی روبرو شوید، بهتر است هرچه سریع‌تر به پزشک معالج خود مراجعه کنید. برخی از افراد متأسفانه در هنگام انجام خدماتی مانند پیکرتراشی، تنها به هزینه پیکر تراشی توجه می‌کنند و یا حتی برای انجام عمل بلفاروپلاستی قیمت را ملاک انتخاب خود قرار می‌دهند. در صورتی که اگر یک جراح ماهر و زبردست عمل‌های جراحی این‌چنینی را انجام دهد، صد درصد مشکلات این‌چنینی در دوره نقاهت و بعد از عمل بیماران را دل نگران نخواهد کرد. به همین دلیل، سعی کنید همیشه مهارت و تخصص جراح را قبل از قیمت و هزینه‌ای که قرار است پرداخت کنید، مورد بررسی قرار دهید.بسیاری از کاربران برای بررسی و برآورد انواع هزینه ها از جمله هزینه های جراحی هایی مانند هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو معمولاً با مشاورین ما در کلینیک کیمیا در ارتباط هستند

خوابیدن بعد از جراحی پلک:

 • اگر احساس خستگی کردید ، استراحت کنید و با استراحت و خواب کافی، به بدنتان فرصت و انرژی لازم برای ترمیم بدهید.
 • به مدت یک هفته، بعد از جراحی سرخود را حتی در زمان خواب بالاتر از بدنتان قرار دهید . این کار به کم شدن تورم چشم هایتان کمک می کند ؛ راحت ترین راه این کار ، استفاده از چند بالشت زیر سر است.
 • جای زخم های شما تا چند روز ترشحاتی خواهند داشت، که طبیعیست ؛پس برای حفظ بهداشت ، روی بالشت خود را بپوشانید.
 • اگر به دلیل مشکلات کمر و یا تنفس نمیتوانید این کارها را انجام دهید، نگران نباشید، مشکل جدی ای برایتان به وجود نخواهد آمد و تنها تورم بیشتری را تجربه خواهید کرد.
 • اگر در هنگام خواب به یک سمت صورت خود می چرخید، بدانید که آن سمت صورت، تورم بیشتری خواهد داشت.
 • در زمان خواب از شیلد های محافظ چشم استفاده کنید ؛ زخم های شما تا 2 هفته اول بسیار ضعیف و حساس خواهند بود، مالیدن چشم وآسیب به زخم درزمان خواببین افراد که ای علم را انجام می دهند ، بسیار شایع است.

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی_کیمیا کلینیک

حمام کردن بعد از جراحی پلک:

24 ساعت بعد از جراحی میتوانید دوش بگیرید ولی حتما دقت کنید که آب و شامپو به زخم شما برخورد نکند.

رعایت این موضوعات برای جلوگیری از بروز عفونت بسیار مهم است.موارد زیادی از بروز عفونت با آب شیر گزارش شده که سبب می شود عده ای دوش گرفتن با آب تصفیه شده، شستن سر در سالن ها یا استفاده از شامپو خشک را به جای استحمام انتخاب کنند.

بعد از یک هفته ، می توانید به صورت نرمال دوش بگیرد اما همچنان دقت کنید که چشم های خود را نماید.

 

بلفاروپلاستی_کیمیا کلینیک

 

تغذیه بعد از جراحی پلک بالا و پائین:

 • بعد از جراحی شما بلافاصله می توانید غذا بخورید، اما سعی کنید از غذاهای سبک استفاده کنید و غذاهای سنگین را به بعد از دوره ریکاوری بسپارید ، چرا که بعد از جراحی به دلیل داروی بیهوشی ، کمی دل درد و یا حتی حالت تهوع خواهید داشت که به مرور و با گذشت چند ساعت،برطرف خواهد شد ؛ اما خوردن غذاهای سنگین ، موجب بدتر شدن اوضاع خواهد شد.
 • نوشیدنی های الکلی برای یک هفته ممنوع هستند چراکه بهبودی شما را به تاخیر انداخته و احتمال وخونریزی ر ابال ببرد.
 • از غذاهای نمکی و از پیش آماده شده و کنسروی به مدت 2 هفته فاصله بگیرید.

سخن پایانی

همان‌گونه که میدانید بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های جراحی بسیار منحصر به فرد و رایجی است که افراد زیادی را ترغیب می‌کند. در این میان، بهتر است بدانید که مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی قطعاً از آسیب‌هایی آزاردهنده و گاهی وحشتناک میتواند به نحو احسنت جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این کلینیک معتبر در ارتباط باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x