نکاتی درباره مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه

مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه : خوب است بدانیم مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه باعث می‌شود تا بیمار بتواند با کم‌ترین میزان درد دوره نقاهت خود را سپری کند. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که نتیجه پایانی هر کاری خصوصاً انواع جراحی زیبایی با توجه به مراقبت‌هایی که فرد بیمار در دوره نقاهت خود در نظر می‌گیرد، مشخص می‌شود و هرگونه سهل‌انگاری صد درصد می‌تواند کیفیت کار را زیر سؤال ببرد. به همین دلیل، ما در ادامه شما را با مهم‌ترین نکات  درباره مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه  بهتر آشنا خواهیم کرد.

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

بررسی مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه

همان‌گونه که جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن شکم دوره نقاهت را با مراقبت های اصولی خاص خود به رخ می‌کشد جراحی سینه نیز از این موضوع مستثنی نیست؛ چراکه چنانچه فردی که نسبت به انجام این جراحی اقدام کرده باشد، دوره مراقبتی خوبی را پشت سر نگذارد، صد درصد نتیجه پایانی کار نمی‌تواند آن‌چنان‌که باید و شاید رضایت‌بخش باشد.
متأسفانه دیده‌شده است، بسیاری از افرادی که نسبت به انجام جراحی سرطان سینه یا زیبایی سینه اقدام کرده‌اند، مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه را جدی نگرفته و با مشکلات بعد جراحی ریزودرشت بسیار زیادی که هزینه بالایی برای آن‌ها برآورد کرده است رو‌به‌رو شده‌اند. معمولاً نرمش، استحمام موارد این‌چنینی دیگر همگی جزء مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه هستند که به‌صورت ساده می‌توان تنها در یک دوره خاص به روتین و برنامه سبک زندگی خود فرد بیمار اضافه کند. این نکته نیز حائز اهمیت است که کلینیک کیمیا  جدیدترین روش لاغری با دستگاه نیز توانسته در کنار جراحی زیبایی سینه بسیار مورد توجه بانوان عزیز قرار گیرد. ازجمله این مراقبت‌ها عبارتنداز:

نکات جراحی سینه

⦁ نحوه صحیح استحمام

نحوه صحیح استحمام یکی از مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه است . استحمام یکی از مقوله‌های مهم و جدی برای مراقبت بعد از جراحی سینه به شمار می‌آید که برای جلوگیری از مشکلات بعد از جراحی لازم است آن را رعایت کنیم .توجه داشته باشید که شما هزینه کمی پرداخت نکرده‌اید و مهم‌ تر از همه استرس کمی را پشت سر نگذاشته‌اید، پس لطفاً با انجام کارهای ساده‌ای مانند استحمام در زمان درست سعی کنید تا به ماندگاری و نتیجه اثربخش جراحی زیبایی سینه خود کمک کنید.
به‌هرحال هزینه ابدومینوپلاستی و یا انواع جراحی مانند ابدومینوپلاستی شکم یاجراحی زیبایی سینه کم نیست. به همین دلیل با انجام و رعایت نکات بهداشتی مانند نحوه صحیح استحمام نتیجه زحمات خود را ببینید.شما بعد از یک روز از انجام عمل جراحی می‌توانید استحمام کنید، اما هیچ‌گونه رطوبت نباید به‌هیچ‌عنوان در محل جراحی باقی بماند.

استحمام صحیح بعد از عمل سینه

⦁ ممنوعیت انجام فعالیت سنگین

 فعالیت‌های سبک از جمله “مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه” است. ۴ الی ۶ هفته زمان استراحت شما به‌حساب می‌آید که باید فعالیت‌های فردی خود را کنترل کنید به هر حا شما ممکن است هزینه های زیادی برای جراحی های زیبایی مانند  هزینه پیکرتراشی  و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو  و جراحی سینه پرداخت کنید و باید تمام مراقبت های بعد از جراحی های زیبایی را رعایت کنید .3 الی 4 روز بعد از عمل جراحی پیاده‌روی به‌صورت سبک و نرم نمی‌تواند ممنوعیتی داشته باشد، اما به‌هیچ‌عنوان به سراغ ورزش‌های سنگین نروید که صد درصد مشکلات زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد.
همچنین خوابیدن روی سینه علاوه بر دردهای آزاردهنده‌ای که به وجود می‌آورد باعث خواهد شد تا کیفیت کار جراح زیر سؤال برود. معمولاً بعد از انجام لیپوساکشن شکم هم محدودیت‌هایی برای خوابیدن وجود دارد.تنها در صورتی محدودیتی در زمان خوابیدن روی سینه وجود ندارد که غدد لنفاوی نگهبان در طی عمل جراحی توسط جراح برداشته‌شده باشد.

⦁ انجام نرمش‌های سبک

معمولاً بعد از انجام ابدومینوپلاستی شکم و یا جراحی زیبایی سینه شما باید نرمش‌های مناسبی را بشناسید. معمولاً نرمش‌هایی که به دست و شانه مربوط می‌شوند، یک روز بعد از عمل از خشک شدن مفاصل نشانه جلوگیری می‌کنند. این خود یکی دیگر از راهکارهای مراقبتی بعد از عمل جراحی به شمار می‌آید که البته باید احتیاط لازم و کامل را در طی انجام این نوع نرمش‌ها در نظر گرفت تا مشکل خاصی به وجود نیاید.  

 

⦁ رژیم غذایی سالم

مقوله تغذیه مناسب، آن‌چنان مقوله حائز اهمیتی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به‌هرحال شما هزینه پیکرتراشی و یا انواع جراحی مانند جراحی سینه را همان‌گونه که گفته شد نمی‌توانید پایین در نظر بگیرید. طبیعتاً اگر قرار است از چنین خدماتی استفاده کنید، بهتر است برای دوره مراقبت نیز تغذیه مناسبی را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا نتیجه‎ای که به دنبال آن هستید را در طولانی‌مدت با اثربخشی قابل قبولی مشاهده کنید.
خصوصاً آن دسته از افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، معمولاً بعد از جراحی رژیم غذایی محدودی را برای خود در نظر می‌گیرند. استفاده از غذاهای رقیق‌کننده خون ممنوعیت بسیار بالایی دارند، همچنین مصرف غذاهای چرب را باید به‌عنوان یک تغذیه نامناسب بعد از جراحی سینه در نظر گرفت. تنها انواع میوه و سبزی‌ها می‌توانند گزینه قابل قبولی بعد از انجام عمل به‌عنوان یک تغذیه مناسب به شمار آیند.

⦁ پوشش مناسب

پوشیدن لباس راحتی یکی دیگر از نکات مراقبتی به شمار می‌آید که می‌تواند به بیمار آزادی عمل بیشتری در هنگام استراحت هدیه دهد. توجه داشته باشید که خارج کردن لباس از بدن بدون مشکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بالباس‌هایی که دارای زیپ هستند، بسیار راحت‌تر است.
همچنین بعد از جراحی استفاده از سوتین بلامانع است، اما سوتین‌های نخی و راحت قطعاً انتخاب قابل‌قبول‌تری به شمار می‌آیند. شما در این زمینه می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک کیمیا در ارتباط باشید تا جنس و پارچه‌های مناسب‌تری را برای راحتی بیشتر شما معرفی کنند.

⦁ ممنوعیت رانندگی

سعی کنید رانندگی کردن را تا زمانی که شانه شما به حالت طبیعی برنگشته است، کنار بگذارید؛ چراکه رانندگی بعد از جراحی زیبایی سینه می‌تواند تأثیرات زیان‌باری روی سلامتی بگذارد. به‌هرحال، قسمت‌هایی از بدن مانند دست و شانه بعد از عمل جراحی سینه صد درصد به رسیدگی و مراقبت بیشتر نیاز دارند و به همین دلیل، خودداری از رانندگی کردن یکی از مهم‌ترین اصول مراقبتی بعد از جراحی سینه به شمار می‌آید.

⦁ مصر ف به‌موقع داروها

مصرف به‌موقع داروهایی که پزشک موردنظر شما تجویز کرده است، باعث می‌شود تا بعد از انجام جراحی زیبایی سینه بتوانید درد کم‌تری را تجربه کنید. اگر کبودی خاص ایجادشده باشد نیز هر چه سریع‌تر بهبود خواهد یافت. به‌هرحال پزشکان ما در مجموعه معتبر کلینیک کیمیا کمترین میزان دارو را با میزان اثربخشی بالاتری برای بیمار تجویز می‌کنند. همان‌طور که هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو در این کلینیک مناسب و مقرون‌به‌صرفه است، پزشکان ما نسبت به اقتصادی بودن تهیه دارو هم دقت بسیار زیادی را لحاظ می‎کنند

 

مصرف دارو بعد از عمل زیبایی سینه

سخن پایانی

مراقبت هاي بعد از عمل زيبايي سينه را جدی بگیرید تا از نتیجه عمل خود در طولانی‌مدت رضایت بیشتری حاصل کنید. شما می‌توانید ضمن مراجعه به سایت اینترنتی clinickimiaa.com از خدمات زیبایی کلینیک کیمیا با معقولانه‌ترین قیمت ممکن و در کم‌ترین زمان ممکن آگاه شوید و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز مشاورین این مجموعه آماده پاسخگویی به سؤالات شما کاربران عزیز هستند.  

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x