میزان درد عمل آبدومینوپلاستی چه مقدار است؟

میزان درد عمل ابدومینوپلاستی یکی از دغدغه هایی است که ذهن بسیاری از زیباجویان را به خود درگیر کرده و اشخاصی که می خواهند از طریق این روش به یک ظاهر ایده آل برسند، همیشه به آن فکر می کنند. این روزها برخی افراد به وسیله جدیدترین روش لاغری با دستگاه برای کاهش سایز اقدام می کنند و برخی دیگر هم به وسیله دیگر عمل ها همچون آبدومینوپلاستی می خواهند چربی های نواحی شکم را از بین ببرند.
در هر کدام از این شیوه ها ممکن است بیمار برای مدتی درد را تحمل کند اما با توجه به اینکه درد ابدومینوپلاستی شاید برای برخی از افراد سنگین باشد بهتر است پیش از اینکه اقدام به جراحی کنند در ارتباط با عوارض و دردهای ناشی از آن اطلاعات لازم را کسب کنند. ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک کیمیا سعی داریم شما را بیشتر با میزان درد عمل آبدومینوپلاستی آشنا کنیم؛ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید

هزینه پیکر تراشی
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
آموزش سئو

ابدومینوپلاستی چیست؟

آبدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک روش جراحی زیبایی است که به منظور حذف چربی در ناحیه شکم و تنگ کردن عضلات آن انجام خواهد شد. این جراحی به صورت متداول برای اشخاصی که دارای شکمی بزرگ و چربی بیش از حدی در این ناحیه هستند انجام می گیرد. هدف اصلی جراحی آبدومینوپلاستی بهبود شکل و اندازه شکم، کاهش وزن و رسیدن به یک سایز ایده آل برای افراد است.
این جراحی لازم است به دست متخصصین حرفه ای که در این عرصه فعالیت می کنند انجام گردد و به شما توصیه می کنیم و اگر این روزها می خواهید به سراغ این عمل جراحی بروید گول هزینه ابدومینوپلاستی ارزان را نخورید و به پزشکانی که در این زمینه تجربه ای ندارند و تنها از طریق تبلیغات در حال جذب بیمار هستند، مراجعه نکنید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

همه چیز درباره درد عمل ابدومینوپلاستی

علت درد در آبدومینوپلاستی چه چیزی است؟

اگر بخواهیم در ارتباط با درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی صحبت کنیم باید بدانید که حتی لیپوساکشن شکم هم ممکن است همراه با درد هایی باشد و این موضوع تنها برای ابدومینوپلاستی نخواهد بود. هر عملی همراه با درد و عارضه هایی است و آبدومینوپلاستی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود؛ اما علتی که می توانیم برای این درد پس از جراحی بیان کنیم دو مورد زیر هستند:
⦁ دلیل اول در ارتباط با میزان چربی بوده که از بدن شخص زیباجو خارج شده است. این موضوع از مهمترین فاکتورهایی است که می تواند موجب درد بعد از عمل شود و یکی از عوامل تعیین کننده درد بعد از جراحی است.
⦁ دلیل مهم دوم که نمی توان از آن چشم پوشی کرد، وسعت عملی است که روی شکم افراد انجام می شود. هر چقدر این ناحیه بیشتر عمل شده باشد به طور قطع درد بیشتری را نیز افراد باید تحمل کنند و هر چقدر محدوده عمل کمتر باشد به طور قطع از میزان این درد هم کاسته می گردد.

درد بعد از عمل آبدومینوپلاستی چقدر است؟

میزان درد عمل ابدومینوپلاستی همانطور که گفتیم با توجه به برخی موارد همچون میزان وسعت و توده چربی که از شکم اشخاص خارج شده متفاوت است. هر چقدر که این حجم بیشتر باشد به مراتب افراد درد بیشتری را دارند. البته اگر بخواهیم تمام این موارد را کنار بگذاریم باید به تجربه و مهارت هایی که یک پزشک دارد هم توجه داشته باشیم. یک پزشک ماهر می داند که از چه طریق می تواند این درد را پس از عمل کاهش دهد.
آستانه تحمل درد هر شخص نیز در این موضوع می تواند بسیار اثرگذار باشد. برخی از افراد آستانه تحمل درد بالایی دارند و شاید پس از عمل جراحی خیلی سختی نکشند؛ اما برخی از افراد تحمل کمی دارند و درد و ناراحتی آنها نیز به مراتب افزوده می شود. هر چقدر از ابدومینوپلاستی شکم که بگذرد میزان درد هم کاهش پیدا می کند.
درد بعد از عمل آبدومینوپلاستی چقدر است؟

چگونه درد بعد از عمل آبدومینوپلاستی را می توانیم کاهش دهیم؟

دردی که زیباجو بعد از عمل ابدومینوپلاستی تحمل می کند، در صورتی که برخی نکات را بتواند رعایت کند و برخی از کارها را انجام دهد قطعاً کمتر می شود و خیلی کمتر نیز اذیت خواهد شد. از مهمترین موضوعاتی که باید بعد از عمل با آنها توجه داشته باشید و برای کاهش درد خود از آن استفاده کنید موارد زیر هستند:

پوشیدن گن

برای کاهش درد بهتر است بیمار طی هفته های اول از گن های فشاری برای پوشش نواحی اطراف شکم استفاده کند. استفاده از این گن ها می تواند به کاهش درد و تورم کمک کند و از بروز عفونت هم پیشگیری نماید. با توجه به اینکه روند بهبود بیمار چقدر سرعت دارد، استفاده از این گن ها هم معمولا بین ۲ هفته تا دو ماه ممکن است به طول انجامد.

استفاده از آنتی بیوتیک

برای اینکه بعد از جراحی دچار عفونت نشوید، لازم است از آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی استفاده کنید. معمولاً این داروها را خود پزشک جراح برای شما تجویز خواهد کرد. این داروها را به موقع استفاده کنید؛ زیرا اگر دچار عفونت شوید، علاوه بر اینکه سلامت شما به خطر خواهد افتاد، درد شما نیز بیشتر می گردد.

رعایت رژیم غذایی

رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. برای اینکه بتوانید از میزان درد عمل ابدومینوپلاستی کم کنید بهتر است از سبزیجات تازه و میوه ها بهره بگیرید. یک رژیم غذایی مناسب می تواند به پیشگیری از انباشته شدن دوباره چربی ها به شما کمک کند و از دردی که دارید هم کم نماید.

پرهیز از دخانیات

اگر اهل کشیدن سیگار هستید لازم است برای این که دردی که دارید را کمتر کنید، از کشیدن سیگار پرهیز نمایید. معمولاً پزشک به شما توصیه می کند تا دو هفته بعد از عمل هم از دخانیات دوری کنید؛ زیرا روند بهبودی شما بعد از عمل را می تواند به شدت با اختلال روبرو کندپرهیز از دخانیات

استفاده از کمپرس آب سرد

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای کم شدن درد بعد از عمل جراحی استفاده کنید و میزان درد عمل ابدومینوپلاستی را کاهش دهید این است که از کمپرس آب سرد کمک بگیرید. کمپرس آب سرد موجب می شود علاوه بر این که دردی که دارید کاهش پیدا کند، اگر تورم هم در ناحیه عمل شده باشد هم کمتر شود. یخ های خرد شده را در کیسه های یخ بریزید. قبل از اینکه کیسه یخ را روی شکم قرار بدهید آن را دور یک حوله بپیچید و تحت هیچ شرایطی یخ را به صورت مستقیم روی پوست خود قرار ندهید. استفاده از کمپرس های آب سرد در فواصل زمانی بیشتر از ۲۰ دقیقه می تواند به کاهش درد عمل کمک کند.

سخن پایانی

میزان درد عمل ابدومینوپلاستی همانطور که در این مطلب هم به آن اشاره داشتیم با توجه به برخی از فاکتورها متغیر است و به فرد بیمار بستگی دارد. این عمل باعث شده تا شکم صاف شود و به یک فرم ایده آل برسید اما عوارضی هم دارد که از مهمترین آنها دردی است که بیمار باید تحمل کند. اگر در پی انجام لیپوساکشن هستید و می خواهید هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو را به دست آورید، می توانید با کارشناسان ما در کلینیک کیمیا ارتباط برقرار کنید و از آنها سوالات خود را بپرسید. کارشناسان ما علاوه بر این، می توانند به شما در بررسی هزینه پیکرتراشی هم کمک کنند. اگر تا کنون عمل آبدومینوپلاستی داشته اید و تجربه ای در زمینه کاهش میزان درد عمل ابدومینوپلاستی دارید، لطفاً تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x