چگونه می توان ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی کاهش داد؟

ورم و کبودی و حتی زخم بعد از جراحی در مواقعی کاملا طبیعی است درباره عمل بلفاروپلاستی نیز همین  موضوع صدق می کند ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی یک امر کاملاً طبیعی به شمار می‌آید اما بهتر است برای بهبود هرچه سریع‌تر این تورم که اطرافیان را نیز بسیار آزار می‌دهد، از روش‌ها و راهکارهای بسیار ساده‌ای استفاده کنید. مشاورینی که در این حوزه در کلینیک کیمیا فعالیت می‌کنند قبل از عمل شما را با راهکارهایی که در ادامه به آن می‌پردازیم آشنا کرده و بعد از عمل نیز دستورالعمل‌های لازم را ارائه می‌دهد و به هر حال، تورم بعد از عمل جراحی پلک را آن‌چنان آزاردهنده و ترسناک در نظر نگیرید و تنها سعی کنید به کاهش حجم سریع‌تر آن بیندیشید

ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به جراحی پلک گفته می‌شود که در دسته‌بندی جراحی پلاستیک صورت هم جای می‌گیرد. معمولاً این نوع جراحی را روی پلک‌های پایین و بالا می‌توان پیاده کرد. افتادگی، گشاد شدن، پف و هم‌چنین حلقه‌های سیاه اطراف چشم همگی می‌توانند تأثیر بسیار آزار دهنده‌ای روی چهره افراد بگذارند و به همین خاطر، جراحی پلک را یکی از روش‌های عالی جوان‌سازی صورت هم می‌توان معرفی کرد. این نوع جراحی به سفت کردن ماهیچه‌های اطراف چشم کمک می‌کند. یکی از عوارضی که می‌توان برای این جراحی نام برد، ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی است؛ به همین دلیل، به بررسی روش‌های درمان این عارضه در ادامه خواهیم پرداخت و بهتر است بدانید نه تنها این جراحی بلکه تمامی جراحی ها از جمله جراحی زیبایی شکم نیز عوارضی به همراه دارند.

کاهش ورم بلفاروپلاستی

همه چیز در مورد ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی

روش های کاهش ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی

متأسفانه برخی از افراد در هنگام پرسش و سؤال از مشاورین کلینیک کیمیا، تنها در مورد نحوه انجام و همچنین بررسی ابدومینوپلاستی شکم و تعرفه های انواع جراحی مانند هزینه ابدومینوپلاستی سؤالات خود را مطرح می‌کنند. در صورتی که بهتر است در مورد روش‌های مراقبتی دوره نقاهت بعد از عمل مورد نظر هم اطلاعاتی هرچند مختصر ولی مفید کسب کنند. به همین خاطر، ما در ادامه شما را با نکات مهم و کلیدی برای بهبود و کاهش ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی بیشتر آشنا می‌کنیم.  

محافظت از چشم

محافظت از چشم را می‌توان یکی از مهم‌ترین روش‌هایی در نظر گرفت که به بهبود ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی کمک می‌کند. محافظت زمانی حاصل می‌شود که در برابر نور خورشید قرار نگیرید و حداقل اگر مجبور به قرارگیری در برابر نور خورشید هستید، سعی کنید از عینک‌های آفتابی تیره با فریمی استفاده کنید که قابلیت پوشش 2 طرف صورت شما را داشته باشد. البته در بسیاری از شرایط جراح به تجویز قطره‌های چشمی هم می‌پردازد تا چشمان شما دچار خشکی نشود ولی متأسفانه برخی از افراد بعد از عمل بلفاروپلاستی آن‌چنان که باید و شاید به این نکات توجهی نداشته و به تشدید ورم بعد از عمل پلک چشمان خود کمک می‌کنند.  حتی بعد از استفاده از جدیدترین روش لاغری با دستگاه باز هم روش‌های محافظتی وجود دارد که به بهبود سریع‌تر دوره نقاهت کمک می‌کند.

محافظت از چشم

عمل‌های زیادی امروزه مورد استقبال قرار می‌گیرند که این عمل‌ها لیپوساکشن شکم، بلفاروپلاستی و دیگر عمل‌های تناسب اندام هستند؛ به همین دلیل باید با روش‎های کاهش درد و ورم ناحیه مورد نظر آشنا باشید. یکی از روش‌های دیگر که می‌توان برای درمان ورم بعد از عمل پلک به آن اشاره کرد، استفاده از کمپرس سرد است؛ چرا که کمپرس سرد می‌تواند ناراحتی‌های اطراف چشم را هر چه سریع‌تر از بین برده و همچنین گردش خون را در اطراف پلک کم کند.

ترک دخانیات

شما بعد از انجام عمل‌هایی نظیر بلفاروپلاستی و حتی جراحی زیبایی شکم باید دخانیات را حتی به صورت مقطعی کنار بگذارید؛ چرا که اگر قبل از عمل بلفاروپلاستی حداقل 2 هفته قبل سیگار را ترک نکنید، با ورم بسیار زیادی بعد از عمل رو‌به‌رو خواهید شد؛ به هر حال هزینه انواع جراحی از جمله جراحی های زیبایی شکم مانند هزینه پیکرتراشی کم نیست و باید موارد مورد نیاز رعایت شود. همچنین مصرف سیگار در دوره نقاهت باعث می‌شود تا رگ‌های خونی منقبض شده و روند بهبودی را به تعویق بیندازد.  

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب یکی دیگر از نکات مهم و ارزشمندی است که می‌تواند به بهبود ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی کمک کند. مصرف مقدار زیادی مایعات، ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان و غذاهای سبک را نباید نادیده گرفت؛ چرا که به کاهش تورم پلک‌ها کمک کرده و می‌تواند بهبود سریع‌تری را در دوره نقاهت این عمل حساس ایجاد کند.

تغذیه مناسب

خودداری از انجام فعالیت های سنگین

در دوره نقاهت عمل‌هایی مانند بلفاروپلاستی و حتی لیپوساکشن شکم باید از انجام هرگونه فعالیت‌های شدید خودداری کنید و مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی را جدی بگیرید زیرا ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی شدید باعث می‌شود که جریان خون افزایش یافته و همین امر تورم بیشتری را به وجود می‌آورد. ورزش‌های ملایم می‌توانند دوره نقاهت کوتاه‎تری را به وجود آورد و یکی از گزینه‌های عالی برای بهبود ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی به شمار می‌آید

انجام دستورالعمل‌ها

دستورالعمل‌های خاصی برای کاهش “ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی” وجود دارد که می‌توان گفت عدم استفاده از لوازم آرایشی مخصوص چشم و همچنین لنزهای تماسی در برآورد این دستورالعمل‌ها جای می‌گیرند؛ همچنین این‌که شما از چه نوع داروی ضد دردی استفاده می‌کنید، همگی به تشخیص و صلاح‌دید جراح بستگی دارد. به همین خاطر باید دستورالعمل‌ها را به‌دقت دنبال کرده و در صورت شدت ورم سعی کنید با مشاورین کلینیک در ارتباط باشید تا بتوانید بهبودی بدون خطری را تجربه کنید.  

اهمیت مهارت و تخصص جراح پلک

شما چنانچه تنها به دنبال برآورد هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو هستید، بلفاروپلاستی و بسیاری از عمل‌های این‌چنینی باشید، باید با آسیب‌هایی همچون ورم پلک هم روبرو شوید؛ چرا که جراح اگر فرد ماهر و زبردستی باشد، صد درصد جراحی شما را به گونه انجام می‌دهد که با کم‌ترین عوارض بعد از عمل مواجه شوید، بسیاری از بیماران متأسفانه حتی از روش‌های گفته شده به صورت کاملاً اصولی استفاده کرده‌اند، اما به خاطر این‌که جراح کیفیت کار بالایی نداشته، مشکلاتی همانند ورم بعد از عمل پلک را با آسیب‌های بیشتری پشت سر می‌گذارند و به همین خاطر است که تنها بررسی مقوله‌ای مانند هزینه پیکر تراشی، بلفاروپلاستی و هر عمل دیگری را نمی‌توان تضمین کننده عملی موفقیت‌آمیز در نظر گرفت. شما چنانچه از یک جراح ماهر استفاده کنید و توصیه‌های گفته شده را جدی بگیرید، بعد از 10 الی 14 روز به سبک زندگی قبلی خود باز خواهید گشت.

سخن پایانی

ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی را نباید چندان موضوع بی اهمیتی در نظر گرفت؛ چرا که به مرور زمان می‌تواند شدت یابد و آسیب‌هایی را به چشمان شما وارد آورند. به همین دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر با روش‌های درمان و بهبود هرچه سریع‌تر ورم بعد از عمل پلک، با مشاورین ما در کلینیک کیمیا در ارتباط باشید.

منبع : NHS

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x