دلایل به وجود آمدن ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی چیست؟

 ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی  از جمله مشکلات رایجی است که اگر نکات ریز و درشتی را فرد بیمار رعایت نکند به آن دچار می‎شود، حتی آقایان نیز می‌توانندعمل ماموپلاستی را تجربه کنند و تنها مختص بانوان عزیز نیست عمل ماموپلاستی روش های مختلفی دارد که البته این عمل یا هرنوع جراحی زیبایی یا غیر زیبایی ممکن است عوارضی هم داشته باشد که ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی از جمله مشکلات آن است که در هر فردی با توجه به شرایط بدنی متفاوت است. در ادامه با عوامل ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی آشنا می شویم.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی
ابدومینوپلاستی شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک زیبایی کیمیا

انواع عمل ماموپلاستی

در ابتدا بهتر است انواع عمل ماموپلاستی را بشناسید و باید بدانید که برای برداشتن غده‌ای که در پستان وجود دارد و همچنین تومور احتیاج به عمل جراحی است که به این عمل، ماموپلاستي می‎گویند. . 3 دسته را برای انواع این نوع عمل جراحی می‌توان در نظر گرفت که هرکدام از این سه دسته شرایط عمل و همچنین عوارض خاص خود مانند ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی  را دارند. به همین دلیل انواع عمل ماموپلاستی شامل:
⦁ ماموپلاستی ترمیمی
همان‌طور که ابدومینوپلاستی شکم یکی از انواع عمل‌های مربوط به زیبایی شکم است، ماموپلاستی ترمیمی نیز یکی از انواع عمل های ماموپلاستی را شامل می‌شود که معمولاً برای درمان سرطان پستان این نوع کاربرد دارد. برای جلوگیری از پیشروی سرطان، یکی از پستان‌ها را تخلیه می‌کنند که در این حالت برای حفظ ظاهر پستان و اعتماد به نفس فرد از عمل ترمیمی باید استفاده کنند. معمولاً بعد از عمل نیز تورم وجود دارد که در ادامه شما را با روش‌های درمان ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی در این شرایط آشنا خواهیم کرد. عده ای اینگونه تصور میکنند که به دلیل پرداخت هزینه ابدومینوپلاستی که شاید مقداری بالا باشد نباید هیچ گون عوارضی را تجربه کنند و هیچ اطلاعاتی قبل انجام عمل ندارند در صورتی که کسب اطلاعات قبل از انجام هر عمل زیبایی الزامی است .
⦁ تقویت‌ کننده بافت سینه
 تقویت کننده سینه در دسته‌بندی عمل ماموپلاستی یکی از انواع بسیار کم تهاجم است ولی باید چند برش نه چندان ضخیم را بیمار در نظر بگیرد. معمولاً برای تقویت و بهبود شکل ظاهری پستان از این نوع عمل استفاده می‌کنند. بدین ترتیب که برای رسیدن به اندازه سینه مورد نظر فرد بیمار، می‌تواند از این روش استقبال کند. معمولاً برای انجام این نوع جراحی از ایمپلنت کمک می‌گیرند.
⦁ جراحی کاهنده
برخی از افراد از جراحی زیبایی شکم  و لیپوساکشن شکم استقبال می‌کنند؛ زیرا چربی اضافه شکم آزاردهنده است. در صورتی که چربی اضافه پستان‌ها نیز نیاز به درمان دارد و عمل جراحی کاهنده راه درمان این عارضه است. متأسفانه چربی بیش از حد در پستان‌ها دردهایی به همراه دارد که باید هرچه سریع‌تر فرد به درمان این مشکل بپردازد. از جمله عوارضی که برای جراحی کاهنده ممکن است به وجود آید به وجود آمدن مشکلاتی در دوران شیردهی است. البته ناهمگون بودن برش‌های پستان و شاید تغییری که در حس پستان‌ها به وجود می‌آید را نیز نباید نادیده گرفت.امروزه جدیدترین روش لاغری با دستگاه روش‌های بسیار کم خطری را برای لاغری معرفی می‌کند.

ماموپلاستی

عوارض عمل ماموپلاستی

برخی این‌گونه تصور می‌کنند که به خاطر پرداخت  هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو و یا هزینه پیکر تراشی یا ماموپلاستي که شاید کمی بالا باشد نباید هیچ‌گونه عوارضی را تجربه کنند، در صورتی که عوارض در شرایطی به دلیل شرایط بدنی فرد بیمار به وجود می‌آید و همچنین مراقبت‌ها و رسیدگی‌هایی که لازم است را بعد از عمل فرد رعایت نمی‌کند.
لخته شدن خون در ناحیه‌ای که عمل شده است، التهاب و درد سینه و حتی کبودی، شاید عفونت، نداشتن حس لامسه ناحیه عمل شده، تقارن نبودن سینه‌ها تا چندین ماه، خون‌ریزی و واکنش منفی به برخی از داروها  و ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی  همگی از جمله عوارضی به شمار می‌آیند که باید مورد توجه قرار داد.
این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر از خدمات clinickimiaa.com استفاده کنید، متخصصین این مجموعه در همان جلسات مشاوره هر آنچه باید بدانید را برای جلوگیری از چنین عوارضی بیان می‌کنند. به همین دلیل باید به تبحر، تخصص و تجربه متخصصین ما بیشتر از هر موضوع دیگری توجه کنید.

ورم سینه

روش‌های درمانورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی

لیپوساکشن شکم و یا هر نوع جراحی زیبایی و غیر زیبایی دیگری شاید عوارضی به همراه داشته باشد. زمانی که شما به کلینیک معتبری همچون کیمیا مراجعه کنید، متخصصین شما را با عوارض و راهکارهای جلوگیری از این عوارض و یا حتی در صورت وجود با روش‌های درمان آن آشنا می‌کنند.
در این بین، برای ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی رعایت برخی نکات ضروری است. مصرف مایعات اولین راهکار و روشی است که به‌هیچ‌عنوان فرد بیمار نباید آن را نادیده بگیرد. همچنین مصرف غذاهای پروتئین دار می‌تواند در این شرایط بسیار به‌جا و سودمند باشند. خوراکی‌های که دارای فیبر هستند و استفاده از مواد غذایی دارای مواد معدنی و آهن همگی در رژیم غذایی فردی قرار می‌گیرد که عمل ماموپلاستي را پشت سرگذاشته است. ناگفته نماند که پیاده‌روی روزمره البته به صورت آرام و با حفظ خونسردی یکی دیگر از روش‌های درمانی تورم سینه به شمار می‌آید.

عوامل افزایش ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی

در مورد روش‌های درمانی “ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی” سخن گفتیم، ولی متأسفانه عواملی نیز وجود دارند که باعث افزایش تورم و ورم را سینه نیز می‌شوند که مصرف بیش از اندازه نمک یکی از این دلایل به شمار می‌آید. نمک به عدم دفع آبی که در سلول‌ها وجود دارد کمک می‌کند. به هیچ عنوان غذای آماده مصرف نکنید و بیشتر به سمت غذاهایی که نمک کمتری دارند گرایش پیدا کنید. البته شما نباید مصرف نمک را کاملاً قطع کنید؛ چراکه تعادل مایعات بدن به هم خواهد خورد. به هر حال همان‌طور که برخی از بیماران بابت هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو که پرداخت می‌کنند، مراقبت و رسیدگی بعد از عمل را جدی می‌گیرند، باید مراقبت‌های لازم بعد از عمل ماموپلاستي را نیز حائز اهمیت بدانند.

 

 

عوارض جراحی سینه

هزینه عمل ماموپلاستي

هزینه پیکر تراشی و یا هر نوع جراحی دیگری به عوامل متفاوتی بستگی دارد. به‌گونه‌ای که هزینه عمل ماموپلاستي به میزان چربی جمع شده در پستان‌ها، بافت سینه، انواع آزمایش و نوع عمل بستگی دارد. ناگفته نماند که کلینیک کیمیا با تجهیزات کامل و استاندارد خود و همچنین استفاده از کارکنانی ماهر و کاربلد هزینه‌ای را برآورد می‌کند که رضایت بیماران خود را به دست آورد؛ چرا که رضایت مراجعه‌کننده خود یکی از روش‌های اصلی برای تبلیغ کلینیک به شمار می‌آید.

کلام پایانی درباره به وجود آمدن ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستی

هرآن چه لازم بود را برای درمان ورم سینه بعد از عمل ماموپلاستی موردبررسی و بحث قرار داده‌ایم. متأسفانه سرطان پستان یکی از بیماری‌های آزاردهنده و پرهزینه‌ای است که بیماران را در شرایط گاهی ناگوار قرار می‌دهد. توصیه ما این است که برای جلوگیری از پیشروی این بیماری سعی کنید با متخصصین کلینیک کیمیا در ارتباط باشید تا با ارائه مشاوره‌های ارزنده خود شما را با روش‌های درمانی کم‌هزینه و سریعی آشنا سازند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x