کرایولیپولیز یا پیکر تراشی سرد چیست؟

یکی از جدیدترین روش لاغری با دستگاه، به نام پیکر تراشی سرد شناخته می شود. در این نوع پیکر تراشی از دمای پایین و یا همان سرد برای از بین بردن بافت چربی استفاده می شود. بسیاری از افراد برای از بین بردن چربی و رسیدن به لاغری، از پیکر تراشی سرد استفاده می کنند.
این کار با استفاده از دستگاهی به نام کرایولیپولیز انجام می شود. اما برای اینکه بدانید چگونه چربی ها با استفاده از سرما از بین می رود و یا چه نکاتی را باید قبل و بعد از انجام این پیکر تراشی رعایت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم؟

CoolSculpting
هزینه پیکر تراشی در کلینیک زیبایی کیمیا
برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه پیکر تراشی با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

پیکر تراشی سرد چیست؟

در اولین بخش از این مقاله می خواهیم به شما پیکر تراشی سرد را معرفی کنیم تا بتوانید درک بهتری از این عمل داشته باشید. پیکر تراشی همیشه جزء بهترین روش هایی بوده است که برای لاغری استفاده می شده و اکنون نیز طرفداران زیادی دارد.
پیکر تراشی دو نوع تهاجمی و غیر تهاجمی دارد. در نوع اول یعنی تهاجمی، عمل جراحی صورت می گیرد. به عبارتی دیگر در این روش، فرد بیهوش شده و به اتاق عمل برده می شود تا عمل جراحی برای برداشتن چربی انجام شود.
اما در روش دوم ، همه عمل ها به صورت غیر تهاجمی انجام می شود. به زبان ساده تر، در این روش فرد بیهوش نمی شود و هیچگونه عمل جراحی نیز انجام نمی شود و فقط گاهی اوقات از بی حسی موضعی برای بی حس کردن محل پیکر تراشی، استفاده می کنند. پیکر تراشی سرد نیز جزء دسته پیکر تراشی غیر تهاجمی است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع عمل های پیکر تراشی، ابدومینوپلاستی شکم ، لیپوساکشن و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو با مشاورین ما در کلینیک کیمیا تماس حاصل نمایید.

پیکر-تراشی-سرد-چیست؟

همه چیز درباره پیکر تراشی سرد

کرایولیپولیز و یا همان پیکر تراشی سرد جدیدترین روش لاغری با دستگاه است که در آن با  استفاده از دمای بسیار سرد برای از بین بردن بافت چربی استفاده می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بافت چربی در مقابل سرما کاملا آسیب پذیر است و همین باعث می شود تا سرما برای از بین بردن چربی، موثر باشد.
در بخش هایی از بدن مانند ران، شکم، بازو، پهلو و یا سینه که جمع شدن چربی ها بسیار ظاهر بدی را ایجاد می کند، می توان از پیکر تراشی سرد استفاده کرد. این روش مزایا و معایبی خاص خودش را دارد. اما همراه ما باشید تا با نحوه عملکرد دستگاه کاریولیپولیز آشنا شوید.

دستگاه کرایولیپولیز چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه کرایولیپولیز همان دستگاهی است که سردسازی بافت چربی به وسیله آن انجام می شود. شاید برایتان سوال باشد که نحوه کار دستگاه کرایولیپولیز چگونه است؟ قبل از هرچیزی باید بگوییم که این روش برای از بین بردن چربی های سخت در نواحی خاص بدن است که با کارهایی مانند ورزش، رژیم و… از بین نمی رود.
ابتدا بعد از مشخص شدن محل مورد نظر، دستگاه شروع به کار می کند. دمای خروجی از این دستگاه بین +5 تا -5 درجه می باشد. این دما باعث می شود تا بافت چربی در داخل بدن از بین برود و سپس چربی های از بین رفته، به مرور زمان از بدن خارج می شوند.
شاید برایتان سوال باشد که آیا این درجه و یا دما بسیار سرد، به بافت های دیگر بدنت آسیب نمیزند؟ برای پاسخ در راستای این سوال باید بگوییم خیر. دمای خروجی از این دستگاه به اندازه ای است که فقط بافت چربی آسیب می بند و در مقابل دیگر بافت های مهم بدن، هیچ اثری نخواهد داشت.
در هر بار انجام “پیکر تراشی سرد” ، 20 تا 25 درصد از چربی مورد نظر در آن قسمت از بدن شما از بین می رود. البته این کار دقیقا بعد از اتمام پیکر تراشی صورت نمی گیرد بلکه شما باید برای خارج شدن چربی ها از بدنتان مدتی صبر کنید. سپس تغییر را احساس خواهید کرد. 

دستگاه کرایولیپولیز چیست و چگونه کار می کند؟

قبل از انجام پیکر تراشی سرد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از انجام پیکر تراشی سرد مهم ترین نکته این است که شما باید به پزشک مراجعه کرده تا مورد معاینه قرار گیرید. این معاینه برای مشخص شدن نوع چربی بدن شما است. این روش برای بعضی از چربی ها بدون اثر است و شما نمی توانید برای از بین بردن هر نوع چربی از این روش استفاده کنید.
معمولا افرادی که سالم باشد و به خوبی ورزش کنند و همچنین اخیرا دچار تغییرات وزنی نشده باشند، می توانند از این روش برای از بین بردن چربی ها استفاده کنند. دسته ای از چربی ها که به آنها چربی های زیر جلدی گفته می شود را نمی توان با استفاده از این روش از بین برد.
همچنین هزینه پیکر تراشی سرد، موضوع دیگری است که باید قبل از انجام این نوع پیکر تراشی، به آن توجه کنید زیرا معمولا هزینه این نوع پیکر تراشی ها مانند هزینه ابدومینوپلاستی و یا لیپوساکشن شکم ، همیشه در حال تغییر است.

کلام پایانی

این مقاله درمورد پیکر تراشی سرد بود و شما با خواندن این مقاله دانستید که پیکر تراشی سرد چیست، چگونه انجام می شود و چه نکاتی را باید قبل از انجام این پیکر تراشی انجام داد. شما می توانید همچنین برای آشنایی با جراحی زیبایی شکم ، ابدومینوپلاستی و… به دیگر مقالات سایت ما مراجعه کنید. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر و قدردانی را داریم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x