بستن‌ گن بعد از عمل لیپو چقدر ضرورت دارد؟

خوب است بدانیم گن بعد از عمل لیپو یکی از حائز اهمیت‌ترین مواردی است که نمی‌توان نادیده گرفت. لیپوماتیک جزء روش‌های کم تهاجمی است که برای رفع چربی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنها کیفیت عمل جراح نمی‌تواند نتیجه رضایت بخشی را به وجود آورد، بلکه رسیدگی و مراقبت بعد از عمل و دوره نقاهت را نیز باید یک مسئله بسیار جدی در نظر گرفت. به همین دلیل استفاده از گن بعد از عمل لیپو را باید مورد بررسی قرار دهیم و در مورد آن اطلاعات مختصر ولی مفیدی را ارائه دهیم.

لیپوساکشن شکم
لیپوساکشن شکم
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیپوساکشن شکم با ما در ارتباط باشید
کلینیک کیمیا

دلیل استفاده از گن بعد از عمل لیپو

امروزه به خاطر استقبالی که از  روش لاغری به عمل آمده است، افراد با سؤالات ریز و درشت زیادی  درباره جدید ترین روش لاغری با دستگاه روبرو می‌شوند که در این بین، ضرورت استفاده از گن نیز توانسته حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.
می‌توان گفت بعد از اینکه چربی‌های زائد بدن از بین می‌رود و عمل لیپوساکشن یا لیپوماتیک نتیجه خود را به نمایش می‌گذارد، تورم به خاطر تجمع مایعات لنفاوی زیر پوست به وجود می‌آید، البته این‌یک اتفاق طبیعی است و بدون استرس می‌توان نسبت به بهبودی این عارضه دل‌خوش بود.
به هر حال تورم همیشه آزار و ناراحتی‌هایی را در پیش دارد، اما بهتر است برای اینکه هر چه سریع‌تر بهبودی حاصل شود بعد از انجام عمل لیپوماتیک از گن‌ بعد از عمل لیپو بیمار استفاده کند؛ چرا که گن با فشاری که به بدن وارد می‌کند، می‌تواند مایعات لنفاوی که زیر پوست جمع شده است را خارج کرده و همین امر باعث کاهش تورم خواهد شد، سپس فرد بیمار بدن خود را می‌تواند در یک حالت نرمال مشاهده کند.
ناگفته نماند که برای کنترل درد همیشه فشرده کردن ناحیه مورد نظر می‌تواند یک راهکار عالی به حساب می‌آید، که عمدتاً در دوره نقاهت لیپوساکشن شکم و جراحی زیبایی شکم برای کاهش درد و همچنین تورم، استفاده از گن طبق توصیه‌های جدی متخصصین ماهر ما در کلینیک کیمیا ضروری است.  

گن بعد از لیپو ساکشن

مدت زمان استفاده از گن بعد از عمل لیپو

یکی از سؤالاتی که معمولاً بعد از جراحی شکم و ابدومینوپلاستی شکم  پس از براورد هزینه ابدومینوپلاستی بیماران از متخصصین ما می‌پرسند این است که تا چه مدتی باید از گن بعد از عمل لیپو استفاده کنند؟ به طور معمول 3 الی 5 هفته بعد از عمل جراحی لیپو استفاده از گن می‌تواند ضروری باشد. البته بعد از چند روز بیمار قادر خواهد بود تنها در طی روز 1 ساعت، گن را از خود جدا کند. ولی باید پوشیدن گن بعد از عمل لیپو را یکی از بهترین و مؤثرترین راهکارهایی در نظر گرفت که بعد از عمل لیپو باید انجام داد. حتی استفاده از گن در شب هنگام نیز مقوله بسیار جدی به شمار می‌آید و بعد از 10 روز بیمار قادر خواهد بود به صورت تدریجی، ساعاتی که از گن استفاده می‌کند را کاهش دهد. برای اطلاع از  مدت زمان استفاده از گن شما می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک کیمیا نیز در ارتباط باشید؛ چرا که مشاورین ما در این زمینه اطلاعات قابل قبولی را ارائه می‌دهند و اگر سؤالی در مورد برآورد هزینه پیکرتراشی و هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو نیز داشته باشید به سؤالات شما با صبر و حوصله پاسخ خواهند داد.

راهنمای انتخاب گن مناسب

برای انتخاب یک گن مناسب باید توجه داشته باشید که گن مورد نظر باید جنس پارچه الاستین و یا حتی شبیه به این جنس پارچه داشته باشد. الاستین به خاطر خاصیت ارتجاعی و وزن سبک خود در حال حاضر بهترین گزینه معرفی می‌شود و ناگفته نماند که تسمه‌های گن نیز باید قابل تنظیم باشند، تا کمترین فشار و بیشترین فشار را بیمار بتواند به‌راحتی انجام دهد.
همیشه افراد به دنبال انجام عمل‌هایی نظیر ابدومینوپلاستی شکم نیستند و بلکه شاید لیپو در ناحیه‌های دیگری همچون ران و زانو انجام پذیرد. در این صورت باید هیچ‌گونه تنگی خاصی را در قسمت زانو گن مورد نظر به وجود نیاورد؛ چرا که فشار زیاد در این قسمت باعث مسدود شدن جریان خون خواهد شد.
البته اندازه “گن بعد از عمل لیپو” نیز همیشه جزء معیارهای اساسی به شمار می‌آید. گن خیلی کوچک و خیلی بزرگ مناسب نیست و تنها باید اندازه گن را تنها کمی کوچک‌تر از اندازه لباس‌زیر، فرد بیمار انتخاب کند. همچنین باز و بسته کردن گن باید کاملاً آسان باشد تا بعد از عمل لیپو بیمار با مشکل روبه ‎رو نشود.

لیپومتنیک

مزایای استفاده از گن طبی بعد از عمل لیپو

از جمله مزایایی که می‌توان برای استفاده از گن طبی بعد از عمل لیپو بیان کرد، کاهش کبودی و ورم بعد از عمل است که این اولین و مهم‌ترین مزیت به شمار می‌آید. همچنین محل کبودی در سریع‌ترین حالت ممکن بهبود پیدا می‌کند و بدن می‌تواند ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. مهم‌تر از همه بیمار برای انجام حرکات گوناگون راحتی خود را به دست می‌آورد و هرگونه خطری که سطح پوست بیمار را تهدید می‌کند، کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین ناحیه مورد نظری که تحت درمان و عمل قرار گرفته است نیز به بهترین شکل ممکن تحت مراقبت و محافظت قرار می‌گیرد. به خاطر داشته باشید که با توجه به هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو بهتر است دوره نقاهت را نیز اصولی فرد بیمار پشت سر بگذارد.

استفاده از گن بعد از چه عمل‌هایی ضروری است؟

 معمولاً بعد از برآورد هزینه ابدومینوپلاستی و یا عمل‌های دیگری همچون لیپوماتیک شکم، باسن، ران، پهلو و بازو چنانچه بعد از عمل از گن استفاده نکنید باید انتظار هر نوع افزایش تورم، کبودی و درد که در نتیجه آن ایجاد عفونت است را نیز داشته باشید. با این اوصاف متخصصین کلینیک کیمیا بعد از انجام عمل‌های گفته شده همیشه سعی می‌کنند بیمار را متقاعد کنند که از گن طبی در دوره نقاهت خود استفاده کنند. در غیر این صورت احتمال هر نوع مشکل و آزار وجود خواهد داشت.

لیپوساکشن

سخن پایانی

با توجه به آن چه گفته شد، استفاده از “گن بعد از عمل لیپو” کاملاً ضرورت دارد. ضرورتی که در مورد آن حرف می‌زنیم به دلیل کنترل تورم، بهبود کانتور و بهبود زخم شناخته می‌شود و می‌توان گفت بیماران عزیز طبق گفته متخصصین کلینیک کیمیا باید بعد از انجام عمل‌هایی نظیر لیپو استفاده از گن را بعد از عمل و در دوره نقاهت جدی بگیرند تا هرچه سریع‌تر بهبودی حاصل شود و همچنین، برای جلوگیری از ایجاد عفونت نیز نباید ضرورت استفاده از گن طبی را نادیده گرفت. امروزه به راحتی می‌توان به خرید آنلاین گن طبی با قیمتی مناسب پرداخت.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x