مراقبت های بعد از پروتز سینه

یکی از راه های زیبا شدن و رسیدن به بدن ایده آل ، پروتز پستان می باشد. در این جراحی با استفاده از ایمپلنت های مختلف ، به حجم سینه ها افزوده شده و موجب خوش فرم شدن آن ها می گردد. در صورتی که شما نیز قصد انجام این پروسه را دارید ؛ نیاز است تا پیش از آن به صورت تمام و کمال از نحوه انجام آن ، دوره نقاهت و مراقبت های بعد از پروتز سینه اطلاع کسب کنید. داشتن آگاهی از این موارد ؛ می تواند انتظارات شما را واقع بینانه کند و موجب گردد دوره ریکاوری را با سهولت خیلی بیشتری طی کنید. کلینیک کیمیا بهترین کلینیک زیبایی در تهران ، تمامی مواردی که باید در مورد مراقبت های بعد از ایمپلنت سینه در نظر داشته باشید را در این مقاله گردآوری کرده است ؛ بنابراین آن را از دست ندهید.

 

مراقبت های بعد از پروتز سینه - کلینیک کیمیا

 

دوره مراقبت های بعد از پروتز سینه

در این جراحی ، پزشک شما با جایگذاری ایمپلنت رو یا زیر عضله ، به حجم سینه ها اضافه می کند. این ایمپلنت ها با محلول سالین (آب نمک) یا ژل پر شده اند. بعد از این عمل احتمالا احساس ضعف خواهید داشت و تا دو سه هفته ، کمی درد را در این ناحیه حس خواهید کرد. همچنین میزان تورم نیز در این قسمت زیاد خواهد بود و بیمار با احساس کشیدگی در پوست مواجه خواهد شد. تمامی این موارد را می توان با رعایت مراقبت های بعد از پروتز سینه ؛ روز به روز کمتر کرد تا جایی که به طور کامل از بین بروند.

با گذشت زمان ، قدرت خود را به دست خواهید آورد ؛ اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است برای یک تا دو هفته نیاز به مصرف دارو داشته باشید. احتمال دارد احساس خستگی زیاد یا کم انرژی بودن داشته باشید ؛ این معضلات از عوارض داروی بیهوشی هستند و بعد از چند هفته به صورت خود به خود از بین می روند.

در صورتی که جراح برش ها را به وسیله بخیه های غیر جذبی بسته باشد ؛ باید در حدود هفت تا چهارده روز بعد از عمل برای کشیدن آن ها به کلینیک مراجعه کنید. در غیر این صورت بخیه ها جذب خواهند شد و نیازی به کشیدن آن ها نیست.

بعد از اتمام فرآیند سینه های جدید شما گردتر و سفت تر به نظر خواهند رسید و ممکن است پوست بی حس باشد ؛ حتی در برخی موارد به صورت موقتی حس نوک سینه ها از بین می رود. این مشکلات به تدریج از بین خواهند رفت. ما در این مقاله توضیحات کلی را در مورد مراقبت های بعد از پروتز سینه ارائه داده ایم که می توانید از آن بهره بگیرید. اما به یاد داشته باشید بدن هر فرد منحصر به اوست و بیماران مختلف می توانند دوره ریکاوری متفاوتی را تجربه نمایند. به همین علت ضروری است تا برای مطلع شدن از شیوه درست انجام مراقبت های بعد از ایمپلنت پستان ، با پزشک خود مشورت نمایید.

اقداماتی که می توانید برای دوره نقاهت در خانه انجام دهید

فعالیت

در صورتی که احساس خستگی دارید استراحت نمایید. خوابیدن به اندازه کافی می تواند در بهبود زخم ها تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. به مدت چهار تا شش هفته نیز از بلند کردن هر جسم سنگینی که می تواند باعث وارد شدن فشار به بدن شود خودداری نمایید. این مورد می تواند شامل خرید خانه ، وسایل خانه مثل جارو برقی و یا حتی کودکتان شود! علاوه بر این بلند کردن هر جسمی بالاتر از سر نیز تا دو سه هفته ممنوع می باشد.

به منظور انجام مراقبت های بعد از پروتز سینه ؛ از پزشک خود بپرسید که چه زمانی دوباره می توانید رانندگی کنید و یا رابطه جنسی برقرار نمایید. توجه داشته باشید اگر در کنار زخم ها از درن استفاده نشده باشد ؛ می توانید بیست و چهار ساعت بعد از عمل دوش بگیرید. اگر برای برش ها از درن استفاده شده بود ؛ باید روز بعد از برداشتن آن استحمام نمایید. این امر معمولا بعد از گذشت چند روز از جراحی رخ می دهد. توجه داشته باشید تا چهار هفته نباید از وان استفاده کرده و در آب داغ بنشینید.

نکته دیگری که در مراقبت های بعد از پروتز سینه باید رعایت کنید این است که باید به پشت خوابیده و سر و شانه های خود را بالاتر قرار دهید. این کار نه تنها از بدتر شدن تورم جلوگیری می کند ؛ بلکه باعث می شود ایمپلنت ها سر جای خود بمانند و جا به جا نشوند. به احتمال زیاد بعد از گذشت یک تا دو هفته می توانید به روتین نرمال خود بازگردید. این امر به شغل شما و فعالیت هایی که در آن انجام می دهید بستگی دارد.

رژیم غذایی

معمولا هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد و می توانید رژیم غذایی عادی و سابق خود را پیش بگیرید. در صورتی که معده حساسی دارید ؛ سعی کنید غذاهای کم نمک و بدون چربی مثل برنج خالی ، مرغ آب پز ، نان تست و ماست میل کنید.

سعی کنید در مراقبت های بعد از پروتز سینه ؛ آب کافی بنوشید. ممکن است متوجه شوید که درست بعد از جراحی ، عمل دفع را به صورت مرتب انجام نمی دهید. در چنین شرایطی سعی کنید از بروز یبوست جلوگیری نمایید. به این منظور مواد غذایی سرشار از فیبر میل کرده و در صورت نیاز نیز از قرص های مسهل استفاده نمایید.

 

مراقبت های بعد از پروتز سینه - کلینیک کیمیا

 

داروهای مصرفی

پزشک شما در مورد اینکه چه زمانی می توانید به مصرف داروهای قبلی خود ادامه دهید ؛ شما را مطلع می سازد. ایشان همچنین در صورت نیاز ، داروهای جدیدی را نیز برایتان تجویز خواهند کرد. اگر داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین منع شده بودند نیز جراح در مورد تاریخ شروع دوباره آن ها با شما مشورت خواهد کرد.

سعی کنید داروهای مسکن را نیز درست طبق دستور مصرف نمایید ، در صورتی که دکتر این دست از داروها را تجویز نکرده بود می توانید از قرص های بدون نسخه استفاده کنید. اگر این قرص ها باعث بهم ریختن معده شما می شوند آن ها را بعد از غذا میل کنید و یا از پزشک خود بخواهید داروهای جدید تجویز نمایند.

در صورتی که به عنوان مراقبت های بعد از پروتز سینه آنتی بیوتیک و داروی ضد تهوع برایتان تجویز شده بود ؛ آن ها را درست طبق دستور مصرف نمایید. به خصوص در مورد آنتی بیوتیک ها ، به هیچ عنوان زمانی که احساس کردید بهتر شده اید مصرف آن را قطع نکنید.

مراقبت از زخم ها

جراح سینه تمامی نکات لازم برای محافظت کردن از زخم ها را در اختیارتان قرار می دهد. ممکن است بعد از عمل یک بانداژ الاستیکی محکم روی زخم ها قرار گیرد. دکتر زمان تعویض آن با سوتین مخصوص را در اخیتارتان قرار می دهد. شما باید این سوتین مخصوص را چند هفته به تن داشته باشید ؛ البته غیر از زمانی که می خواهید حمام کنید.

برای اینکه بدانید چه زمانی مجاز به استفاده از سوتین های فنر دار هستید ؛ با جراح مشورت کنید. سعی کنید در این زمان سوتین های بزرگتر نیز تهیه کنید تا فشاری به برش های ایجاد شده وارد نگردد.

اگر روی زخم ها از چسب استفاده شده بود ؛ آن را دستکاری نکنید تا خود به خود کنده شود. برداشتن آن نیز شامل مراقبت های بعد از پروتز سینه می شود و باید از پزشک راهنمایی بگیرید. روزانه ناحیه جراحی شده را با آب گرم بشویید و به هیچ عنوان از الکل و هیدروژن پروکسید استفاده نکنید. در صورتی که از درن استفاده شده است ؛ هر روز به آرامی آن را با آب گرم شستشو دهید. توجه داشته باشید که زخم ها باید تمیز و خشک بمانند ، بنابراین بعد از هربار شستشو آن ها را با ضربه های آرام حوله خشک کنید.

جستجو کنید

بروزترین نوشته ها

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x