لیفت بازو | کاندیداهای مناسب + مزایا

بالا رفتن سن و نوسانات وزنی باعث شکل گرفتن بافت اضافی در بخش‌های مختلف بدن می‌شود. زمانی که این بافت اضافی، بخش فوقانی بازو را مورد هدف قرار می‌دهد، آنچه که برایتان به یک دغدغه تبدیل خواهد شد، پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه یا تاپ می‌باشد که در آن، بدشکلی بازوها، شما را از پوشیدن این نوع لباس مأیوس کرده و در این لحظه است که جستجو برای یافتن راهکاری مناسب جهت رفع این مشکل، در ذهنتان جرقه می‌زند. آویزان بودن بافت در بخش فوقانی بازو قطعاً از نظر شکل ظاهری برای هیچ‌کس خوشایند نیست و “جراحی لیفت بازو” یا براکیوپلاستی با شکل دهی به این بخش از بدن به شما کمک می‌کند تا از پوشیدن لباس‌های مورد علاقه آستین کوتاه یا بدون آستین خود لذت ببرید. این عمل یکی از خدمات کلینیک کیمیا کلینیک زیبایی در تهران می‌باشد.

 

لیفت بازو - کلینیک کیمیا

 

لیفت بازو چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، این فرایند زیبایی در میان برخی با نام براکیوپلاستی شناخته می‌شود و پروسیجر جراحی است که روی شکل دهی به بخش فوقانی بازو از زیر بغل تا آرنج تمرکز دارد. متخصص این جراحی قادر است در طول اجرای فرایند، پوست افتاده و بافت اضافی را برداشته و عضله پایه را محکم کند. فاز آخر کار، صاف کردن پوست ناحیه تحت درمان است که نهایتاً ظاهری جذاب را در آن ایجاد می‌کند. با ترکیب لیپوساکشن در عمل لیفت کردن بازو می‌توان برای برداشتن توده‌های چربی نیز اقدام نموده و نتیجه جراحی را به یک ظاهر جوان و محکم‌تر در بازوها تبدیل نمود.

چرا برخی افراد برای عمل بالا بردن بازو اقدام می‌کنند؟

عمل لیفت و زیبایی بازو عموماً برای زیبا جویانی انجام می‌شود که جراحی لاغری و کاهش وزن انجام داده و از ظاهر خود بعد از این عمل رضایت ندارند و با افتادگی بیش از حد و چین خوردگی پوست زیر بازو مواجه شده‌اند. پس در صورتی که یک یا چند مورد از عوامل زیر را دارید، جراحی لیفت بازو می‌تواند گزینه مناسبی برای شما بوده و نتیجه دلخواهتان را به ارمغان بیاورد:

 • پوست اضافه و شل زیر بازو باعث ناراحتی و آزار شما شده.
 • به دلیل افتادگی پوست بازوی خود دچار التهاب و کهیر پوستی گشته‌اید.
 • افتادگی پوست رسیدگی و بهداشت شما را با اختلال مواجه کرده است.
 • ظاهر نامناسب بازوی شما موجب کاهش اعتماد به نفستان شده است.

چه افرادی برای جراحی لیفت بازو، داوطلب ایده‌آلی هستند؟

بازوی هر فرد دارای شکل منحصر به فرد خود است ولی زمانی که بخش زیرین آن شروع به افتادن می‌کند، ظاهر آن می‌تواند به دلیل بدشکلی، آزار دهنده باشد و همین امر فرد را ترغیب می‌کند تا برای بهره‌مندشدن از بهترین گزینه درمان، وارد عمل شود. برخی فاکتورهایی که ریشه اصلی افتادگی بازوها محسوب می‌شود شامل موارد زیر است:

 • نوسانات و کاهش شدید وزن
 • بارداری
 • بالا رفتن سن
 • وراثت

اگر شما هم جز این دسته افراد هستید ، فرم زیر را پر کنید. با شما تماس میگیریم

فرم تماس

"*" زمینه های مورد نیاز را نشان می دهد

 

قبل از اقدام به جراحی لیفت بازو در شهر تهران ، سعی کنید یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی منظم را دنبال کنید. داوطلبینی که می‌توان آنها را برای استفاده از این پروسیجر جراحی، ایده آل تلقی کرد اغلب دارای شرایط زیر می‌باشند:

 • افراد بزرگسالی که در ناحیه بازو، دچار افتادگی پوست شده‌اند.
 • افراد برخوردار از الاستیسیته مطلوب در پوست
 • افراد قادر به حفظ وزن خود در سطح نرمال و سالم
 • افراد دارای انتظارات و اهداف منطقی از نتیجه جراحی

 

کاندیداهای مناسب لیفت بازو

 

آمادگی قبل از جراحی براکیوپلاستی در تهران

قبل از پروسیجر، لازم است:

 1. حداقل شش هفته قبل از عمل، برای ترک مصرف سیگار و سایر محصولات حاوی تنباکو، اقدام کنید.
 2. مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب و هر مکمل گیاهی که بتواند اثر رقیق کنندگی خون را به همراه داشته باشد، متوقف کنید.
 3. هماهنگی‌های لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگشتن به منزل را با یکی از دوستان یا نزدیکان انجام دهید.
 4. مدتی از محل کار خود مرخصی بگیرید.

براکیوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

در روز جراحی، لباس گشاد که از جلو با دکمه یا زیپ بسته شود بپوشید تا مجبور نباشید بعد از عمل بازوها را به سمت بالا بلند کنید. جراحی بر حسب دامنه پیچیدگی آن بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد و بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی برای اجرای فرایند مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع جراحی لیفت بازو در تهران به سه شکل قابل اجراست. گاهی استفاده از روش ترکیبی این تکنیک‌ها برای دستیابی به نتیجه ایده آل انتخاب می‌شود.

مینی براکیوپلاستی (Mini brachioplasty)

 • که برای مشکلاتی طراحی شده است که در آن، کاهش وزن مختصر منجر به کرپ مانند شدن پوست و شل شدن آن شده است. در این تکنیک، برش کوچکی ایجاد می‌شود که به خوبی در زیر بغل پنهان می‌گردد.

براکیوپلاستی فوقانی (Upper brachioplasty)

 • اگر در مدت کوتاهی مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده‌اید و حالت ارتجاعی پوستتان در حال از دست رفتن است، این رویکرد گزینه مناسب برای رفع مشکلتان خواهد بود. در این تکنیک، برش از پشت بازو ایجاد می‌شود و از زیر بغل آغاز شده و تا آرنج پیش می‌رود. بافت اضافی و چربی برداشته می‌شوند و پوست مجدداً روی بافت کشیده شده و بخش اضافی آن پیرایش می‌شود.

براکیوپلاستی گسترده (Extended brachioplasty)

 • این تکنیک برای آن دسته از افرادی مناسب است که شلی و افتادگی پوست بازو در آنها شدید بوده و به حداکثر سفت سازی پوست نیاز دارند. در این تکنیک، برش از زیر بغل، در بخش تحتانی داخل قفسه سینه آغاز می‌شود تا بتوان مقدار بیشتری از بافت و پوست را برداشت کرد. صرف‌نظر از نوع لیفت بازو، بافت پشتیبان بازو باید محکم شده و با استفاده از بخیه‌های داخلی، شکل داده شود. بعد از تکمیل فرایند، برش‌ها با استفاده از بخیه‌های جذبی یا چسب‌های مخصوص جراحی، بسته می‌شوند. محل درمان پانسمان شده و درن برای تخلیه ترشحات، در محل جراحی قرار داده می‌شود.

برای تعیین نوبت لیفت بازو در تهران ، با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید

 

02126610228
02126610409

 

لیفت کردن بازو عوارض دارد؟

به طور کلی عمل لیفت بازو ، یک جراحی بی خطر و ایمنی محسوب می‌شود ولی هر جراحی حتی اگر درمانی و به هدف بازیابی سلامتی در قسمتی خاصی از بدن صورت گرفته باشد، با ریسک‌ها و خطراتی همراه است. در ادامه برخی از ریسک‌ها و عوارض احتمالی عمل براکیوپلاستی را عنوان می‌کنیم:

 • خطرات داروی بیهوشی
 • خونریزی
 • عفونت
 • نکروز چربی
 • بروز سروما (تجمع مایع زیر پوستی

ریکاوری بعد از لیفت بازو در کیمیا کلینیک

بعد از تکمیل جراحی براکیوپلاستی در شهر تهران ، بیمار به بخش ریکاوری انتقال داده شده و در آنجا تحت کنترل پرسنل مجرب کلینیک کیمیا قرار خواهد داشت. بعد از اطمینان از نرمال بودن علائم حیاتی و وضعیت بیمار، اقدامات برای ترخیص انجام می‌شود. در صورتی که درن در ناحیه درمان قرار داده شده باشد، پزشک و پرسنل، دستورات لازم در این خصوص و مراقبت‌های بعد از عمل را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

چقدر زمان لازم است تا فرد نتیجه نهایی جراحی بازو را ببیند؟

بلافاصله بعد از اتمام عمل جراحی می‌توانید نتیجه جراحی خود که بالا کشیده شدن و جمع شدن بازو می‌شود را ببینید. هرچند نتیجه بلافاصله قابل مشاهده است اما برای چندین هفته، تورم و کبودی‌های جراحی همراه شما خواهند بود. علاوه بر آن جای زخم و برش‌ها به‌مرورزمان کم‌رنگ خواهند شد اما هیچگاه به طور کامل رفع نمی‌شوند.

هزینه لیفت بازو در تهران چقدر است؟

برای اینکه از قیمت براکیوپلاستی در شهر تهران مطلع شوید، سریع‌ترین و بهترین راه این است که با کلینیک کیمیا تماس بگیرید. در کل باید در نظر داشته باشید که نمی‌توان یک عدد کلی برای این پروسه اعلام کرد، زیرا عوامل زیادی هستند که روی هزینه براکیوپلاستی تأثیر خواهند گذاشت.

مزایای لیفت بازو با لیزر

یکی از مزایای چشمگیر لیفت بازو با لیزر، در نام خود این روش بیان شده است. این روش بدون نیاز به جراحی گسترده است و امکان لیفت بازو بدون عمل جراحی را فراهم می‌آورد. در این فرایند، با ایجاد یک برش کوچک در منطقه بازو و استفاده از لیزر، چربی‌ها از بین می‌روند. جالب است بدانید که این روش به هیچ وجه نیاز به بستری در بیمارستان ندارد، و پس از چند روز استراحت در خانه، بازو به سرعت به حالت نرمال خود باز می‌گردد.

این پروسه چه مزایای دیگری دارد ؟

از دیگر مزایای لیفت بازو با لیزر می‌توان به سرعت دیدن نتایج آن اشاره کرد. فرد پس از انجام این روش، بسیار زود به نتایج دلخواه خود دست پیدا می‌کند. در واقع، نیازی به صبر کشیدن ندارید و می‌توانید تغییرات جذاب را در بازوی خود بلافاصله مشاهده کنید. حالا مقایسه‌ای بین لیفت بازو با لیزر و جراحی لیفت بازو مطرح کنیم. در حین عمل لیفت بازو ، چند ماه طول می‌کشد تا بازو به حالت زیبایی که زیرا در آن قرار گرفته است، برسد. اما با لیزر، نیازی به انتظار مدت‌ها نیست و شما بلافاصله می‌توانید به نتایج دلخواهتان دست پیدا کنید، زیرا بازوی شما هیچ گونه ورم یا تورمی نخواهد داشت.

جستجو کنید

بروزترین نوشته ها

اشتراک گذاری

کلینیک کیمیا

کلینیک کیمیا با تجربه بیشتر از 7000 عمل زیبایی صورت و بدن و استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا گزینه های متنوعی را در اختیار مراجعین خود قرار داده است. جراحان حاذق و با تجربه ای در کیمیا کلینیک مشغول به کار هستند و با به کار گرفتن تکنیک های نوین متقاضیان گرامی را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود؛ یعنی زیبا شدن می رسانند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x